Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Şimdi arkadaşlar, Muhteşem Yüzyıl şöyle böyle diyoruz ama kimse kusura bakmasın, harem, eğlence, ve cinsel mesajlar oldukça fazla.
ABD, Vietnam savaşına girmiş kaybetmiştir. Vietnam savaşı'nı en sert eleştiren ve ABD ordusuna en çok karşı çıkan Oliver Stone bile, inanılmaz bir ABD propagandası yapmıştır.
Doğumgünü 4 Temmuz'da yine vietnam savaşında aldığı kurşun yarası neticesinde erkekliğini kaybeden bir adamın babalık özlemi de ''Vah canım vah'' dedirtecek türden değil mi?
Sonuçta biz size demokrasiyi getirdik diye propagandasını başarıyla yapan, bunun için pırıl pırıl evlatlarımızı Vietnam'da bıraktık mesajını ABD vermiyor mu?
Bence, Muhteşem Yüzyıl'a da bu pencereden bakalım.
Harem olgusu insanın en mahrem duygusu olan cinselliği, en gizli duygusu cinselliği özellikle de cihana hükmetmiş bir padişahın yatak odasına kamerayı soktuğu için bzi bu kadar ilgileniyoruz.
Oysa Kanuni Sultan Süleyman, muhteşem bir ordu ile Macaristan'a gitmiştir.O kadar askerin beslenmesi, lojistiği atların sulanması, silah temini, ordu içine sızan casusların temzilenmesi, 12 milyon kilometrekarelik bir alanın yönetilmesi, başka devletlerin kaba tabirle haraca bağlanması, bunların takibi, ülke içinde çıkan isyanlar, saray içinde kadınları kat kat geçen erkek entrikaları, iktidar ve para hırsı, bunlarla mücadele eden, muhteşem bir din dil bilgisi, ticari ve politik zekaya, askeri dehaya sahip şair ve kuyumcu bir padişahın hayatı sadece harem midir?
Sonuçta dünyayı yönetse de insandır. Aşık olmuş ve evlenmiştir.Çocuğu olmuştur. Ama hayatı ordusunun başında seferden sefere at koşturmakla, bugün bize burun kıvıran, barbar Türkler, yüz yıl geçse de sizi Avrupa Birliği'ne kabul etmeyeceğiz diyen Avrupa'ya diz çöktürmüştür. Avrupa'ya tek başına burun kıvırmıştır. Bu bakımdan hem bilgin hem romantik bir şair, usta bir asker ve muhteşem bir tasarımcı olan Kanuni Sultan Süleyman'a bir de bu gözle bakmalıyız derim.

alkışlamak istiyorum kardeşimiii:81::81::81:

Oysa Kanuni Sultan Süleyman, muhteşem bir ordu ile Macaristan'a gitmiştir.O kadar askerin beslenmesi, lojistiği atların sulanması, silah temini, ordu içine sızan casusların temzilenmesi, 12 milyon kilometrekarelik bir alanın yönetilmesi, başka devletlerin kaba tabirle haraca bağlanması, bunların takibi, ülke içinde çıkan isyanlar, saray içinde kadınları kat kat geçen erkek entrikaları, iktidar ve para hırsı, bunlarla mücadele eden, muhteşem bir din dil bilgisi, ticari ve politik zekaya, askeri dehaya sahip şair ve kuyumcu bir padişahın hayatı sadece harem midir?
Sonuçta dünyayı yönetse de insandır. Aşık olmuş ve evlenmiştir.Çocuğu olmuştur. Ama hayatı ordusunun başında seferden sefere at koşturmakla, bugün bize burun kıvıran, barbar Türkler, yüz yıl geçse de sizi Avrupa Birliği'ne kabul etmeyeceğiz diyen Avrupa'ya diz çöktürmüştür. Avrupa'ya tek başına burun kıvırmıştır. Bu bakımdan hem bilgin hem romantik bir şair, usta bir asker ve muhteşem bir tasarımcı olan Kanuni Sultan Süleyman'a bir de bu gözle bakmalıyız derim.

