Nasıl kendimi eksik hissetmemeye başlarım?

alinsizeuyeadi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2024
6
2
30
Herkese iyi günler dilerim. Küçükken cinsel saldırıya uğramış ve bu yaşıma kadar bunun acısını psikolojik anlamda çekmiş bir insan olarak yıllarca terapi aldım. Kendime değer vermeyi öğrendim ancak konu evlilik olunca kendimi asla birinin eşi ya da annesi olmaya layık görmüyorum. Böyle bir düşünceden nasıl kurtulurum? Psikolojik yardım aldığım için bu konu dışındaki önerilerinize açığım. Cevaplar için teşekkürler.

Merhaba , neden kendini layik görmüyorsun eş veya anne olarak ? Sen kötü bir şey yapmadın ki kötü bir şey yaşadın ve o bi kötü anı olarak kaldı .. böyle düşünmeni gerektirecek hiçbir durum yok şuanda ..

Merhaba , neden kendini layik görmüyorsun eş veya anne olarak ? Sen kötü bir şey yapmadın ki kötü bir şey yaşadın ve o bi kötü anı olarak kaldı .. böyle düşünmeni gerektirecek hiçbir durum yok şuanda ..

Niye layık olmayasınız? Sizin yaptığınız bir yanlış yok. Çok üzücü bir olay yaşamışsınız, bunun sorumlusu siz değilsiniz.
Evet bir suçum yok ama bir çocuğun annesi ya da bir erkeğin eşi travma yaşamamış sağlıklı biri olmalı diyerek kendime zulmediyorum.

Evet bir suçum yok ama bir çocuğun annesi ya da bir erkeğin eşi travma yaşamamış sağlıklı biri olmalı diyerek kendime zulmediyorum.
Sen sağlıklısın Zaten ! Topal değilsin kör değilsin elin ayağın tutuyor aklın çalışıyor eminim çokta güzel genç bir kadınsındır 🥰 böyle düşünerek sen kendi kendini mental olarak hasta ediyorsun. İlerde doğru kişi karşına çıkınca inan bana çok farklı duygular çok farklı düşünceler de olucaksın bu otomatikmen gelişecek. Ozaman bunları düşünecek fırsatın bile olmayacak.

Her kadın mutlu yuvayı hak eder ve anne olmak isteyen ve bakabilecek herkese de inşallah nasip eder ki sende güzel bir anne olucaksın hiç şüphen olmasın 🙏🏼🍀

Saldırı derecesi nekadar o mu bukadar seni etkiledi dicem ama irdelemek istemiyorum bende tacize uğradım ama ozaman 18 dim şuan 27 yaşında evliyim :)

Şu anki anneler ve eşler hiç travma yaşamamış, mükemmel insanlar olduğunu mu düşünüyorsun ? Yaşadıkların çok zor ama senin hiç suçun yok, senin anne veya eş olmana engel değil ki ilerde eşin olacak kişi de hiç kötü birşey yaşamamış biri değil ki ? Bize dayatılan anne ve eş çok masum olmalı gibi birsey var ya da biz annelerimizi gözümüzde en mükemmel olarak görüyoruz çocuk aklımızla belki de ama bunların hiç biri değil bütün insanlar birşeyler yasar iyi kötü ama annelik ve eş olmak çok farklı bir kavram, sen cocugna sevgiyle baktıktan sonra ne önemi var gerisinn ❤️ ki senin kadar hassas bir insan da çok güzel bir anne olur eminim

Oncelikle sana bunu yasatanin Allah belasini versin. Bu senin sucun degil. Bunu unutma. Sen hem cok iyi bir anne hem cok iyi bir es olucaksin.

Sen sağlıklısın Zaten ! Topal değilsin kör değilsin elin ayağın tutuyor aklın çalışıyor eminim çokta güzel genç bir kadınsındır 🥰 böyle düşünerek sen kendi kendini mental olarak hasta ediyorsun. İlerde doğru kişi karşına çıkınca inan bana çok farklı duygular çok farklı düşünceler de olucaksın bu otomatikmen gelişecek. Ozaman bunları düşünecek fırsatın bile olmayacak.

Her kadın mutlu yuvayı hak eder ve anne olmak isteyen ve bakabilecek herkese de inşallah nasip eder ki sende güzel bir anne olucaksın hiç şüphen olmasın 🙏🏼🍀

Saldırı derecesi nekadar o mu bukadar seni etkiledi dicem ama irdelemek istemiyorum bende tacize uğradım ama ozaman 18 dim şuan 27 yaşında evliyim :)
Çok teşekkür ederim umarım hem düşüncelerimi değiştirebilirim hem de güzel bir yuvayla nimetlendirilirim.

