Nankör müyüm kıskanç mıyım neyim bilmiyorum

Annenizle bu konuyu adami dahil etmeden tekrar konusmaya deneyin. Sonunda yasal olarak miras hakkiniz da var babadan kalma oldugu icin. Adamin bu konuda söz hakki yok ki

kendımı tamamen sızın yerınıze koyuyorum

benım annem maddı olarak benden daha ıyı durumda, herseye sahıp
ben harcamalarıma dıkkat ederken annemın omru ıstedıgı gıbı harcayarak gectı...
annanem ve dedemden mıras kaldı tum teyzelerım dayılarım cocuklarına( kı onlar hep 3-4cocuklu bız sadece2 kardesız )cocuklarına bır kısım para ayırıp gerı kalan parayla guzel bır ev aldılar falan ... annem calısan da bırı

ben annemden hıc maddı bırsey beklemedım, anneme ne kadar mıras kaldı onu bıle bılmıyorum sormadım , tum parasını harcamıs sadece onu duydum teyzemler neden harcadın kı keske dukkan falan alıp kıraya verseydın demısler dısardan duydum yanı haberım bıle yok hıc sormadım kendı parası ıstedıgını yapar sonucta

ben evlıyım evım barkım kazancım gıderım ayrı , aynı evde yasasak ac acıkta olsam herseyı annem yese tek basına neden boyle yapıyor derdım belkı

neden annenızden bu kadar cok sey bekledıgınızı o yuzden anlayamadım, annelerımız benzerler kendımı de sızın yerınıze koydum anlamaya calıstım ama cok sey beklıyorsunuz gıbı geldı o yuzden uzuluyorsunuz. sızı bı yasa getırmıs tek basına yasayan cocuklu bır kadın olarak turkıyede zordur bu . bence bu bıle yetmelıydı :)

Evladı sıkıntı çekerken izleyen anne babaya karşıyım, aynı şekilde evladın da o şekilde olmasına karşıyım.

Zaten hakkı varsa alsın dedik. Nasıl bi zamana kadar almamış ona şaşırdım ben asıl. Sevgili 1 senedir varmış. Konu sahibi 3 yıllık evli. Garip geldi. Onun dışında insan anne, baba oldu diye tüm yıllarını tüm varlığını sersin mı önüne. Bir yasa gelince muaf tutun artık ebeveynleri. Yaşıtları geziyor başka ülkelerdeki.

Miras zaten yasal hakkı. Alma mirası diyen olmadı. Kanuni hakkınız dışında tek kuruş vermek zorunda değil annesi evet. Evlenmiş barklanmış kendi hayatını kurmuş kazık kadar kadına annesinin para vermek gibi bir mecburiyeti yok. Doğru anneler hayatını yaşamamalı, her şeyini versin kızına. Onca sıkıntının üstüne anne sürünsün kira köşelerinde. Anne olmak kendi hayatının olmaması demek belli ki size göre.

Benim kirada evim olup üç yerden maaş alsam tek çocuğumu kirada oturtmam.Açık ve net.Bence annelik fedakarlık gerektirir.Ki konu sahibi ev almak istediğini dile getirmiş kadının sevgilisi vazgeçirmiş hani konu sahibinin beklentisi olmasa söylediğinizi anlayacağım da anne kızının sıkıntıda olduğunu gayet iyi biliyor.Ölen kocasından kalan evin kirasını alıp hayatını yaşıyor.Size göre iyi yapıyor ne diyelim belki de siz haklısınız.Ancak konu sahibine tavsiyem babasından kalan mirası mutlaka alsın.

Belki ihtiyaci yoktu simdiye kadar. Bebek icin doktorlara gidiyorlarsa bunun da payi vardir. Tedaviler ucuz degil bildigim kadariyla

Ilk ben dedim mirastan hakki oldugunu ama annesinin bunca zaman kizina hakkini vermemesi, kizi zorluk cekerken tum mirasi kendi mali gibi kullanmasi hic dogru degil. Kizin zorluk cekip annesinden hakkini istememesi de cok garip.

Konu sahibi annesinden hala yardim, destek seklinde beklentide. Halbuki catir catir alabilecegi hakki var.