Kimse bunun aksini iddia etmiyorki zaten. Kanuni boş yere Kanuni olamıştır. Ama insafsızca eleştiriliyor dizi. Fragmana bile bilmem kaç bin şikayet yağmış. Yuh yani diyorum. Oturun izleyin kardeşim diyesi geliyor insanın.

Şimdi arkadaşlar, Muhteşem Yüzyıl şöyle böyle diyoruz ama kimse kusura bakmasın, harem, eğlence, ve cinsel mesajlar oldukça fazla.
ABD, Vietnam savaşına girmiş kaybetmiştir. Vietnam savaşı'nı en sert eleştiren ve ABD ordusuna en çok karşı çıkan Oliver Stone bile, inanılmaz bir ABD propagandası yapmıştır.
Doğumgünü 4 Temmuz'da yine vietnam savaşında aldığı kurşun yarası neticesinde erkekliğini kaybeden bir adamın babalık özlemi de ''Vah canım vah'' dedirtecek türden değil mi?
Sonuçta biz size demokrasiyi getirdik diye propagandasını başarıyla yapan, bunun için pırıl pırıl evlatlarımızı Vietnam'da bıraktık mesajını ABD vermiyor mu?
Bence, Muhteşem Yüzyıl'a da bu pencereden bakalım.
Harem olgusu insanın en mahrem duygusu olan cinselliği, en gizli duygusu cinselliği özellikle de cihana hükmetmiş bir padişahın yatak odasına kamerayı soktuğu için bzi bu kadar ilgileniyoruz.

canım burda kanuni sultan süleymana bir lafımız yok asla olmadı olamazda bizim eleştirdiğimiz dizinin yapımcıları böle bir dizi yapıyorsun ama yanlış aktarıyorlar bence her şeyi araştırıp tek bi olayı bile yanlış yansıtmasalar daha ii olacak mesela bu yorumlarda bi arkadaşımız padişahlar sadece uçkuruna düşkünmüş demiş bu arkadaşımız bu şekilde anlamış bu çok yanlış en basiti kıyafetler bile osmanlıya uygun kıyafetler değil

Çok severek izlediğimiz tarihi filmlerin ağırlıklı olarak bol figüranlı ve insana soluk aldırmayan sahnelerle dolu olduğunu biliyoruz. Kanuni deyince de aklımıza savaşlar, zaferler gelir. Aşk ve harem ise ana yemeğe eklenen baharat gibidir.Mesela, şöyle söylemeliyim, karabiber tek başına hapşırtıken ve acı gelirken, bir mercimek köftesine ne kadar yakışır. Ya da tarçını sevmeyiz belki ama, sütlacın üstünde olmazsa olmazdır. İşte bu bağlamda kesinlikle karabiber tek başına yemek değildir, tarçın tek başına yemek değildir. Baharattır. tattır, tuzdur. Bu bağlamda yapımcılar biraz da aşkı memnu nun başarısından etkilenerek bu yöne daha çok odaklandılar. Afişlerin altındaki aşk-ı Dirun yazısına dikkat edin. Burada aşk ve harem, savaşla tatlandırılan yemek gibi olmuş.
benim tercihim ise aşkla baharatlandırılması yönünde. Ama dizide savaşlarla tatlandırılmış.

Öyle yorumlar varki sanırsınız 10-15 bölüm yayınlanmış bitmiş, Kanuni hala halvette. Kanuni boşa aldı tabi bu ünvanı halvet ola ola.:KK19:

RTÜK'e şiyaket edenlerin inadına izliycem diziyi:KK68:

:81: :81: :81: :81: katılıyorum herkesin inadına izlemeye devam edicemEn Büyük KK

Osmanli padisahlari cok güzel isler yapmislar.Saygisizlik yapmak istemem onlara ama

Ne söylerseniz söyleyin,bunu kimse inkar edemez ki,padisahlar kendi milletlerinin dogurdugu Osmanli

topraklarinin kizlari dururken hristiyan Rus'lara asik olup onlari koskoca Osmanliya Sultan

yapmislar.Osmanli topraklarina hüküm sahibi yapmislar.O da yetmemis Sultan Süleyman gibi elin Rus

kadinina askindan özbeöz,Türk karisindan olma oglunu idam ettirmis.Bu cok yazik.

