Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
ben izledim ilber ortaylıyı
nettede var isteyen izlesin özellikle son kısmını
haremle ilgili bir sürü bilgi verdi.
Kanuninin birlikte olacağı kızlı valide sultan seçiyor(annesi) dedi.
fatih altaylı her gece mi seçiyor dedi
ilber ortaylıda yok oğlan istemezse kadını bir daha seçer dedi
birde bir cariye çok nüfuzlanmasın(güçlenmesin) diye sürekli bir kişi seçilmeyebilir farklı seçebilir dedi.
altaylı peki bu işin bir seromonisi varmı dedi
ortaylı da--- var işte geliyordur içeri amberli kahvede geliyordur afrodizyaklı şerbette ama bir tören var tabiki pespayelik değil saray zaten osmanlıda herşey tören merasim diyor.

Ilk bölümde murat bardakçı ben beğendim diziyi diyor ortaylıda ben de bende diyor.
Filmde hata olur neden olur
çünkü o dönemler 16. 17. Asır herşey ayrıntılı yazılmamış yani kıyafetler bilhassa
bir hata var diyor harem sarayda yoktu o dönemde ona da olur çünkü bu bir sanat bir yerde
böyle hücum edilemez bir esere diyor.
bardakçı yavuz selimin ölüm haberinin gelişinde yanlışlık hata vardı, yapım vs iyi ama oyunculukları beğenmedim diyor
hürremin kösem sultanın vs yaptırdıkları yapılardan hayır işlerinden bahsedildi
cariyelerin muayeneleri için tabiki muayene yapılacak çünkü belki padişaha evlat verecek diyor
aslında daha da çok bilgiler veriyor prof. dr ilber ortaylı
özetle altaylıyı pek sevmiyorum ama güzel bir programdı
programı izlemek istıyorum lınk weya adres werın ltfen

bıkktırdınız şu yorumlarınızdan artık kendinize bi topik açın ozamn muhteşem yüzyıl dizisinden rahatsız olanlar diyeEn Büyük KK ne bu ya uyarı yapıldı okadar görmüyomusunuz bırakında rahat rahat paylaşım yapalım rahatsız olanda izlemesin gereken yere şikayet etsinn

bu dizi hangi gün yayınlanıyor,izleyecemde,merak ettim

bıkktırdınız şu yorumlarınızdan artık kendinize bi topik açın ozamn muhteşem yüzyıl dizisinden rahatsız olanlar diyeEn Büyük KK ne bu ya uyarı yapıldı okadar görmüyomusunuz bırakında rahat rahat paylaşım yapalım rahatsız olanda izlemesin gereken yere şikayet etsinn

aynen arkadaşım ya katılıyorum ne bu sürekli aynı eleştiri yorumları...
diziden rahatsız olanlar izlemesin

aynen arkadaşım ya katılıyorum ne bu sürekli aynı eleştiri yorumları...
diziden rahatsız olanlar izlemesin

bencede cnm yada açsınlar bi şikayet topiği orda belirtsinler bizimde keyfimizi kaçırmasınlar nezamn baksam topiğe yok diziye kaldırtırıcaz yok şöyle yapıaz böyle yapıcaz ne bu ya

kardeşim bu dizi topiklerinde herkes her diziyi beğenmek zorunda mı?bu topikler olumlu ve olumsuz yorumlar yapılsın diye açılmış.neden olumsuz yorumlara tahammül edemiyosunuz?herkes sizin istediğiniz gibi yorum yapmak zorunda mı?üyeler özgürce fikirlerini beyan edemeyecekse nerde demokrasi?siz sadece kendinizemi demokratsınız?

programı izlemek istıyorum lınk weya adres werın ltfen

sanırım link vermek yasak
youtube de var
arama bölümüne teke tek ilber ortayli muhtesem yüzyil tartismasi diye yazarsan çıkar
6 parçaya bölmüşler programı
benim yazdıklarım özellikle son bölümde (6.) ve en başta 1. kısımda geçiyor

kardeşim bu dizi topiklerinde herkes her diziyi beğenmek zorunda mı?bu topikler olumlu ve olumsuz yorumlar yapılsın diye açılmış.neden olumsuz yorumlara tahammül edemiyosunuz?herkes sizin istediğiniz gibi yorum yapmak zorunda mı?üyeler özgürce fikirlerini beyan edemeyecekse nerde demokrasi?siz sadece kendinizemi demokratsınız?

