Nasıl bir yol izlemeliyim

Eşim uzun süre içtiği için etkilemiş emin olun bir doktora değil kaç doktora göründük sigarayı dahi bırakması tavsiye ediliyor ben genc anne olmak istiyorum ve sorunları öğrendikten sonra surecimizin baya ilerleyeceği apaçık beli hanfendi yani tedaviye başlasak bile uzun yıllar sonra olmasını istiyoruz anlarsınız jmarim
Anlarım umduğunuz gibi. Ben de 2 kez yumurta toplattım embriyo dondurmak için çünkü AMH'ım düşük FSH'ım da yüksekti. Yumurta ve sperm kalitesi neye bağlı, kaç günde oosit olgunlaşır ve toplanır, nelerden etkilenir çok şükür aklım eriyor. O yüzden de ne kadar uzun sürebileceğini biliyorum o da uzun yıllar değil. Hayırlı forumlar size.

19 yas cok cok kucuk zaten.
Doktor dedı mı sızın dusuklerınızın nedenı alkol diye :KK70:
120 bın ödediysenız haklısınız tabıkı. Ama bence tek sorun alkol değil gibi. eger öyleyse de demek kı cok cok ıcıyor.
Bir dönem kardeşini kaybetj depremde bu sürede aşırı tüketmeye başladı anlayis gösterdim aştı şükür oda

Merhaba kızlar eşim alkol kullanıyor ama ben rahatsız oluyorum hata kullandığında daha ilgili daha mutlu etmeye çalışıyor beni çok iyi davranıyor romantik hediyelerle yani böyle ayaş falan değil kendinde ama ben istemiyor istemedigimide belirtiyorum tamam hayatım diyor bir hafta sonra arkadaşlar ısrar eti bir kadeh aldım sadece diyor ama ben istemiyorum bu vaziyetinide cicekleride istemiyorum diyorum cokmu abartıyorum sizce aileside başta inanmıyordu bana onlara söylediğimde oğlumuz kulanmiyor falan şimdi inanıyorlar annesi kullanma hakimi helal etmem diyor fazlamı abartıyoruz kime diyorsam bizim esimizde kullanıyor bu zamanda artık su niyetine içiyorlar diyorlar çok fazla gereksiz tepkimi veriyorum
bence siz olayı fazla dramatize etmişsiniz. evlenmeden önce kırmızı çizgimdir demediyseniz bunu bu kadar sorun etmeniz yersiz. önceden içmiyordur şimdilerde ara ara içesi geliyordur, insanın zevkleri hep aynı kalamaz ki.
adam sürekli içip dağıtsa haklısınız lakin keyfi şeylere bu kadar müdahil olmak doğru gelmedi.
rızkı demişsiniz ama siz hiç sırf zevk için, beğendiğiniz aslında ihtiyacınız olmayan bir şey almıyorsunuz?
durumu anlatın, bırakın arada abartmadan içsin baktın abartıyor o zaman daha tepki gösterirsin.

Afiyet olsun yarasın size kötü kadın olmadınız gözümüzde için bir rahat olsun sakin olun
Havanur git kocana açık açık yasakla içkiyi. Seni çok seviyorsa bırakır.19 yaşında kocanın 120 binlik alkol borcunu ödediysen sen bayağı kiminle evlendiğini bilerek evlendin eşin kıdemli alkolik

Anlarım umduğunuz gibi. Ben de 2 kez yumurta toplattım embriyo dondurmak için çünkü AMH'ım düşük FSH'ım da yüksekti. Yumurta ve sperm kalitesi neye bağlı, kaç günde oosit olgunlaşır ve toplanır, nelerden etkilenir çok şükür aklım eriyor. O yüzden de ne kadar uzun sürebileceğini biliyorum o da uzun yıllar değil. Hayırlı forumlar size.
Yanlış anladınız, biliyorsunuzdur ki rapor bile 24 yaşında veriliyor tedavimi uzun yıllar sonra yapmayı düşünüyorum twdavi den kastım tüp bebek süreci keyfim istese yarında başlarım bende surece hakimim yani bekliyoruz simdilik

Fikrimce mi? Benimki ne oluyor peki sorgulama gereği duydunuz? Bende kendi fikrimi yazdım geçtim. Konu sahibi ilk mesajında beni kandırdı sonradan öğrendim dememiş gelen tepkilere göre şerbet veriyor.
Evet evliyim? Eşim kalkıp da bana kahve içme dese noluyo derim veya alkol alma dese. Bende kazık kadar adama bir şeyler yasaklamam evlilik böyle bir şey değil. İlk baştan günlük ve sosyal alışkanlıklarımızın uyuştuğu biriyle evlenip yaşarız. Evet sosyal içiciyim ne eşim ne kimse kötü kadın muamelesi yapmadı
Peki siz hanımefendi hakkında kazık kadar adama karışamazsınız derken neyi sorguluyordunuz ? Yasaklamak ayrı saygı duyup yapmamak yapmamak için uğraşmak ayrı izin almak yasaklamak bu gibi kelimelerle boğulursunuz sadece . Zaten insan eşine değer veriyorsa sözlerine de değer verir ve yapmaz bunu , evlilik herkes kafasına göre yaşasın demekte değil 😊 kötü kadın muamelesi ne alaka ? Ben böyle bir kelime kullanmadım .

