Nasil anlatilir bilmiyorum :,(

Egemadam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2017
10
3
39
Gerçekten nasıl nerden konuya girecegimi bilemiyorum arkadaşlar aglamaktan yazamıyorum ya çok üzgün ve sinirliyim bir anne bana nasıl evlat ayırır nasıl haksız hakaretler eder bilmiyorum aklım almıyor.
Biz üç kiz kardeşiz en büyük benim esim asker ben öğretmenim ancak atanamadim tek maaş geçinmeye calisiyoruz.bir kiz kardeşim yurt dışında yaşıyor diğeri de ailemin yanında.
Babam yaşadığı kentte durumu iyi olan biri ve sadece yanındaki çocuğuna destek olur.ben ev aldım 3000 lira ödüyorum bir kere kizim bir ihtiyacın varmı demez torunlarını bir kere aramaz sormaz bir kere bile saygisizligim olmadığı halde hep dislandim
Hali hazırda çalışan fabrikasını yanındaki kizinin kocasına bıraktı tek kelime etmedim 'taki bugün artık tikandim baba bende geliyim arada sadece 25 km var bende calisiyim orda bende eşime yardımcı olayim çok zorlanıyoruz artık ödemeler çoluk cocuk dedim. (( inanirmisiniz ağzı pistir zaten ama bana bildiğiniz bir pavyon kadınına eder gibi küfür etti neler yapti haketmedim unutamıyorum
Benim hic mi bi iyiligim olmadı kocam diye demiyorum bir kere ters bakışı olmamıştır onlara herşeyi geçtim ben bir öğretmenim kizinim ya herşeyden önce bana bunları nasıl söyledin
O işyerini peşkeş çektiği kızı yıllar önce kaçtı kocasına rezil etti sülaleye ben hep grurlandirdim.o kocası bu is yerini vermeden önce kapısını calmazdi hep ben oradaydım
Bugün öğreniyorum ki geçen yaz yurt dışındaki kardeşime de aynı şeyleri yapmışlar. Bu e vlat ayrımı neden ne yaptım ben anlamıyorum.tek tesellim rabbim bana güzel kalpli bir es ve pırlanta gibi iki evlat nasip etti. Ancak hazmedemiyorum o küfürleri hakaretleri suçum ne ne yaptım ben size canınızı mi istedim.zor durumdayım baba benimde elimden tut defim.inanamıyorum çok üzgünüm uyuyamiyorumm

Annem babam kiz kardeşim kocası hepsi bir olmuşlar bu kadar haksızlık yazık günah degil mi Rabbim bunlara nasıl göğüs gerecem sen sabir ver.bütün sülaleye rezil oldular herkes ayipliyor hic mi aynaya bakmaz insan

Vallahi ben çalışırken maaşımın hepsini kardeşlerim evlenecek diye onlara harcıyordum. Bugün bir Asker maaşı rütbesine göre değişir hele doğuda ise 6.000 den az değil yani yokluk içindeyiz diyecek lüksümüz yok unutmayalım ki toplumun çoğunluğunda askeri ücretle geçimini sağlayan insanlar var . Babam yok benim ama Annemin eline bi yerden para geçti kız kardeşime ver dedim benim eşimde Asker ve maaşı iyi ayda 3.200 taksit ödüyoruz bizde. Hiç bir zaman da ona bunu şuna bunu yaptınız bana neden yapmadınız demedim. Kardeşlerini kardeş olarak görmeye başlarsan sende demezsin. Baban ağır konuşmuş kırılmakta haklısın da evlenmiş barklanmışsın birazda yapısını çözmüşsün bence bişey beklemezsen daha mutlu olursun.

Gitme,görme,çocuklarını götürme Allaha şükret esin iyiymiş kendin başka bir iş bulmaya çalış. Torunlarına karşı da mı böyleler?

Gitme,görme,çocuklarını götürme Allaha şükret esin iyiymiş kendin başka bir iş bulmaya çalış. Torunlarına karşı da mı böyleler?
Evet arkadasim işin bu de o kısmı var yurt dışındaki kardeşim ve benim çocuklarımı bile o yanındaki kizininkilerden ayırıyor bu kadar olmaz 4 yaşında kizim annecim anneannem ve dedem neden böyle davranıyor diye soruyor cocugum ki yamam

O zaman siz de götürmeyeceksiniz çocukları, göstermeyeceksiniz. Yoklarmış gibi yapıp kendi mutluluğunuz ile devam edeceksiniz. Çok diyaloğa girmeyin. Ne kadar girerseniz o kadar mutsuz olursunuz zaten.