Şu anki anneler ve eşler hiç travma yaşamamış, mükemmel insanlar olduğunu mu düşünüyorsun ? Yaşadıkların çok zor ama senin hiç suçun yok, senin anne veya eş olmana engel değil ki ilerde eşin olacak kişi de hiç kötü birşey yaşamamış biri değil ki ? Bize dayatılan anne ve eş çok masum olmalı gibi birsey var ya da biz annelerimizi gözümüzde en mükemmel olarak görüyoruz çocuk aklımızla belki de ama bunların hiç biri değil bütün insanlar birşeyler yasar iyi kötü ama annelik ve eş olmak çok farklı bir kavram, sen cocugna sevgiyle baktıktan sonra ne önemi var gerisinn ❤️ ki senin kadar hassas bir insan da çok güzel bir anne olur eminim
sağolun mesajınız çok hoşuma gitti.

Bir kere bu kadar düşünceli olmanız bile iyi bir anne olacağınızın göstergesi. Pek yok mental sağlığını düşünüp çocuk yapan insan. Bu forumda neler okuyoruz.
Eminim ki çok iyi bir anne ve eş olacaksınız. Dışarda gördüğünüz anne babaların da hep bir travması var, kendinizi eksik hissetmeyin.

Sen utanacak bir şey yapmamışsın ki bunu yapanlar düşünsün Dünya'da ne pislikler dönüyor bir bilsen kendine asla bu kötülüğü yapma mutlu olmayı yuva kurmayı çok hak eden birisin bence çok hak eden birisin bence

Travma yaşamadan hatta taciz yaşamadan büyüyen çok az kadın vardır inan ki.
Hele şuan günümüzün 20-30 yaşlı olan kadınlarımızda sayılıdır travmasız olan.
Bence genel olarak Türkiyede kadın olmak çok zor gerçekten.
Ama böyle düşünerek kendine zindan etme hayatı veya bu kadar kendini suçlayıcı düşünme. Bırak eşin ve çevrendekiler değerini bilsin.
Kimler kimler anne oluyor hiç görüp duymuyor musun ?
Önce sen kendine değer vermekle başla yarınlara, çünkü gerçekten kadınlar çok değerli erkeklerden bin kat daha güçlü 🌸

Kurbanın utanması, kendini aşağı görmesi ve bahsettiğiniz durumları yaşaması sık karşılaşılan bir durum.
Yazmak isterdim ama hiç oralara girmeyeceğim, inanın tek değilsiniz.
İnsan denen mahlukat yapmaya utanmazken, kurbanlar yüksek etik ve ahlak anlayışı ile onun suçunu, günahını ve kirini üstleniyor!
Beyaza 1 damla da olsa başka renk katıldığında, saflığının gittiğini düşünüyor.
Halbuki beyaza katılan rengi baskılamak için, daha çok beyaz gerekir.
Kirlilere inat daha coşku, mutluluk, güven ve sevgi ile o minicik damlayı olmamışcasına yok etmek lazım.

Hayattta karşına kim çıkarsa çıksın bir şekilde türlü şeylerle sınanmış bir insan olacak. Hepimiz imtihan dünyasındayız hiçbirimizin hayatı mükemmel olmadı, olmayacak. Böyle bakacaksın olaya. Kimse kendimizden daha iyisine layık olamaz

Hrpimizin çeşit çeşit travması var emin ol, üstelik aile içi tacize vs o kadar çok çocuk maruz kalıyo ki aklın şaşar. Ben bana yapanın hiç bişeye, hatta nefes bile almaya hakkı olmadığını düşünürüm. Hiç senlik bi olay yok.

Neden, erkekler ulvi yaratıklar mı? Erkek dediğin de insan , kusurları eksikleri var, kadın dediğin de insan aynı şekilde. Kimse übermensch değil, hepimiz hepi topu birer insanız. Erkeklerin bir insandan fazlasına layık ulu yaratıklar olduğu fikrine nerden kapıldın? Üstüne üstlük çoğu erkek evrimini tamamlayamamış şekilde, şiddete başvuranlar var, görüyorsun daha 2 hafta önce 8 yaşında bir çocuğu amcası boğazlayarak öldürdü. sence erkekler gerçekten dediğin gibi üstün yaratıklar mı??

Bu kadar düşünceli olman, senin iyi bir anne olacağını gösteriyor. Yaşadığın olayda senin hiçbir suçun yok. Kadınların çoğu travmalı zaten. Normal bir toplumda değiliz. Güzel ve mutlu bir yuvan olur inşallah 🌷

Bu düşünceler size beyninizin bir oyunu bir kağıdı ikiye bölün bir tarafa bu söylediğiniz cümleyi yazın çarpıtılmış cümle diyoruz bunlara layık olmadığınızı bir tarafa da bunlar beynimin kurduğu tuzaklar ben en doğru anne ve eş olma yolunda elimden geleni yapacağım her halimle mutluyum diye yazın ve okuyun

X