NASIL DUA ETTİNİZ VE EVLENDİNİZ..evli arkadaşlar bekarlarımız için.

bende burdaki dua Topiğine katıldım.
Dua ettim .
Birini gördüm ve ilk defa içimden işde o dedim. İlk defa...

aradan 8ay geçti... bu fikir imkansız gelirdi... sadece dualarımda kalbimden geçirirdim... Ama üzerine düşmedim. Evet herşeyin bir zamanı var derler doğru. O zamanlar sohbet etmiştik ama düşünceleri çok farklıydı meğerse yaşadıkları yüzündenmiş. neyse gel zaman git zaman bir gün dışarı çıkarken onu görmeyi diledim. Eğer Allahım bana bugün onu gösterirsen diyeceğim benim onunla evlenme şansım var evet karşılaştık.. ben onu görünce şaşırdım boş boş baktım kaldım yüzüne oda bana öyle baktı... sonra çok güzel bir arkadaşlığımız oldu. yine bir sürü olumsuzluk... zaten o olumsuzluklar imkansızlaştırıyorya... ben o kadar bağlandığımı fark etmemiştim.. duygularım netleşmesine neden oldu bu olay... artık iyi mi oldu kötü mü oldu...

Çok dua ettim hakkımda hayırlı diye düşünüyorum... şer gelen hayır mı?hayır gelen şer mi işde bu ayrımı yapamıyor Allaha bırakıyorum.. iç sesim hayır diyor halen... İnşallah o ses ALlahımın bana ilettiği bir şedir... sabırla bekleyip göreceğim
DÜşünmeyim unutayım diyorum ama işde gitmiyor.. bir ay oldu ama işde ...
Hayırlı değilse unutayım diyorum ama olmuyor....
Daha önceden dua ettiğim için mi bilemiyorum şartlanmışım hayırlı olacak diye...
Hakkım da hayırlısı bu da bir imtihan sanırım..

Artık yine hakkımda doğru olan neyse onu yazar diyorum..

Hangi dua okumak yanlış bence içten dua ve sık sık yapılan her dua kabul oluyor... Kuran da yazan bütün dualar mutlaka bir kapı açar..

Son düzenleme:
İnsanın hayatı boyunca değiştiremeyeceği üç şey var, ölüm, rızık ve evleneceğe kişi.

Evleneceğiniz kişiyi değiştiremezsiniz... Siz dua etsenizde etmesenizde evleneceğiniz kişi bellidir, er yada geç onunla evleneceksiniz zaten..
Ben de eşimle sevgiliyken tabiki çok istiyordum evlenmeyi ama hiç aklımda yokken daha 2 yıl filan kadar zamanı var diye düşünürken (eşim askerliğini yapmadı da henüz :) ) bi baktım evleniyorum, 5 ay içinde sözlendim nişanlandım ve evlendim. Elinizde olan bişey değil. Vakti zamanı gelince siz istesenizde olucak istemesenizde..

Bi de biz tanıştığımız zaman ihtimal vermiyordum evlenebileceğimize yani ben başka şehirdeydim aynı kurum bünyesinde farklı illerde çalışıyorduk, benim memleketim başka eşimin memleketi başka, bi şekilde birleşti kaderlerimiz yani, hiç düşünmezdim kendi memleketimden başka biriyle evleneceğimi, bişeyler sebep oluyor ve o insanı tanıyorsun :)

Csnim nspiosun. Bir degisiklik yokmu. Benimde kardesim var. Surekli dua okuyorum. 7 gun olscak sekilde hergun, fetih, yasin ve 300 inna fetehna leke fethan mubin (fetih suresi ilk ayeti ),,hergun ya fettah 489 tane. Bitince tekrar basliyorum. Rabbim tum bekarlara gonlundekini nasip etsin

güzel bir konuymus. .. evlendiniz mi arkadaşlar konuya yazanlar merak ettim. ..

