Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
The tudors dizisindeki 8. Henry zaten tarih kitaplarına sapkınlığıyla geçmiştir. Ama dizi ingilterede buna rağmen halkın büyük tepkisine maruz kalmıştır. Ama seni tebrik ediyorum kanuni ile bu sapığı aynı kefeye koydun :KK9:

bence gereğinden fazla uzatıyorsun konuyu..tabikide kimse kimseyi aynı kefeye koymuyor..zorla adamı konuşturuyorsun yani,hem sor hem cevap beğenme hem de saçma sapan cevap ver...anladık artık nefret ediyorsun ..e bu saatten sonrada sevdirecek değiliz..

the tudors ve spartacus izleseniz kalpten gidiceksiniz demek :KK52:

spartacus de geçen olaylar roma dönemine ait ,şuan roma yı temsil eden ülke varsa yunanistan,italya faln diye cvp vermeyin(eğer verirseniz bişey bilmiyorsunuzdur) avrupa millletlerinin romadan sonra oluşum sürecine bir bak.bu dasana yeter

spartacus de geçen olaylar roma dönemine ait ,şuan roma yı temsil eden ülke varsa yunanistan,italya faln diye cvp vermeyin(eğer verirseniz bişey bilmiyorsunuzdur) avrupa millletlerinin romadan sonra oluşum sürecine bir bak.bu dasana yeter

Spartacus de geçen olaylar Roma dönemine ait. Yani o dönemi anlatıyor. Avrupa millletlerinin Romadan sonra olan oluşum süreçlerini değil.:KK34:

Şekerlerrrr ortalık ısınmaya başlayacak sankiii biraz daha sakin lütfen isteyen izler istemeyen izlemez bu kadar basit işte birazdan muhteşem ayak sesleri duyulmaya başlanır :KK55: :KK55:

Şekerlerrrr ortalık ısınmaya başlayacak sankiii biraz daha sakin lütfen isteyen izler istemeyen izlemez bu kadar basit işte birazdan muhteşem ayak sesleri duyulmaya başlanır :KK55: :KK55:

Yani dimi ama şekerim. Beğenmeyen beğenmez. Beğenenlere laf sokma çabasına girmek niye. Onu anlayamadım:KK1:

şu mesajından sonra anladımki sen buraya bilerek polemik yaratmak için girdin bana cevap versinlerki bende bilgimle hava atayım derdindesin..canım bilgini kendine sakla...biz burda sevdiğimiz dizinin bölümlerini yorumluyoruz..tarih anlatma derdinde değiliz..sen öyleysen eğer yanlış yerdesin biz onları çoktan aştık sen hala ordasın...

hanfendi ortaligi bu kadar germenin bi anlami yok, anladik cok sey biliyorsunuz, tarihle cok alakali bi insansiniz ve dizide izlediklerinizi bildiklerinizle bagdastiramiyorsunuz.
birakin herkes kendi istedigini yapsin, neden düsüncelerinizi baskalarina dayatma cabasindasiniz?
herkes sizinle ayni görüste olmak zorunda degil.

ve inanin bu baslik icinde hickimse bu diziyi sizin kadar ciddiye almiyordur.
bi dizi bu ya, insanlarin vakit gecirmesi icin yapilan birsey.
Belgesel degil ki, neden bu kadar hiddetleniyorsunuz.

ALLAH ALLAH, aksam vakti milleti topa tuttunuz yahu

[sıze="2"]bence gereğinden fazla uzatıyorsun konuyu..tabikide kimse kimseyi aynı kefeye koymuyor..zorla adamı konuşturuyorsun yani,hem sor hem cevap beğenme hem de saçma sapan cevap ver...anladık artık nefret ediyorsun ..e bu saatten sonrada sevdirecek değiliz.. [/sıze]

benim cvp lar saçma da seninkiler gayet düzgün mü .cvp larıma saçma diyip kesritip atmak yerine aç da biraz türk yazar olmak kaydıyla tarih oku. Bu tartışma burda bitmiştir. Hem tarihinden bi haber ol hemde ahkam kes ooooh ne kadar güzel.

