Tatlı Tarifi Narlı Muhallebi - Sütaş Süt Sponsorluğunda

28 Haziran 2011
57.858
146.537
Canım KK Kadınları

Size bir bilmece ile geldim cevabı lütfen yorum olarak belirtiniz

Çarşıdan aldım bir tane
Eve geldim bin tane

Acaba nedir nedir

Kış meyvelerinin en güzellerinden biri olan NAR bu Kış günlerinde çok iyi gider. Antioksidan etkisiyle nar yiyip korunalim lütfen

MALZEMELER

1 kg süt
1 yumurta sarısı
1 su bardağı şeker
3 yemek kaşığı un
vanilya
2 yemek kaşığı nişasta
bir kaşık tereyağı

Nar sosu için:
2 su bardağı nar suyu
birazcık şeker isteğe göre
1 ayiklanmis nar
2 yemek kaşığı nişasta

YAPILIŞI

sütü tencereye alalım. İçine vanilya ve tereyağı haric tüm malzemeleri alalım. Kaynayana kadar surekli karıştıralım. Kaynayinca vanilya ve tereyag ekleyip eritelim. Kaselerimizin yarisina kadar dolduralım.

2 su bardağı nar suyu, bir miktar şeker kaynatalim. Nişastayi az bir su ile açalım. Nar suyuna ekleyelim. Koyulasana kadar kaynatalim. Altını kapatalım. Bu aşamada isterseniz ayiklanmis narı sosun icine atabilirsiniz. Ama ben muhallebinin üzerine döktukten sonra hemen narı uzerlerine döktüm, yine sosla karıştı.

AFİYET OLSUN

Son düzenleyen: Moderatör:
Ellerine sağlık, enfes duruyor; mevsime de o kadar uyumlu sıcacık renklerden oluşan enfes bir sunum. Başarılar dilerim

Off çok güzel olmuş, ellerine sağlık

Canım güzelligimmmm çok teşekkür ederim canım benim özellikle kış için uygun olmasını tercih ettim,kolay bulunsun Allah razı olsun
Ben de narı mezede tatlıda salatada her şeyde kullanıyorum, çok bereketli, çok güzel bir meyve sunumuna da çok yakışmış. Senin sunumlarına bayılıyorum, oy kullanırken Sosyal’in sunumu bu diyorum tarifini görmesem de

Nerde beniim çalııığmm

Yaaaaaaa kuzuummmm çok tatlisin cookk bende salatalara çok yakıştırıyorum çok severim sonunda kendime bir çizgi oluşturacağım inş beybim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…