onlara göre bu topik sadece izleyenler için açılmışş:63: yorumlara katlanamıyorsanız muheteşem yüzyıl hayranları diye bi topik açın ordan konuşunburda bizim de söz hakkımız var.nasıl siz beğenip izliyorsanız biz de eleştirenlerdeniz.şu dizi kapatılsa da rahatlasak:KK8::KK8::21::21:

onlara göre bu topik sadece izleyenler için açılmışş:63: yorumlara katlanamıyorsanız muheteşem yüzyıl hayranları diye bi topik açın ordan konuşunburda bizim de söz hakkımız var.nasıl siz beğenip izliyorsanız biz de eleştirenlerdeniz.şu dizi kapatılsa da rahatlasak:KK8::KK8::21::21:

sevgili arkadaşım sizde aynısını yapmıyormusunuz
izlemek isteyenler varken kapatılsın yasaklansın diyebiliyorsun
sende izlemek isteyenin hakkını sorgulamıyorsun
sonra benim hakkımdır istediğim yere yazarım diyorsun

bence ne yasaklansın ne de siz buraya yazmaktan vazgeçin
isteyen izlesin
isteyende gelsin sonuna kadar eleştirsin

bence tartışma ortamına gerek yok herkes istediği fikri sunsun biz filmi eleştiriken filmi beğenen arkadaşları eleştirmiyoruzki flim hakkında yorum yapıyoruz olumlu olumsuz fikir sunuluyor ayrıca film kalkıcak inşALLAH tartışmaya gerek yok herkes fikrini sunsun isteyen beğensin istemeyen beğenmesin

sizinki olumsuz yorum değil ki düpedüz saçmalık padişahın yatağından kime neymiş kendi yatak hikayelerini çeksinlermiş üzerinde yaşadığımız topraklara ihanet ediyomuşuz!! ben bunları okumak zorunda değilim!! burası dizi topiği çok istiyosan oyunculukları eleştir sahneleri replikleri eleştir diziyle ilgili olumsuz yorum yap ama gelipte yok atalarımızın kemikleri sızlıyo utanın kendinizden gibi saçma sapan yorumlar yapma beğenmiyosanız izlemeyin kardeşim ya açma kanalı olsun bitsin adamlar okadar emek vermiş dizi yapmış daha ilk bölümden yargılıyosunuz biraz emeğe saygı gösterin

sevgili arkadaşım sizde aynısını yapmıyormusunuz
izlemek isteyenler varken kapatılsın yasaklansın diyebiliyorsun
sende izlemek isteyenin hakkını sorgulamıyorsun
sonra benim hakkımdır istediğim yere yazarım diyorsun

bence ne yasaklansın ne de siz buraya yazmaktan vazgeçin
isteyen izlesin
isteyende gelsin sonuna kadar eleştirsin

katılıyorum sana ama birde şu var eleştirinin dozunu ayarlayamıyorlar ve diziyi izleyenleride eleştiriyolar kimsenin bunu yapmaya hakkı yok isteyen izler kimsede buna karışamaz yaptıkları diziyi eleştirmek değil katletmek ve izleyenleride saçma şeylerle itham etmek!

Ya evet nedir bu insanlardan çektiği bizim o şanlı osmanlı padişahlarımızın yaa?
ya hu siz o osmanlının fethettiği istanbulda oturuyorsunuz.onlar bu vatanı bize bırakmasaydı şimdi kimbilir yabancıların ellerinde ne halde olacaktık?insanda azıcık utanma olur.
bizim onlara ne kadar büyük bir minnet borcumuz var.
bu diziye destek verenler kendi babalarının dedelerinin haremini dizi yapsınlar.onların yataklarında kiminle ne yaşadığını anbean senaryolaştırıp dizi yapsınlar.niye yapmıyorlar madem o kadar kolay?
yapamazlar değil mi? çünkü onların hayatı özeldir.kimseyi ilgilendirmez.ilişkileri gayrimeşru olsa da kimseyi ilgilendirmez.
madem onların dedelerininki ilgilendirmiyor neden bizim şanlı dedelerimizin şerefine leke sürmeye kalkışıyorlar?

kastettiğim de bu tarz yorumlarEn Büyük KK

Buyrun hadi simdi yorum yazin.... Konu disi yani....