Dizinin ne kadar doğru olduğu tartışılır bir konu ama Kanuni Sultan Süleyman 'ın birazda olsa hayatını yansıttığı için seyredilebilir bir dizi olarak görüyorum..Dizi ilk başladığında afişin de Aşk-ı Derun yazıyordu bazılarının dizide sadece savaş beklentisi içine girmesi yanlış olur.. Bende inanmıyorum padişahın bu kadar kadın düşkünü gibi olduğuna... Ozaman ki tarih günümüze uyarlanarak çekilmiş bunu dizide ki bayan karakterlerin giyiminden de anlıyabiliriz.. Cinsellik sahnelerinin bu kadar çokluğunu da reyting yapma isteğine bağlıyorum böylelikle dizi çok konuşulacaktı aynen Aşkı Memnu da olduğu gibi ne kadar o diziye de karşı çıkanlar olmuşsada reyting sıralamalarında belli ediyordu kendisini.. Anlıyacağınız Senaristler de amacına ulaşmış oldu..Bence diziyi öğretici olmaktan çok vakit geçirmek için izlesek bu kadar polemik olmuyacak..

Onu bunu bırakın da ben buraya filmde ki Tac lardan bahsetmek için girmiştim.. Film boyunca gözlerimi alamdığım güzellikte taclar vardı resimlerini bulsam koyucaktım..

Osmanli padisahlari cok güzel isler yapmislar.Saygisizlik yapmak istemem onlara ama

Ne söylerseniz söyleyin,bunu kimse inkar edemez ki,padisahlar kendi milletlerinin dogurdugu Osmanli

topraklarinin kizlari dururken hristiyan Rus'lara asik olup onlari koskoca Osmanliya Sultan

yapmislar.Osmanli topraklarina hüküm sahibi yapmislar.O da yetmemis Sultan Süleyman gibi elin Rus

kadinina askindan özbeöz,Türk karisindan olma oglunu idam ettirmis.Bu cok yazik.

Canım arkadaşım, bu iddianı üç yönde çürüteceğim.
1- Öz be öz Türk kızları dururken gitmiş Rus köle almış diyorsun. Tamam almıştır şudur budur. Padişah, atıyorum Konyalı bir kız aldı. Nikahladı. Kızın bir ailesi var. Anası babası, amcasıi halası, teyzesi, bunların oğulları, kızları ve bunların diğer akrabaları, kaldıkları yerlerde, biz padişah akrabasıyız, biz padişah dünürüyüz diye oradaki halka zulüm edebilirler. Bugün bile ben polisim, savcıyım, hakimin diye milleti dolandıran, kaçıran, tecavüz eden yok mu? Kaldı ki saray içinde dünya devleti iken bu kadar entrika döndü, Kaptan-Derya Cafer paşanın kellesi gitti. Kocanız sizin teyzenizin oğlunu ya da dayınızı astırsa ne kadar olsa ciğeriniz yanar, soğursunuz.
2- Hıristiyan kızlar, saray eğitiminden geçtikten sonra müslüman oluyorlar. Tabii içlerini bilemeyiz ancak, bugün Haseki Hastanesi, Vakıf Gureba Hastanesi, Aşeveleri, Mekke'deki bazı çeşmeler, aş evleri Validelere ve haseki sultanlara aitti. Hayvan barınakları bile yaptıranlar vardır.
3- Osmanlı'da bazı şehzadelerin öldürülmesi Osmanlı'da geçmişten alınan dersler neticesinde uygulanagelen bir yasa olmuştur. Tarihte bilindiği üzere Mete Han, kurduğu imparatorluğu oğulları arasında paylaştırmış, Mete öldükten sonra imparatorluk dağılmış. Aynı olay, Göktürk, Uygur, Büyük Selçuklu gibi devletlerde de yaşanmıştır. Bu bakımdan Osmanlı'sa taht kavgası ve akabinde gelen savaşlar, kesinlikle Osmanlı'yı korkunç olayların içine sürüklerdi. Ha doğrudur, yanlıştır, etik olarak bu durumu tartışmak için ayrı başlık ister ancak şehzadelerin öldürülmesi tamamen buna dayanmaktadır.

