Nasıl başlarım ki söze ?Boşanmayı nasıl yazarım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
31 Ekimde barışmışız ... Günlerdir garip davranıyoruz benden çok o garip ve uzak ... Benden vazgeçtiğini söyledi dün benim gitme demelerim onu hiç aramayışlarımdan dolayı 15 gün dışarda evinden uzak kalması benim onu ihmal ettiğimi ve ondaki beni öldürdüğümü söyledi ... Sabah oldu saat 8 de uyandım ve eşofmanlarımı giyip çıktım dışarı , yürüdüm yürüdüm bir semt bitti ikinci semte kadar yürüdüm 3,5 saat yürüdüm denizi izledim , müzik dinledim , düşündüm ve düşündüm ... Benden vazgeçmiş , hissi yokmuş ... Benim var mı derseniz yok diyemem ama eskisi gibi değilim hele dünkü sözlerden sonra ... Aileme haber veremedim ne yapacağımı bilemeyecek kadar donuk hissediyorum kendimi çok şey var yapılacak ama ne yapılacak ne yapmalıyım bilmiyorum

Çok üzüldüm. Ama şaşırmadım.

Çok üzüldüm. Ama şaşırmadım.
20 yaşımdan öncekini saymıyorum , 20 yaşımdan beri aralıksız hayatımda hiç ayrılmadan yan yanayız ve ikimizde değiştik ... Değişmek bazı evlilikleri bitiyormuş meğer ... Değiştiğim için geliştiğim için çok memnunum ama evliliğime yaramamış onu anladım hele o , öyle değişti ki kendini yanımda beğenmeyen o , burun estetği bile oldu ... Ah ki ne ah mühendislik demiştim ya size gidemedim diye, 2021 yılına mühendislik fakültesine adımı yazdırarak başlamayı hedefliyorum ve işime kendimi ispatladığım da Allah yar ve yardımcım olduğu sürece bende kendimi toplamak zorundayım ...Böyle güzel hedeflerim var ama şuan yazdığım kadar güçlü değilim herkes beni güçlü biliyor herkes ama ben şuan öyle değilim !
Bayağı zormuş evliliklerin bitme noktaları bayağı zormuş

Nasıl yani? Kendinizi geliştirdiğinizi mi kaldıramadı?

Nasıl yani? Kendinizi geliştirdiğinizi mi kaldıramadı?
Eskiden daha asi ama daha saftım herşeye tamam diyordum ... Değiştikten yani büyüdükten sonra her şeye tamam demiyorum ve daha dik duruyorum saf davranmıyorum ... Bunları bile düşünecek kadar garip davranıyor daha yapacak bir şey kalmadı baksana , hiçbir çabası yok kılını bile kıpırdatmıyor ...

İnsanın içi soğuyor o duyguyu ne yazık ki biliyorum
Duygularını paylaşıyorum. Yazdıkların içime işliyor çünkü o duygulara hiç yabancı değilim nicedir.

İnsanın içi soğuyor o duyguyu ne yazık ki biliyorum
Duygularını paylaşıyorum. Yazdıkların içime işliyor çünkü o duygulara hiç yabancı değilim nicedir.
Halası durup dururken mesaj attı bana hiçbir şeyden haberi yok tabi dedim ya beni çok sever diye , kızım keşke komşun olsaydım da birlikte vakit geçirseydik seninle diye çok duygulandırdı beni sadece ağlamaklı ifade gönderdim anlamadı sanıyorum ifadeyi Yoksa arar veya yazardı tatlı halacım sana da elveda

Ah ah...
Ne desem kelimeler kıfayetsiz kalıyor...
Rabbim gönül ferahlığı versin inşallah
Soğudum demekle soğumuyor insan.. Bitti demekle de bitmiyor.
Ama içinde bir takım duygular anlamsızlaşıyor... Bunun telafisi için zamann gerekiyor...