Konu disina cikan herkes ceza almistir....

RTÜK'ün Muhteşem Yüzyıl yorumu
"Muhteşem Yüzyıl" için şikayetler alan RTÜK şu açıklamayı yaptı...

Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) 2010 yılının dokuz aylık döneminde 64 bin 664 bin vatandaş bildirimi yapılırken, kamuoyunda tepkilere yol açan "Muhteşem Yüzyıl" dizisiyle ilgili 11 Aralık-6 Ocak tarihlerinde 74 bin 911 şikayet geldi.

Dizinin fragmanlarının ekranda yayımlanmaya başladığı 11 Aralıktan, 6 Ocak akşamına kadar bütün program türlerinde gelen şikayetlerin yüzde 93’ü "Muhteşem Yüzyıl"la ilgili oldu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Davut Dursun, konuya ilişkin soruları yanıtladı.

Dizi yayına girmeden önce ve sonrasında kamuoyunda oluşan tepkinin oldukça "büyük" olduğunu dile getiren Dursun, dizinin tanıtım görüntülerinin yayımlanmaya başladığı 11 Aralıktan itibaren kendilerine çağrı merkezinden ya da web sitelerinden izleyici tepkileri geldiğini belirtti.

Üst kurula 2009 ve 2010 yılında gelen toplam seyirci şikayetlerinin ortalamasının 65-70 bin olduğunu kaydeden Dursun, "Sadece bu program için gelen ve kısa bir süreyi kapsayan şikayetler 74 bin. Bir yıl içerisinde yapılmış olan ortalama şikayeti de aşan bir oranda bu programa yönelik şikayet var. Bunu önemsemek gerekir bu basit bir şey değildir" dedi.

Genel olarak şikayetlere bakıldığında bu tarihten itibaren giderek artan bir tepki yoğunluğu olduğuna değinen Dursun, "Şimdiye kadar çok az karşılaştığımız bir durum. 6 Ocak akşamına kadar gelen toplam şikayetin yüzde 93’ü diziyle ilgili. Burada normal tepkinin ötesinde olağanüstü bir tepki var" diye konuştu.

Tepkiyi, toplumun bu konudaki hassasiyeti bakımından önemsemek, ciddiye almak gerektiğini ifade eden Dursun, vatandaşın yanı sıra sivil toplum örgütleri, sendikalar, muhtelif örgütlerin de tepkilerini RTÜK’e ulaştırdığını bildirdi.

"DİZİ SEYREDİLMEDEN HASSASİYET OLUŞTU"

Dursun, dizinin ilk bölümünün 5 Ocakta yayınlandığını ancak şikayetlerin büyük bir bölümünün henüz program yayınlanmadan, tanıtımların dönmeye başladığı 11 Aralıktan itibaren başladığına dikkati çekerek, "Yani seyredilmeden, dizi henüz yayımlanmadan önce bir hassasiyet oluşmuştu" diye konuştu.

Bu dönemde izleyicilerden dizinin durdurulması yönünde talepler geldiğini kaydeden Dursun, RTÜK’ün yayımlanmamış bir programla ilgili tasarrufta bulunma ya da yayınlanan bir programı yayından kaldırma yetkisinin bulunmadığını belirtti.

"İHLAL OLDUĞUNA YÖNELİK RAPOR GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ"

Dizinin ilk bölümünün 5 Ocakta yayımlandığını kaydeden Dursun, yayımlanan bir programın RTÜK uzmanlarınca, Üst Kurul kanunun 4. maddesindeki yayın ilkelerine uygun olup olmadığı yönünden denetlendiğini hatırlatarak, "Uzmanlarımız çalışıyorlar. Yayın ihlali olduğu yönünde rapor gelirse, konuyu öncelikli olarak kurul gündemine alırım. Üst Kurul değerlendirir eğer hatalı görürse kendi sistematiği içerisinde müeyyide uygulanır" şeklinde konuştu.