püff herkeste bi tarihine sahip çıkma sevdası:KK6:
gözlerm yaşardı hee

bak buna bende sonuna kadar katılıyorum.. tarih bilen bir arkadaşım bunun açıklamasını şöyle yapmıştı zamanın birinde bir patişahın sultanınımı kızınımı neyse yabancıllar kaçırıp sahip olmuşlar ondan sonra hiç bir türk kadını sultan olamamış bir bakıma öç almak için belkide yabancılardan kız alıp onları sultan yapmışlar akıllarınca onların soyuna türk eklemişler.. ne derece doğru bilemem ama duyduğum böyleydi...bana hiç mantıklı gelmemişti bunuda belirteyim...

yüzde yüz katılıyorum

Çok yaşayın kızlar ya Muhteşem yüzyıl yine muhteşemliğini yapmış herkesin engin tarih bilgisini ortaya çıkarmış.Bence sırf bu yüzden izlenmeye devam edilmeli..Ama bir teşekkür borcum var oda şudur"İzlemeyenlerin sayesinde reytıng rekorları kırmış"Teşekkürler Türkiye!! :KK19::KK64::79:
BırakıNIZ EFENDİM diziyi rahat tarihçiler bile tarih bilgilerini yarıştırmayıp bu bir dizi derken bu ne hiddet bune celal:KK47: Alınız kahvenizi elinize, açınız tvnizi bakınız keyfinize:KK68:Bunu ister bu diziyle yapın ister başka kanala geçin ama keyfinize bakın sonuç ta keyif alınmalı..
Ben dizide ,gelmişte, geçmişte değilimde şimdiki zamanı yaşıyorum(benzin fiyatları aldı başını gidiyo) :KK14:
Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız sağlıkla kalın hoşçakalın.En Büyük TÜRKİYE

bu ne böyle ya hayal kurmakla tarih değişiyorsa hepimiz hayal kuralım
neymiş Osmanlı padişahı içki içmezmiş nereye içmiyor içkide içer haremde kurar ...
Bizler bir kadın için koca ülkeden vazgeçmiş bir milletiz

ecdadınıza sahip çıkın deyip duruyorsunuz siz önce gidin bi ecdadınızı öğrenin neymis naparlarmıs ilk okulda sosyal kitaplarında yazanlara sığmaz Osmanlı tarihi ordan hatırladıklarınızla burda konusmayın

Türkler için 3 önemli şey vardır at avrad (lar) silah birde buna içkiyi ekleyin dünyanın en iyi içkilerinden birisi rakıkıdır ki buda bir Türk icadıdır

Bu dizi Topkapı Sarayı nda mı çekiliyor, benim gördüğüm kadarı ile dış mekan Topkapı Sarayı bahçesi iç mekanlar da stüdyo saray haline getirilip çekilmiş, doğru mudur?

nerden biliyoruzki içki içildiğini,haremlerin sadece kadınlarla yatmak için kurulduğunu?
bunlar bi varsayımdan öte değil bence.nedense Osmanlı sadece zevki sefasıyla anılmak isteniyor başarılarıyla değil:KK19:

halktan gelen şikayetleri ferman şeklinde okudular ya
dikkatime çeken alınan vergilerden yakınan bir köylünün şikayetiydi
Osmanlı İmparatorluğu'nun en zengin çağında bile köylü refah yaşayamıyor
Saray ile halk arasında baya fark var
hala günümüzde öyle değil mi? demek ki yüzyıllarda geçse aynı tas aynı hamam

evet çok haklısın....şu an da da böyle zaten...yöneticiler altın kaplama musluklar vs kullanırken halk açlıktan ölüyo....

kanuni 8 erkek 2 kız çocuğunu mutfakta pişirmedi sanırım
halvet şart kardeşim:KK33:
şaka bir yana dizinin şu an böyle gitmesi normal
hiçbirşey gösterilmese idi bu sefer demezmiydik
eee ne farkı var ki hürremin şimdi diğerlerinden
niye bu adam buna zaaf gösteriyor
önce aralarındaki ilişkiyi anlatıp tutkuyu yansıtacaklar ki
kanuninin oğlunun ölümüne bile gözyumuşunu anlayalım
padişahlar kutsal değildir
diziye devam
bu arada rtüke hep şikayet gitmesin
lütfen seyredende devamını dilesin
şahsım adına dün akşam mektubumu döşedim:KK66:

bunu söylediğin iyi oldu bende yazıcam...

