Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Babanızdan kalan evin 4te 3 hissesi sizin. Bugüne kadar annenizin size hakkınızı vermesi gerekiyordu zaten. Bian önce gidin bi avukatla görüşün, babanızdan miras kalan evi yarı yarıya annenizle paylasicaksiniz, bi de üstüne kredi cekicsksiniz ev sahibi olmak için??? Siz haklarınızı talep edin, belki sadece annenizin hissesini satın alırsınız o güzel.semtteki ev sizin olur

Nankor ya da kiskanc oldugunuzu dusunmuyorum.anneniz size yardim etmek zorunda da degil bence.bilerek evlendiniz sonucta luks bi hayat yasayamayacaginizi biliyordunuz sizde.Babanizdan kalan evden hakkinizi isteyebilirsiniz tabi fakat ben olsam boyle birsey talep etmezdim annemden. yarin ne olacaginizi ne yasayacaginizi bilemezsiniz.
Neler okuyoruz burda bi tane kadin vardi hatta konusunu hic unutmam hayretle okumustum. bosanirken kocasi evi altinlarini falan istemisti ki beraber yaptiklarini yazmisti.evlendikten bi kac ay sonra kasada duran altinlari falan almis bosanirken ogrenmis kadin.
Şunu yapabilirsiniz tabi annenizle konusup evi satmasini isteyebilirsiniz dediginiz gibi 2 daire aliniyorsa, bi daire alip siz yerlesirsiniz kira odemezsiniz ev de annenizin uzerinde olur kalan miktari da bankaya kendi hesabina koyabilir anneniz. zaten kalan evde yasamiyormus
Size kalacak sonucta vefat durumunda.
Evlendikten sonra edinmemis olacaginizdan esinizin de talep etme ihtimali olmaz
Her ihtimali dusunmeli bence bi kadin.
Insallah yasamazsiniz tabi de dunyanin binbir turlu hali var

Bu forumdaki " sorumluluğunu al, ne demek, nasıl beklersin!" Olayını anlamıyorum. Başınıza gelse eminim yorumlarınızdaki gibi tepkiler verirsiniz..
Konu sahibi zaten çalışıyormuş, oturduğu yerden annem bana baksın demiyor. Öyle bir durumda ben de " hadi ordan!" Derim.
Ama bazen insan ne yaparsa yapsın olmuyor.. desteğe ihtiyacı oluyor.. kendi hayatımı kenara atıp tüm parayı konu sahibine versin söylemimiz yok ama maddi durumum iyiyken destek olmamakta..
Bilemedim.

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Sizinm tarafinizdan bakinca haklisiniz tabiki..Benim anlamadigim kac daire var annenize ait? Ve bunlar babanizdan mi kaldi? Anneniz kendi maasi ile aldiysa karismaniz uygun olmaz.Ancak babanızdan kaldiys kesinlikle sizin de hakkiniz var dairelerde veya kiralarda..Tamam anneniz genc yasta bir başına cocuk büyütmüş eminim ki zor gunler gecirdi.54 yasinda birakin hayatini yasasin tabiki..Ancak sizin de evlat olarak o mirasta hakkiniz var..Hani maddi olarak zor durumda olmasaniz istemeyin diyecegim de zor durumdaymissiniz! Her kadin bir olmaz iste!Benim kizim sizin durumunuzda olsa, once ona büyük, guzel bir ev alirim kendime kucucuk bir ev alirdim mesela..Torunum ile rahat etsinler diye. Ama anneniz de hakli..54 yasindaymis bir 54 yil daha yasamayacak..Konusun ve size de ev almasini rica edin..

Ben konu sahibini haklı buluyorum
Kadın evlenmemiş sizi büyütmüş yazanlar olmuş amenna
Ama büyütüp evlendirince bitiyor mu annelik ?
Ben şahsen kızım o durumda olsa uyuyamam

Konuş diyenler olmuş sen anlat bilmiyordur diyenler
Bence bilmemesi imkansız
Ama yine de uygun bir dille konuşabilirsiniz konu sahibi

Ve totale bakınca ölüm hak miras helal konu sahibinin hakkı yenmiş bence
Olay paraya dökülürse çocuğunu büyütüp okuturken babadan kalan ev miktarı kadar harcama yapmıştır o anne.
30 yaşına kadar yapılan masrafları ödeyip, sen de benim hakkımı ver desin o halde. Madem parayla ölçülecek anne kız ilişkisi...
Bakin benim ablam 30 lu yaşlarında eşini kaybetti 2 küçücük çocuğu vardı. Dışarıdan bakarsanız dünyanın en güçlü kadını. Hayatinda çalışmamış bir insandı. Kapı kapı dolaşıp ürün sattığı günler oldu. Çocuklarını büyüttü. Simdi biri evli, biri askerde. Dışarıdan çok güçlüydü ama her sabah yastığını gözyaşları içinde bulurduk.
Şimdi o da evlendi. Durumu da iyi şükür.
O iki yeğenim hala ablamdan beklenti içinde olurlarsa en başta ben çekerim kulaklarını.
Babasız bir çocuğa maddi manevi yetebilmek büyuk bir fedakarlık gerektirir. Ki ablamın yanında biz vardık, yeğenlerimi annem büyüttü o çalışırken, yaşıtlarından geri kalmasınlar diye, ben her ay maaşımın yarısını onlara ayırırdim. Ilk telefonlarını, ilk bilgisayarlarını hep ben almışımdır.
O yıllar yok sayılamaz. Dava aç diyenler olmuş. Üzülerek okuyorum yazılanları.