İçiden geçirip dile getiremediğim cümleleri yazmışsınz teşekkür ederm

Arkadaşlar konuyu nasıl okuyosunuz ya ben algılayamıyorum,yok anneni kıskanıyosun yok şu bu!Yani benim kocamdan miras kalacak ev kiraları maaşlar alıp sevgilimle hayatımı yaşayacağım tek çocuğum da kira köşelerinde sürünecek

Belki ihtiyaci yoktu simdiye kadar. Bebek icin doktorlara gidiyorlarsa bunun da payi vardir. Tedaviler ucuz degil bildigim kadariyla
Şimdi iştesin hakkını o zaman içinde düşünüp duracağına. Yıllar olmuş sonuçta ayıp da olmaz, hakkı zaten. Niye annesinin sevgilisinin ağzıyla iş yapmasına izin versin ki?

Cunku siz mirastan hakkim var, hakkimi talep edecegim demiyorsunuz.

Annemin sevgilisi, annemin parfumu, benim kiram, benim tedavi masrafim diye karsilastirmaya giriyorsunuz. Cok varlikli da olsaniz miras hakkinizi zaten alin.

Ya siz kendi hakkınizi niye almıyorsunuz madem? Annenizin söz hakkı yok ki sizinkinin üstünde. Kira köşeleri derken bir sürü insan kirada yaşıyor özellikle sizin yaşlarınızda. Sanki kapının önüne atmış gibi gösterip dramatize etmeyin olayı. annenizi de kötü göstermeyin bu kadar. Kadın evlenmemiş bile. Belki de üvey baba getirmek istemedi size. Şimdi de sevgilisi ile hayatını yaşıyor. Siz de hakkınızı alın ve evinizi alın.. anneniz yine istediği gibi hayatını sürebilir zaten.

İyi de annenizin ve sevgilisinin geliri gayet yüksek demiştiniz
Kimsenin kimseye ihtiyacı yok yani
Gelirleri alıp sevgilisine yedirse size hak vereceğim de

Ayrıca ülkede kaç milyon kişi kiradadır herhalde
Bunun adı niye sürünmek?
Sürünmekse sürüneceğiniz şartlarda evlenmeseydiniz keşke
Annenizle paraları beraber yerdiniz o zaman
3 yıllık evliymişsiniz daha
İlerleyen zamanda ev alacak birikim yaparsınız alırsınız
Miras hakkınızı da alırsınız
Herkes evi olsun ister herkesin hayalidir mutlaka
Ama bunu gerçekleştirmek için gerçekçi şartlar gerek

Sizin konunuz miras hakkımı almak için ne yapabilirim değil sonuçta
Annenizin ve sizin yaşam koşulları arasındaki farkla ilgili

Anneniz 27 yaşında dul kalmış bir başına büyütmüş sizi. Daha kaç yıldır evlisiniz? 3 senedir bebek istediğinize göre 4-5-6? Anneniz yıllarca sıkıntı çekmiş o anne olmak fedakarlık gerektirirdeki fedakarlığı yapmış yani. Siz şunca yıldır evden ayrısınız annenizin rahat yaşaması zorunuza gidiyor. Bu yaptığınız nankörlük ama hala farkında değilsiniz, yazık. Kirada yaşamak istemiyorduysanız daha iyi geliriniz olana kadar evlenmeyebilirdiniz veya maddi durumu daha iyi bir eş seçseydiniz. Annenizin görevi sizi meslek sahibi yapmak, gerisinde evlenmişsiniz artık geçinmek sizin sorumluluğunuz. Miras yasal hakkınız onun haricinde annenizin aldığı parfüm de, annenizin sevgilisinin maaşı da sizi ilgilendirmez

Peki annenz miras parasyla daire alablcekken harcadığnda siz kira ödüyor muydunuz yani içinzde benm ömrüm kirada geçiyor gibi bir buruklul olmuyor mu

6.bu evler annesinin kendi calismasiyla kazandigi evler degil.babasindan kaldigi icin hakkini istemesi cok normal.ben konu sahibine hak veriyorum annesi kendisi kazanmis olsa neyse ama babasinin mallarinda kizininda hakki var.ben olsam once guzellikle olmazsa yasal yolla hakkimi alirdim.bu nankorluk degil hakkini olani istemektir

Bakın siz annenizden herhangi bir şey beklememişsiniz onun parası istediği gibi harcar diyorsunuz düşüncenize saygı duyuyorum ancak herkes sizin gibi olmayabilir ekonomik şartlar zaten zorlayıcı ki konu sahibinin annesinden beklentisi var.Elbette anneyi takdir ediyoruz tek başına çocuk büyütmek kim bilir ne kadar zor olmustur ancak Miras haktır anne kızına hakkını vermek zorunda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…