yani benim de dediğim buydu dün...olaya nasıl bir giriş yapılabilirdi ki başka??
keşke eleştireneler yazsaymış senaryoyu:82:

son cümle için alkışlamak istedim sizi...:81:

bu yazı için teşekkürler...çok beğendim...:KK9:

karalama?? :))

açın okuyun, araştırın nasıl oluyormuş..........

zevkle izledim diziyi bu bölüm de....gerçekten büyük emek var....kıyafetler,takılar müthiş...o takıların hepsi gerçek bu arada.....

dizinin ilerleyen bölümlerinde yukarıdaki yazıda geçen olaylar gerçekleşecek diye tahmin ediyorum...hürrem ve ona bağıntılı olaylar....e tabiki giriş kısmında bu tür sahneler olması doğal bu durumda....kanuninin hürreme aşkının başlangıcı ve ilerleyişi bi şekilde anlatılmalı değil mi?ama ilerleyen bölümler çok heyecanlı ve entrikalı olacak bence....

artı bir "dizi" için gayet güzel senaryolaştırılmış ve gayet güzel işleniyor....sonuçta bu bir "dizi".....kanuninin hayatını ve tarihi anlamdaki önemini anlatan bir belgesel değil.....:KK68:
[/QUOTbz

biz padısahlar tek eslıdır demıyoruz ama her kadınla yatıp kalkmıyordu haremde olanlar yazarların kendı fantezılerı tamamen osmanlının son donemlerınde olusmus bazı olaylarda var ama bu kanunıden degıl karalamadan baska hıcbısey değil kanunı dinine cok duskun bı padısahdı ıslamı cercevın dısına cıkmamısdır

dizide de her kadınla yatıp kalkmıyor zaten dikkat ettiyseniz....cariyeler eğitiliyor vs onlarla birlikte oluyor...ayrıca dinine düşkünlükle ne ilgisi var haremin,cariyelerin onu da anlamadım:))

öööfffff bitiremediniz kanuni nin hayatını kızlar ya. Varmış işte.. Padişahlık babadan oğula geçiyor ve her padişahın birçok oğlu olması gerekiyor savaşta ölme ihtimallerine karşı.önlem gibi. Mantık yürütün biraz. dine düşkün olması soyunun devamına engelmi yani? dizi bu elbette mübala olacak, biraz ütopik olacak .. Osmanlı imp. yok artık Türkiye Cumhuriyeti var.. masalsı bir diziymiş gibi izleyin diziyi. Ben daha sert bekliyordum seneryoyu, daha cinsellik kokar sanıodum ama öyle değil.. Kanuniyi nasıl düşünmek istiyorsan öyle düşün ister hacı, ister baba, ister asker, ister padişah ama germeyelim şurdaki dizi geyiğini ya. bakın ne güzel eğlenmeye başladık bile..

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

he zaten paadişahlar haremdeki kızlara bacı gözüyle bakıyolar:KK60:
rtükte bastı cezayı.ahlaki değerimizi bozuyomuş.hakkat mi:89:
aşkı memnu bozmuyodu ama:KK23:
len hürrem çek elini padişahımızdan:KK57::KK60:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

aşk-ı memnuyu her hafta gözler ferfecir izleyen halk ,konu padişah olunca,aaa padişah hiç öyle yapar mıı,padişahı uçkur düşkünü gösteriyorlar bik bik bik diye başlıyorlar....

artı tekrar soruyorum ,can dündar'ın MUstafa filmine neden bu kadar tepki verilmedi?Atatürk içki düşkünü gibi gösterilirken neden ses çıkartılmadı,neden o filme yasak gelmedi???

diğer dizilerde mideniz kalkıyo mu :KK6:
padişahta olsa erkekttir:81:
elbetteki sevişecek,aşk olmazsa olmaz:KK61:
yatakta nasıl bcool olcak annlamadm ben:KK60:

bu arada kimse Atatürk olamaz,kıyaslanamaz bilee:KK68:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

benim söylemek istediklerimi söylemiş arkadaşlar....daha da yorum yapmıycam ben bu topiğe,çünkü her zaman ki gibi tartışmaya gidilecek....ben oturur izlerim bu diziyi,gerisi de bağlamaz....

diziyi beğenen arkadaşlara keyifli seyirler....:80:

bu arada kaç sayfa önce dizinin tarih danışmanının röportajını koydum,acaba bir kişi okudu mu çok merak ediyorum...:)))

bütün soruların yanıtları o röportajda var,bir de halit ergenç'in röportajında...ikisini de koydum ama okuyan oldu mu bilinmezz.....