Anne olarak destek çıkmalı zaten herkes havadan atıp tutmuş ama, çocuğu zordaykende gününü gün etmekte ne biliyim. Sonuçta çocuklarımız için uğraşıyoruz, çalışıyoruz, çabalıyoruz. Benim çocuğum zordayken içim rahat etmezdi, ama demekki onunda tercihi bu yönde..

Anneniz zar zor geçiniyor olsa "bırakın ev ona kalsın, siz gençsiniz yaparsınız" derdim ama durumu iyiymiş. Bunun için de çalışıp çabalamış zaten. Şimdi gönlünce yaşamak hakkı. Ama elin adamının lafıyla sizin miras payınızı almaya hakkı yok.
Siz evi satıp 2 daire almayı düşünmüşsünüz. Hakkınız olandan azına da razı gelmişsiniz zaten. Oturup annenizin parfüm parasını dert edip kendi kendinizi dolduracağınıza mirastan payınızı alsın olsun bitsin.
Gerisi kendi hayatı, kendi zevki, istediği gibi yaşar.

Bence nankörsün anneni kocanın gazıyla düşman gibi görmüşsün zaten kocanı eleştiren anneni savunan konulara doğru düzgün cevap bile vermemişsin. Annen sana hakkını versin de kadın sizden kurtulsun. Eminim onu da yer bitirir kadının hakkına göz dikersiniz. Madem lüks yaşama hevesiniz var ona göre biriyle evlenseydin kocanın annenin gelirine laf etmeye hakkı yok o kim ki yani yorum yapıyor çok saçma.

Merhaba ben istnbln iyi bir semtinde doğdum büyüdüm ve sevdiğim adamla evlendim standart bir hayatm var 3 yasnda babasız kaldım annem henz 27 yasndaydı ve çalışan bir kadındı evlenmedi hayatına evleneceği adamlarda girmedi açıkçası herneyse şuan annem 54 yaşında hala çalışıyor son derece dinamik genç ruhlu bir kadın bir senedir erkek arkadaşı var aynı evde yaşıyorlar annemm bana yakın oturuyodu fakat şuan uzakta adamn yanında hsonları geliyor ki hiçi ben çalışıyorum pek görüşme şansmz yok zten gelsede ben maddi olarak kirada oturuyorum 2 kişi çlışp hayata tutunmaya çalışıyoruz bir yandanda 3 senedir çocuk hayaliyle dr dr geziyoruz annemn sevgilsnn mesleği son derece iyi annemn kirada dairesi 3 maaşı var adam zaten karı koca çalştğmz paranın 2 katını alıyor yani bir elleri yağda bir elleri balda desem yalan olmaz altlarında arabaları hayatın tadını çkarıyolar bzm öyle bir imkanmz yok birimiz kira faturalar birimz ev geçndrmeye çalışıyor yani bzm gençliğimz skntı içnde geçiyor annemm adına mutluyum fakat maddi hiçbr desteği olmyor şu olyor aidatımızı veriyor 200 tl bunun dşnda hiçbrşey yapmyor sizce ben kötü düşünceli bir insan mıyım bu arada annemn dairesini satp 2 daire almak istedm senelerce biri anneme biri bana yetmeseydi kendim kredi çekecektim eksik kalan tutar için fakat olmadı hayatna giren adam annemi vazgeçirdi bu düşünceden ve ev alma imkanmzda yok bizm sizce bu durum normal mi buna alışmalı mıyım yani ben hep skntı içnde yaşayacgım fikrine kendimi kabllendirmem mi gerek yoksa beklenti içinde olmakta haklı mıyım çünkü gerçekten kendimi kötü fikirli bir insan gbi görmeye başladm inanın ben üstüme iki parça kıyft alamazken annem bir pafme dünya para veriyor ağrıma gidiyor açıkçası yada ben kötüleştm bilmiyorum
Beklenti içinde olmakta haklısın .
Anneligin gereği yapılmalı sizin hikayeniz de.

Dedenizden babanızdan kalan ev annenizin sevgilisini yasa yeni eşini ilgilendirmez. Bu konuda hakkınız var. Annenizle çekinmenize gerek yok ama açıkça ev işini sorun. En azından peşinatımız olur anne diyin.