Zamanla daha da anlamsızlaşır bence ... Zamana yayacak ne kaldı ki hissizleştim ve bendeki seni öldürdün dedi ne kaldı ki bana diyecek söz kalmadı , anlıyorum seni demekten başka hiçbir şey diyemedim diyecek söz kalmadı ... Çok acayip bir şey beni sevmediğini anlatmaya çalışması ve benim onu dinlemem çok acayip geliyor bana ne yaşıyoruz biz anlamıyorum ne saçma bi durum

Bittiyse gitsin dava açsın? Neden hala mik mik ağız ucuyla konuşuyor? Eski rahatını arıyor belli, herşeye tamam diyen, ayağına taş değdirmeyen kadını arıyor. Aklınca yola falan mı getirmeye çalışıyor böyle acaba?

Hikayemiz bitmiş görünüyor ... Hikayemiz bitmiş görünüyor
Şuan tam olarak bu kararsızlığı yaşıyorum bitti mi bitmedi mi gözlerim doldu senin yazını okurken bende az önce geldim eve tek başıma dışardaydım kulağımda müzik ne yapmalıyımı düşündüm

İşte onu diyorum, sevmese içinde bir sey kalmasa bu kadar dönüş olmazdı. Bazı seyler gururdan dolayı söyleniyor...
Bir de aklıma ne geldi sen ise girdin filan ya onlarda problem ediyor işte..
Kendince içinde aşamadığı seyler oldu ondan...

Bittiyse dava niye açmıyorsun hala yan yanayız dedim ? Neden geldin kapıya o gün dedim ? Beni yola getirmeye ders vermeye mi çalışıyorsun dedim ... ben dersimi aldım dedim sende aldın ... Sende bitir istiyorum içinde ne varsa , bana saydır benim sendeki kötü özelliklerimi söyle dedi . seviyor musun beni dedi bir şey demedim ama o bendeki sen öldü dedi. ders vermeye çalışmıyorum , sadece senin hayatında bişileri yoluna sokmanı bekliyorum bu evden bir kez daha gidersem avukata diye gideceğim ve senin mihrini vereceğim ve öyle gideceğim dedi ... Bana ev eşyalarını ve arabanın yarı fiyatını vermeyi teklif etmişti bende ikisini de istemiyorum sadece dinen bana söz verdiğin vermek zorunda olduğun mihri verirsin demiştim avukat tutulduğu zaman ... Kapıya geldim evet denemek için tekrar dedi ama baktım ki olmuyor dedi

İşe girdim de noldu onda anlamadım ? İşe girdin bak hayata devam ediyorsun dedi

Ya kıyamam yan yana yürüseydik ya ... Gerçekten hayal gibi di mi ? Ama yaşadıklarımız gerçek canım ve güçlü olmak zorundayız biz kadınlar evlilikten sonra boşanma zamanı erkeklerden 1-0 geride başlıyoruz ülkemizin durumu bu ...

Olmayan neymiş? Hayatınızda yoluna koymanız gereken şeyler neymiş? O da kim oluyormuş? Buna o mu karar veriyormuş, onun hayatında yoluna koyması gereken şeyler hiç yok muymuş, o evliya mıymış, bi günahkar siz misiniz?

Olmayan hislerinin tekrar canlanmamasıymış Kendini mükemmel zannetmiş bende ona yıllarca söylemediğim kötü özelliklerini söyledim ... Bana yaşattıkları anıları hatırlatarak anlattım ve dedi ki sen anlattın ben dinledim ama sana yemin ederim senin gördüğün gibi değildi yaptıklarım niyetim o değildi tamamen seninle uğraşmak hoşuma gidiyordu ondan öyle yapıyordum filan dedi ! Şaka mısın dedim ! Yıllarca halının altına süpürdüm az buçuk yansıttım sana hiç bir iyileşmede bulunmadın ve şuan görüyorum ki hiçbir şeyin farkına bile varmamışsın ! Ben o niyetle o olayları yaşatmadım sana diyorsun !
neyse dedi olsun iyi oldu söylediklerin , anlaşamadığımızı anlamış oldum dedi Ya Rabbim Ya Sabır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…