"NETİCEDE BU BİR BELGESEL DEĞİL DİZİ"

Türk toplumunun, tarihteki önemli şahsiyetlerin ve ünlü simaların takdimi konusunda hassasiyeti olduğuna işaret eden Dursun, "Osmanlı padişahlarının başarıları ve onları sahiplenmemiz konusunda bir hassasiyetimiz var. Ona uygun düşmediğini var saydığımız herhangi bir şey gördüğümüzde tepki gösteriyoruz. Unutmamak gerekir, Neticede bu bir belgesel değil, dizi. Burada bir kurgu söz konusudur" değerlendirmesinde bulundu.

Dizinin sonunda "tarihi gerçeklerden hareketle kurgulama yapılmıştır" şeklinde bir ifadenin yer aldığını hatırlatan Dursun, kurgu bile olsa yayıncıların da izleyicinin hassasiyetini gözeterek senaryoyu oluşturmasının önemine değindi.

DİZİYLE İLGİLİ ŞİKAYETLER
RTÜK’e 5 Ocakta yayımlanan "Muhteşem Yüzyıl" dizisinin fragmanlarının ekranda yer aldığı 11 Aralık 2010’dan 6 Ocak 2011 akşamına kadar 74 bin 911 şikayet geldi.

Bütün program türlerinde bu tarihler arasındaki toplam şikayet sayısı 80 bin 681 oldu.

Verilere göre şikayetlerin yüzde 93’ü "Muhteşem Yüzyıl" dizisine geldi.

En çok şikayet dizi yayımlandıktan sonraki gün yapıldı. 74 bin 911 şikayetin 38 bin 96’sı 6 Ocakta bildirildi.

Şikayetlerde göze çarpan bir diğer unsur ise dizinin fragmanları gösterildiği andan itibaren itiraz edilen noktaların, dizi gösterime girmesinden sonra da devam etmesi oldu.

Şikayetlerde, çoğunlukla Osmanlı hanedanının yanlış tanıtıldığı, tarihimize hakaret edildiği konuları üzerinde duruldu.

Bundan cikartacagimiz sonuc bu tepkinizi vereceginiz yerin adresi RTÜK'tur Kadinlar Kulubu degil !

hürrem rolünün hakkını veriyor :81::81:
şimdi daha mantıklı oyuncular bulunuyor şükürler olsun:KK76: carolin ve hürrem isabetli oyuncu seçimleri :KK9:eskiden olsa ümit besen ingilizcesi olan bir manken oyuncu bulup getirilerdi ekrana :KK60:
ben var istanbul görmek :KK60::KK60:ammmm siz nasıl diyorğ :KK60::KK60::KK60:

:KK1: bence de ikisi de rollere cuk oturmuş
Peyker bu dizide bana bi garip geldi. Aşk-ı Memnuda daha güzeldi:26:

Sayın Kazen açıklama ıcın teşekkürler

Bende 10 yıllık tarıh öğretemnı olarak, soru soranlara bu bır dızı ona gore ızleyın dıyorum...

Bu sayfada ,etrafımda dızıdekı kurguları ınanıp bunları tarıhı bılgı dıye kabul eden ınsanlar var..

Sahsım adına benım tepkım buna.Tabıykı dızıde de dogru bılgıler var ama sonuc olarak bır kurgu..
Diziyi dızı olarak ızlesek ona gore yorumlar olsa sorun olmayacak.Ama mıllet olarak okumayı araştırmayı sevmeyen İnsanlarız Herseyde olduğu gıbı kolaycılıgı sevıyoruz.

Tv seyrederken tarıh öğrenmek daha kolay gelıyor..Gelelım dızıye...

Son zamanlarda gorsellık adına cekılen en ıyı tarıh dızısı..Kanunı googlede tıklanma rekoru kırdı
Bunun ıcınde teşekkur etmek gerek dızıyı yapanlara...

Kanunı tahta cıktıgında 25 yaşında delıkanlıydı Keske daha genc bır aktor oynasaydı...

Halıt bıraz yaşlı olmuş.....Mavı gozlerı hıc olmamış.Keske lens taksalardı...Bakışları cok etkıleyıcı değil..
Takılar cok guzel secımler...

Dılerım bu dızı ornek olur ve yurt dısında oldugu gıbı bızım ulkemızde tarıhı dızıler sayısı artar....

X