bence siz olayı fazla dramatize etmişsiniz. evlenmeden önce kırmızı çizgimdir demediyseniz bunu bu kadar sorun etmeniz yersiz. önceden içmiyordur şimdilerde ara ara içesi geliyordur, insanın zevkleri hep aynı kalamaz ki.
adam sürekli içip dağıtsa haklısınız lakin keyfi şeylere bu kadar müdahil olmak doğru gelmedi.
rızkı demişsiniz ama siz hiç sırf zevk için, beğendiğiniz aslında ihtiyacınız olmayan bir şey almıyorsunuz?
durumu anlatın, bırakın arada abartmadan içsin baktın abartıyor o zaman daha tepki gösterirsin.
Belirtim hanfendi isteniyorum dedim kuran okuyan namaz kılan insanım evimin bereketi kaçmasın isteyen insanım bu durumu abartmıyorum dayatmiyorum ama istemedigkmide belirtiyorum sağlığına ona zar veriyor

Peki siz hanımefendi hakkında kazık kadar adama karışamazsınız derken neyi sorguluyordunuz ? Yasaklamak ayrı saygı duyup yapmamak yapmamak için uğraşmak ayrı izin almak yasaklamak bu gibi kelimelerle boğulursunuz sadece . Zaten insan eşine değer veriyorsa sözlerine de değer verir ve yapmaz bunu , evlilik herkes kafasına göre yaşasın demekte değil 😊 kötü kadın muamelesi ne alaka ? Ben böyle bir kelime kullanmadım .
Konu sizin değil konu sahibinin ya hanı? Ona bir şeyler yazmam doğal değil mi? Siz neden avukatlığa soyundunuz onu anlamadım ?

Siz çalışıyor musunuz? Hangi parayla 120 bin borcunu ödediniz?
Ailemin ailesin bana verdiği harcliklar okadar savurgan bir insana da değilim anemin taktiği ceyrekler falan işte iki yılık birikimim di kendine ayfon 14 almıştı daha yeni çıktığı zamanlar onların borclariydi yani hepsi alkol değildi hakını yemiyim

Belirtim hanfendi isteniyorum dedim kuran okuyan namaz kılan insanım evimin bereketi kaçmasın isteyen insanım bu durumu abartmıyorum dayatmiyorum ama istemedigkmide belirtiyorum sağlığına ona zar veriyor
herkesin yaşam stili bakış açısı farklı tabi ama en başta belirttiysen sinirini bozabilir tabi.
bence sen buna bozulduğunu belli et, dayatma vs yapma zaten aksi halde inatlaşmaya dönmesin iş.
üzüldüğünü kırıldığını görüp dikkat etmesini sağla öncelikle, daha önce de bir dönem olmuş sanırım sonra azaltmış.

Havanur git kocana açık açık yasakla içkiyi. Seni çok seviyorsa bırakır.19 yaşında kocanın 120 binlik alkol borcunu ödediysen sen bayağı kiminle evlendiğini bilerek evlendin eşin kıdemli alkolik
😅😅😅boniva canım 19 yaşındayım evet kocam uzun süre dır içiyormuş ben bilmiyordum sadece nisanliyken çok uzun zamn önce bıraktığını söyledi bende dedim ki dikkatli oku bak ben karşıyım eyer böyle bir şey varsa ilişkimizi şimdiden gözden geçirelim yok asla dedi olamaz dedi ilk zamn içtiğini bile anlamıyordum çünkü bilmiyordum iyice okudunuz anladinmi ben borcum olsun. Yada o ödesin diyen inasanlar gibi değil benim borcum onun onun borcu benim onun parası benim param lafı olmaz aramizda

Hani eşim yaaa oyuzden karar veriyoruz yaa beraber ona harcadığı bir lira bile benim evimin rıskı alkol masalarini görüyoruz dimi az çok ne haldeler ister istemez bir hataya düşermi huzurumu bozarmi korkusu var yaa bu hakla karışıyorum ben ben kullanmış olsaydım kötü kadına çıkardı ismim yanlismiyim bende bu yüzden sordum fazlamı abartıyorum diye düzgün yorumlaya bilirsin
İçki içen kadınların adı kötü kadına mı çıkıyormuş 🤣🤣 19 yaş için fazla büyük cümleler kuruyorsun.
İçki içmeyen “muhafazakar” erkeklerin karılarına çok iyi davrandığını falan mı zannediyorsun?

X