Çoğu insan tarihteki devlet adamlarına peygamber gibi bakıyor. Bu yüzdende Türkiyede tarih dizisi yapmak zor zaten yapıldığıda pek söylenemez. Böyle bir çalışma için ne kadar emek harcandığını hiç oturup düşündünüzmü? Bu şekilde yorum yapmak kolay. O kıyafetler, dekor ( dekor okadar başarılıki çoğu kişi dizinin Topkapı Sarayı’nda çekildiğini zannediyordur eminim ), kostümler, oyuncuların gösterdikleri performansa hiç girmeyeceğim bile. Bu dizi sadece Kanuniyle alakalı bir dizi değil. Öyle olsaydı ismi Muhteşem Yüzyıl yerine daha başka bir şey olurdu. Bu dizi Hürrem Sultan ile olan aşklarının ve o dönemin ele alındığı bir dizi. Harem ise o dönemin bir gerçeği. Harem yokmuydu? Vardı. Neden sanki yokmuş gibi davranıpta bu tarz yorumlarda bulunuluyor anlamış değilim. + Dizide öpüşme sahneleri dışında herhangi gayriahlaki bir sahne olmadı. O dönemin hukuk anlayışıyla birden fazla kadınla evlenmek normal olarak karşılanıyor. Hanedanın devamını garanti altına almak adına padişahların çok çocuğunun olması gerekir. Buda dizide usturuplu bir şekilde çok güzel olarak izleyiciye yansıtılıyor. Harem kurumuna bugünün penceresinden baktığınız için bu sizin hoşuna gitmiyor ve rahatsız oluyorsunuz. Bu çok yanlış. Padişahların çok kadınla beraber olması sadece onların arzularından dolayı olan birşey değildir. Bu devletin devamı açısından gereklidir. Türkiyede tarih dizisi çok çekilmedi bu yüzdende böyle bir çalışma ortaya atıldığı zaman belgesel gözüyle bakılıyor. Tarih denilince akla hemen tarih kitapları geliyor. Tarih kitaplarındaysa sadece savaşlar var. Özel hayatlar anlatılmıyor. Bu dizide izleyiciye yansıtılan tarihi olaylar,karakterle hepsi birebir ve gidişata uygun şekilde bizlere aktarılıyor. Fakat padişahın özel hayatı ve haremde olan diyaloglar elde mevcut olan az bilginin dışında. Bu yüzdende bizlere kurgulanarak aktarılıyor. Bu dizi sayesinde bir çok kişi tarihe merak saldı ve tarihimizi araştırmaya başladı. Çoğu kişi bu dizi sayesinde belkide bilmediği bir şeyler öğrendi. Sonuç olarak bu dizi bize birşeyler kattı. Bu yüzdende ben çok başarılı olduğunu savunuyorum.

gerçekten çok basarılı bir yorum..benim defalarca bi cok sitede anlatmaya calıstığım seyi sizde gayet güzel bir sekilde anlatmıssınz..sonucta bu bi dizi belgesel değil hep padish suraya gitti surayı aldı bi antlasma imzalndı seklinde bilgiler var kitaplarda oysaki padisahlarda etten kemikten insanlardı onları bu kadar ululastrmak ve elestiriye kapalı göstermk cok yanlıs.bence dizi gayet basarılı

güzel arkadaşlarım
bu topik şu zamana kadar hiç bir topiğin almadığı uyarıyı almıştır
onun için şu saatten sonra çıkabilcek her türlü kıvılcımda kurunun yanında yaş da yanar haberiniz olsun

42.jpg

Göbüşe bakın :KK1:

kızlar kızlar sakin olun

Ayak sesleri geldi demedimmi :KK19:

Yani dimi ama şekerim. Beğenmeyen beğenmez. Beğenenlere laf sokma çabasına girmek niye. Onu anlayamadım:KK1:

Severek izliyorum bende eğer beğenmeseydim buraya gelipte yorum bile yazmazdım biliyorummki çok tepki toplardım hem sevme hemde yorum yapdiye fırça atarlardı :KK53: :KK53:

bu gercek hürrem degil diye okumustum. yabanci ressamlar osmanliyi farkli lanse etmek icin bu tür resimler yapiyorlarmis.

Haremde yasayip, böyle bi poz verme ihtimali banada düsük geldi acikcasi.
Koskoca kanuninin esi gögsü yari acik böylesine bi resim yaptiri miydi? :26:

tatlım o hürrem miymis :KK70: :KK70: valla ben onu safiye sultan diye biliodum galiba baya yanlıs biliomusum googleden resim bakarsam olcağı bu :KK70: :KK70:

X