Bence olaya birde şu açıdan bakmak lazım macaristanı fethetmiş,irana 3 sefer düzenlemi,cezayiri,trablusgarpı almış,Akdenizi osmanlı gölü haline getirmiş bir padişah var tabi bu padişahın bireysel değil osmanlıda köklü olarak yetişmiş savaşcı ve devlet adamlarının etkiside büyük.Şimdi bunca fetih ve eylemde bulunan bir padişah nasıl oluyorda rus cariyenin etkisinde kalıp kendi öz oğlunu öldürtüp bu rus cariyenin yönetimde söz sahibi olmasını sağlıyor?Ayrıca hürrem,rüstam paşayla iş birliği yapıp şehzade mustafaya olmadık iftiraları atıp idamına sebebiyet veriyorlar bunca kahramanlık yapan padişah bunları göremeyecek kadar aciz mi? Burda padişahın kadınlara karşı zaafı ortaya çıkıyor.Rus cariyenin etkisinde kalarak gülbahar hatuna da yapmadığını bırakmıyor.Diğer mesele hürremden olan 2.selim tahta geçtiğinde sadrazam sokullu sayesinde devleti idare edebiliyor,ve hiç bir sefere katılmıyor adeta sarayın içine tıkılmış kalmış bir zat.Osmanlı donanması hristiyanlara karşı ilk yenilgisini alıyor,şimdi selim adına baktığımızda bunlar tesadüf mü yoksa hürremin kendi çocuğu üzerinde bir takım etkileri olduğunu mu gösteriyor.Yine önemli bir nokta osmanlıda duraklama devri fiilen şehzade mustafanın öldürülmesinden sonra başlıyor.

evet çok haklısın....şu an da da böyle zaten...yöneticiler altın kaplama musluklar vs kullanırken halk açlıktan ölüyo....

bunu söylediğin iyi oldu bende yazıcam...

yani benim de dediğim buydu dün...olaya nasıl bir giriş yapılabilirdi ki başka??
keşke eleştireneler yazsaymış senaryoyu:82:

dizide de her kadınla yatıp kalkmıyor zaten dikkat ettiyseniz....cariyeler eğitiliyor vs onlarla birlikte oluyor...ayrıca dinine düşkünlükle ne ilgisi var haremin,cariyelerin onu da anlamadım:))

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

aşk-ı memnuyu her hafta gözler ferfecir izleyen halk ,konu padişah olunca,aaa padişah hiç öyle yapar mıı,padişahı uçkur düşkünü gösteriyorlar bik bik bik diye başlıyorlar....

artı tekrar soruyorum ,can dündar'ın MUstafa filmine neden bu kadar tepki verilmedi?Atatürk içki düşkünü gibi gösterilirken neden ses çıkartılmadı,neden o filme yasak gelmedi???

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

benim söylemek istediklerimi söylemiş arkadaşlar....daha da yorum yapmıycam ben bu topiğe,çünkü her zaman ki gibi tartışmaya gidilecek....ben oturur izlerim bu diziyi,gerisi de bağlamaz....

diziyi beğenen arkadaşlara keyifli seyirler....:80:

bu arada kaç sayfa önce dizinin tarih danışmanının röportajını koydum,acaba bir kişi okudu mu çok merak ediyorum...:)))

bütün soruların yanıtları o röportajda var,bir de halit ergenç'in röportajında...ikisini de koydum ama okuyan oldu mu bilinmezz.....

teşekkür ederi öncelikle,tüm yorumları okuduğun için:KK61:

ben fazla yorum yapmıycam.kazen gelebilir:KK28:

bu arada röportajı ben okudum,teşekkürler:KK34:

X