Hiç evlenmeyi düşünmediğim ve evlilikten tek kelime ile tiksindiğim ancak yalnızlıktan da bunaldığım bir zamanda, tesadüfen Konya'da görevde idim. Mevlana ve Şems Tebrizi Hazretlerinin türbelerini ziyaret ettim; namaz kılıp, kendimi Allaha havale ettim. Rabbim dedim. Sen benim içimi biliyorsun. İçimden zerre kadar evlenmek gelmiyor ama şu hayatımdan da hiç memnun değilim. Gayrı kendimi sana havale ettim; nasıl bilirsen öyle işle dedim. 1 ay sonra nişanlandım; 3 ay sonra evlendim. Hem de isteyerek Kendinizi Rabbime havale edin kızlar. O neylerse güzel eyler.

Ayy inanmıyorum bu kadar net ken hemde..Allah bozmasın insallah.mutluluklar :)

Forumda gezinirken konunuzu baştan sona okudum, sanırım evlenmişsiniz, Allah mesut etsin

Merak ettim sizi ve o dönem dua edip evlenmek isteyen diğer arkadaşları, nasıl tanıştınız, o kişi olduğunu hissedebildiniz mi, şuan kendi adıma biraz kötüyüm de
ben de umutlanmak istiyorum sizlerin yaşadıklarıyla, çok mutlusunuzdur inşallah:))

esrazambak Aaa evlendiniz mi? Dualarınızın kabul olduğunu görmek ne kadar güzel. Sizin adınıza çok sevindim

Sizi tanımıyorum fakat yıllar önce isminizi bir kaç kere dua konularında gördüm.Benim eskiden başka üye ismim vardı.O zamanlar benim dua ettiğim dua kardeşliği konularında evlenmek isteyen bir sürü kardeşlerimiz vardı, bende birkaç kez burda olduğum sürece onlara dua etmişdim. Şimdi bu konuya nasıl girdim bilmiyorum ama bir an son mesajda evlendiğinizi görüp sanki tanıdığım evlenmiş gibi sevindim.İNŞAALLAH o evlenmesi için hep beraber dua etiğimiz kişiler sizin gibi duaları kabul olup evlenmişlerdir. Gerçekten duaları kabul olanları görünce, özellikle de eskiden katıldığım ve tanıdığım insanları görünce çok mutlu oluyorumGeçtiğimiz yıllarda uzun bir aradan sonra siteye girince eskiden hamile kalması için dua ettiğimiz birinin hamile kaldığını okudum Diğer eskiden dua edenleri artık göremiyorum,İNŞAALLAH onlar da hamiledirler çocuklarına kavuşmuşlardır.Neyse. Çok sevindim ALLAH mutluluğunuzu da aşkınızıda daim etsin İNŞAALLAH

Ne kadar güzel ya mutluluklar

Ne kadar güzel ya kocaman maşallah size özel okuduğunuz dualar oldu mi yoksa dua derken el açıp içten gelen dualarımı kastediyorsunuz

Merak ettim canım evlendiğin kişi bu bahsettiğin kişi mi.. evlendin diye hatırlıyorum bu arada

Ne kadar güzel ya kocaman maşallah size özel okuduğunuz dualar oldu mi yoksa dua derken el açıp içten gelen dualarımı kastediyorsunuz

Evleneli 5 yıl olcak bacım ne dilediğine dikkat et derken doğru diyorlarmış ben fazla dilemişim heralde adam sertliğin dibi çıktı hatta başka bi deyişle süzme öküz çıktı.. İnsan ilk başlarda durumun sarhoşluğuyla göremiyormuş önündekini şimdiki aklım olsa değil bu herifle bütün erkeklerin köküne kibrit suyu rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın herkesi ama çok zor evlilik baya zor dehşet zor.. Helede çocuk sonrası adamların içinden başka bişi çıkıyor...

Çok üzüldüm Allah eşinizi ıslah etsin...Hayat imtihanlarla dolu ama şükür ki yavrunuz var ona sarılın yoğunlaşın güzel taraflara odaklanın... Teşekkür ederim bu arada güzel dilekleriniz için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…