Gitme ve gorusme...
Kufretmek ne demek baba da olsa ne curret herkes haddini bilecek.ana-babanin evlat uzerin de hakki varda evladin yokmu?
Ben olsam kuserdim oyle kolayda affetmem.ltur dersine calis kimseden hayir yok.keser doner sap dkner gun gekir hesap dkner yillarda gecse o kufurleri sakin unutma

Hiçbir şey beklemeyin ve bundan sonra hiçbir şey de yapmayın kendisi için. Size mal mülk vermediği için değil, küfürler ettiği için sizi bir daha görmeyi bile hak etmiyor anlaşılan. Kimseye minnet etmeden bulunduğunuz yerde çalışma imkanları araştırın madem paraya ihtiyacınız var.

:,( ah arkadasim şu an bi bilsen çocuklarımı uyuttum onların o ipek saçlarını seve seve ağlaya ağlaya yazıyorum nad

Eşine şükret sarıl ya o olmasaydı. Ya o güzel evladın olmasaydı hayat ne kadar zor olurdu. Evlat ayrımı malesef var. Bende aynı durumdayım. Ve şu bir gerçekki herkes ana baba olamaz. Sokaktaki kedi köpekte doğuruyor afedersiniz ama malesef bazen anamızdan babamızdan merhametli oluyor. Üzülüyorsunuz anlıyorum hemde çok çok iyi anlıyorum.ama tek çözüm yolu hiç biriyle görüşmemek kendinizi üzmemek ve asla bir beklentiye girmemek.bakın ben doğum yapıcağım arkamdan türli iftira atana annem ve babam. Ve beddua eden annem var ( kendilerine dönüyor beddua bu arada ama farkında bile değiller). Ve utanmadan benim bir torunum var diye söylüyorlar. Benim evladımı asla göremiyecekler zatem söylemerine gerek yok ama biraz merhamet olsa annelik babalık vasfı olsa hamile kızına bu lafları söylemez üstelik düşük riski varken ben acı çekerken beni daha çok üzmeye çalışmazlardı. Siz susun sabredin ve bekleyin. Allah gerçekten yerleştiriyor. Allah ın adaletine sığının. Ve ailenize yansıtmayay çalışın. Sizin aileniz eşiniz ve çocuğunuz. Onlar aileniz değil. Kimse anlamaz ne çektiğinizi görüşmeseniz bir dünya laf ederler.ama siz sağlığınızı ve psikolojinizi sağlam tutmalısınız eşiniz ve çocuğunuz için. Lütfen üzmelerine izin vermeyi.

Çok haklısınız Allah size de sabir versin ne diyelim kaderimiz gulmeyecekmis ana babadan

Çok haklısınız Allah size de sabir versin ne diyelim kaderimiz gulmeyecekmis ana babadan

Eşinden evladından gülmüş Allah ın sevgili kuluymuşsun. Olsun bunada şükür demek lazım. Nolur üzmeyin kendinizi. Varlıkları fayda değil zarar getiriyorsa olmasalar daha iyi. Allah hepimize sabır versin ne denilirki başka. İnsanın çalacak kapısı olmaması koyuyor insana çok. Ömür boyu sağlam basmak dik durmak zorundayız.

Anlatım tarzınız da bi iticilik var kus.bakmayın lütfen ama ailenizle de mi iletişiminiz bu şekil?

Konu babanız ama kız kardeşinize kininiz neden ?Onun için ifadeleriniz felan .Sadece bunlar değil genel olarak bi öğretmen gibi durmadınız buradan da .Tabi evlat ayrımı için geçerli bi sebep değil ama ben yine de kendinize aynayı bi tutun derim.

Sağolun tabi olabilir üzüntüyle öyle yazmış olabilirim yada size öyle gelmiş olabilir beni tanımadığınız da göz önünde tutarak saygı duyuyorum sağolun yinede

Sağolun tabi olabilir üzüntüyle öyle yazmış olabilirim yada size öyle gelmiş olabilir beni tanımadığınız da göz önünde tutarak saygı duyuyorum sağolun yinede

Babanızla onu suçlayıcı şekil de konusuyor olabilirsiniz farkında olmadan .Ya da ben ben diye çok seslendiriyor olabilirsiniz.Biraz dusunun bence, ben yazdığınız kadar yorumladım sizi.

Anne baba evlat ayrımı yapmamalı evet. Ancak ölmeden istediğini istediğine verebilir. Bence bir kere daha konuşmayın bu meseleyi. Kendinizi üzüp enerjinizi düşürmeyin.
Allah size kendi kapısından bol rızıklar versin. Kimseye el açtırmasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…