namaz kilan arkadaslar bakarmisiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kaymaklim

bismillah
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2008
973
3
arkadaslar size sorum su transferden sonra aranizda namaz kilan varmi???ben namaz kilmaya devam etmek istiyorum ama ne biliyim sizce bi sakincasi olurmu umarim aranizda transferden sonra namaz kilan vardir bu benim icin cok onemli sizlerden cvp bekliyorum namaz kilmiyorsaniz bile fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim optuma.s.[/FONT

namaz kılmakla bebeğine bişey olmaz canım sen ağır işler yapma çok tereddütlüysen sandalyede kıl. secdeyede imayla kafanı eğerek git.ben 4 aydan sonra öyle kılabilmiştim

bencede dikkat et,,allah senin kalbini biliooo,,içini ferah tut...

karın kaslarını zorlayacak hiçbir şey yapmaman lazım canım. Sandalyede oturduğun yerde kıl bence. Doktorlar tuvalette bile fazla oturmayın, sakın kabız olup ıkınmayın diye defalarca tembihliyorlar.Bence riske atma. Oturarak kıl bence.

Endişeni anlıyorum ama namazını sakın bırakma.
Arkadaşların dediği gibi oturarak, çok hafif öne doğru eğilerek secde ve rükularını yapabilirsin.
Allah benim kalbimi biliyor deyip namazını sakın bırakma.
Namaz gözle bile kılınır. Oturduğun yerden kılmanın sağlığına hiç bir sakncası olmaz.
Hayırla sağlıkla hamile olursun inşallah..

Sagolun kızlar allah razı olsun sızlerden namazımı bırakmak asla ıstemıyorum tabıkı ama aklımıda kurcalıyor ıste abdest namaz ama ben namaz kılınca kendımı cok guclu hıssedıyorum kılmazsam kotu olurum dedıgınız gıbı oturarak kılıcam tekrardan sagolun kızlar yarın tranfer gunum dularınızı eksık etmeyın

oturdugun yerden kılabilirsin...

kaza düşer eger kılmazsan..sandelyede falan kılabilirsin...

aynen canım bende kılmadıgım zaman boşlukta gibiyim.

regi dönemleri çok sitresli geçiyo namaz kılmadıgımdan heralde...:uhm:

canımmselam..............veren rabbım ol dıyecekde o.............o zaman elbette kılıyorsak namaza devam .........bende hıç bırakmadım transferlerde........abdestını alırken dıkkatlı ol ayağını yıkarken kaldırma kuvette yıka mesela ...........namazınıda arkadaşlarının dedığı gıbı koltukta oturu yada yered oturup kıl secdeyı tam eğılerek değilde hafıf eğilerek yap.........gerekırse zorlanırsan sadece farzları kıl.........rabbım kolaylık versın......rahat ol..........herşey inş gönlune gore olur......rabbım herkese hayırlı evlatlar versın canım..............dua ile

Namaz kilin, kilmayin yada oturarak kilin demeye yetkili kimse yok, hickimsede bu tür manevi yönden sorumlulukda alamaz vebali agirdir. Lütfen bu yönlü sorulariniz icin diyanet islerinin sitesinden yetkili kisilere sorup ögrenin, ayni zamanda tibbi anlamda doktorunuzla konusun. En dogru bilgiyi saglik ve maneviyat acisindan onlar vereceklerdir.

Sevgilerimizle...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…