Sende zengin koca bulsaydin o zaman. Annenin sevgilisinin masasına kadar soyleniyorsun. Ayıp valla😬

Olay paraya dökülürse çocuğunu büyütüp okuturken babadan kalan ev miktarı kadar harcama yapmıştır o anne.
30 yaşına kadar yapılan masrafları ödeyip, sen de benim hakkımı ver desin o halde. Madem parayla ölçülecek anne kız ilişkisi...
Bakin benim ablam 30 lu yaşlarında eşini kaybetti 2 küçücük çocuğu vardı. Dışarıdan bakarsanız dünyanın en güçlü kadını. Hayatinda çalışmamış bir insandı. Kapı kapı dolaşıp ürün sattığı günler oldu. Çocuklarını büyüttü. Simdi biri evli, biri askerde. Dışarıdan çok güçlüydü ama her sabah yastığını gözyaşları içinde bulurduk.
Şimdi o da evlendi. Durumu da iyi şükür.
O iki yeğenim hala ablamdan beklenti içinde olurlarsa en başta ben çekerim kulaklarını.
Babasız bir çocuğa maddi manevi yetebilmek büyuk bir fedakarlık gerektirir. Ki ablamın yanında biz vardık, yeğenlerimi annem büyüttü o çalışırken, yaşıtlarından geri kalmasınlar diye, ben her ay maaşımın yarısını onlara ayırırdim. Ilk telefonlarını, ilk bilgisayarlarını hep ben almışımdır.
O yıllar yok sayılamaz. Dava aç diyenler olmuş. Üzülerek okuyorum yazılanları.
Ölen babanın yerine koyun kendinizi bir de. Sizden kalan iki ev eşinizde, eşiniz yeni bir hayat kuruyor sıkıntısı yok. Ama çocuğunuz ev almak için sıkıntı çekiyor. Evinizin kime gitmesini isterdiniz?
Ben babamdan kalan evde oturuyorum. Bugün ölsem eşim o evi oğluma vermese üzülürüm.
Tabii ki önce çocuğa mirası verilmeli.

Derdim istemeden annemin görmesi aslnda ama istemeden olmayacak belli ki ben bu tarz konşmalardan hoşlanmıyorum ama ne yazkki o duruma geleceğim belliki
O evde hakkınız var. İsteyin hakkınızı konu sahibi. Ben babamdan kalan evi eşim oğluma vermese çok üzülürdüm. Babanız da böyle isterdi eminim

Ben sizi haklı buldum ama konunuzda sanki anneniz çalışıp evlere sahip olmuş gibi anlaşılmış ev babanızdan kalmış elbette miras hakkınızı almalısınız. Kendinizi kötü hissedecek birsey yok oturup konuşun haklarınızı önce bi araştırın ona göre tabi
Annenizin hayatında ki adamın niyetini bilemezsiniz bi katekulli ile üzerine de geçirebilir evleri aman dikkat edin

evlenip aile kurmuşsunuz, annenizin size bakmasını istiyorduysanız evlenmeyip annenizle yaşamaya devam etseydiniz.
sizi büyütüp yetiştirmiş evlendirmiş bir de elin adamına mı bakıcak kadın? pes doğrusu.. nankör değilsiniz kelime anlamı olarak nankör var olan şeyin kıymetini bilmeyene denir. siz bariz kıskançsınız...

Miras yasal hakkiniz, annenizle konusup hakkinizi isteyin.
Bence sizin probleminiz pasif agresif davranarak annenizin sizin durumunuzu fark edip bunu teklif etmesini bekliyor olmaniz. Malesef bazen en yakinimizdaki kisi bile olsa soz konusu olan kisi kendi hakkimizi dile getirerek istemek zorundayiz. Su durumda pasif agresif davranmanin size bir katkisi olmaz. Hem anneniz o sizin, annemle de bu konuyu acikca konusamayacaksam kiminle konusacagim ki dimi ama?

Bu konuda dava yolu ile hakkini ara diyen insanlara cevap vermemissiniz. Eger gercekten yasal olarak hakkiniz olsa idi. Bu kadar detaylari hesaplayan bir insan olarak çoktan hakkinizi almiş olmaniz gerekirdi. Bana oyle geliyorki siz zaten yasal olan tum haklarinizi aldiniz, annenize dusen hakka talip olmuşsunuz. Anneniz canı isterse yardım eder. Vermezse bu onu kotu bir anne yapmaz. Ama siz esinizle birlikte annenizin malina gelirine kadar hesap yapip bir de icerlemissiniz. Boyle bir konuyu acarken hicap duymaniz lazimdi. Hem daha kendinizi idare edemiyorsunuz hem cocuk pesinde kosuyorsunuz. Ayranin yok icmeye ... demisler. Baskasinin ustunden gecinerek hayat surdurulmez. Bunu yapan canlilar var evet ama onlar bile mutalist yasam surdurerek bunu gerceklestiriyorlar. Siz ise zararli dusuncelere sahipsiniz.

sadece annesinin malını gelirini hesaplasalar yine iyi, annesinin sevgilisini de iyi geliri var diye taşlamış
Annemn sevgilisinin durumu iyi dememin sebebi annemn parasında gözü olan bir adam degil anlamnda yani insanlar acaba o mu anneni yiyor diye algılamasn diye adamn durumu son derece iyi anneme müdaana edecek biri degl bı sebepten onu belirttim

X