Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
bu arada hürrem hep sehzadem istiyor oğlum istiyor faln dio hürremin cocuğu kız mı olucak erkek mi..bunu bilen var mı aranızda

ben hala dizide hürremin yaptıklarını şımarıkça buluyorum..:KK31:
yüz buldu ya ondan işte tüm yaptıkları..:KK23:
KAnuni seferdeyken osmanlıca öğrenmişte, yazarmışta mıy mıy mıy..:KK57::KK19:
neydi o yazdığı.:KK52::63:.aşkım seni seviyorum tarzında bişey di, hatırlayan yazsın lütfen..:KK75:

oğlu olacak. İlk 3 çocuğu erkek son çocuğu kız olacak. .:Yani şehzade gelior,hürrem hayal kırıklığına uğramayacak.

ben hala dizide hürremin yaptıklarını şımarıkça buluyorum..:KK31:
yüz buldu ya ondan işte tüm yaptıkları..:KK23:
KAnuni seferdeyken osmanlıca öğrenmişte, yazarmışta mıy mıy mıy..:KK57::KK19:
neydi o yazdığı.:KK52::63:.aşkım seni seviyorum tarzında bişey di, hatırlayan yazsın lütfen..:KK75:

Sülüman benim aşkım. :)

sizin gözünüzün onunde kaç kişi bıçaklandıki :KK60: yani normalde birine o kadar keskin kılıcı vurun belli damarlar vardır bu damarları kestiginiz anda fiskiye gibi kan serpilmeye başlar :KK53:
katılıyorum ben gördüm gözümle foşur foşur akıyor aynen öylee fırlıyor kan :26:
kızlar yanlışınız var mahidevran köle cariye olarak gelmedi, sultan olarak gelmiş saraya. hatice sultanın başka bir saraya gelin gitmesi gibi düşünün.
nigar kalfa söylediya, o bu saraya sultan olarak geldi diye.
bende öyle biliyorum..

yani :)

ayva tatlisi cok lezzetli görünüyordu ama hürremin yemek yiyisini gördükten sonra birden istahim gitti :KK1:
iyi bi tarifi var mi elinizde? öyle kipkirmizi olanindan...
ben fragmanı görür görmez yaptım...
kıpkırmızııı sanırım internetten bulmuşsun tarifi yazmama gerek yok heralde..:KK56:

Kanuni sultan süleymanın eşleri sondan başa doğru

Hürrem Haseki Sultan
Şehzade Mehmed, Cihangir, Mihrimah Sultan ve II. Selim'in annesi

Mahidevran Sultan Abd’ullah kızı ve Şehzade Mustafa’nın annesi

Gülfem Hâtûn Cariyelerden ve Şehzade Murad’ın annesi

Fûl-Dâne Hâtûn Abdullah kızı ve Şehzade Mahmud’un annesi.

Hey maşallahhh :KK9:
gülfemin ölen oğlumu şehzade murad

bide Fül-dane kim yaaa biz bilmiyoz...

söyler miyim hiiiic :82: aa dogru bak aktarlarda dogal olani vardir, yoksa gida boyasi hic saglikli degil. iyi ki söyledin canim saol yoksa normalinden alicaktim.

Bi dizi nasil etkiliyor insani yaa :KK60:dünden beri ayva tatlisina taktim haha
ya sorma fragmanda dibim düştü hemen yaptım :KK62::KK56:

Kanuni sultan süleymanın eşleri sondan başa doğru

Hürrem Haseki Sultan
Şehzade Mehmed, Cihangir, Mihrimah Sultan ve II. Selim'in annesi

Mahidevran Sultan Abd’ullah kızı ve Şehzade Mustafa’nın annesi

Gülfem Hâtûn Cariyelerden ve Şehzade Murad’ın annesi

Fûl-Dâne Hâtûn Abdullah kızı ve Şehzade Mahmud’un annesi.

Hey maşallahhh :KK9:

A aa sahi mi yaa:26:
hani gülfem hatunun çocuğu olmuyoduydu?:44:eek:nun için mahidevran gözdesi olmuştu falan..

Bence bu rolü halit ergenç o kadar ama o kadar iyi oynuyor ki... Laf ettirmem ayrıca okan yalabıkda süper.

A aa sahi mi yaa:26:
hani gülfem hatunun çocuğu olmuyoduydu?:44:eek:nun için mahidevran gözdesi olmuştu falan..

o bebek, dogduktan sonra ölmüş tatlım. gülfem hatun bebeği doğurduğunda 14 yaşındaymış:26: ondan sonra mahidevran olmuş zaten haseki .. ama ilk eşi fül-dane hatun. onunda bebeği ölmüş..

4 tane doğum yapan eş :KK49: ve kimbilir kaç tane hamile kalamayan cariye :KK12:

mahidevran bence , oğlunun başına gelecekleri hissetti (annelerin 6.hisleri güçlü olur) ondan bu feryad figanı, yoksa onca kadına evet diyen mahidevran niye hürremde çemkirip dursun dimi?

keşke o dönemlere gidebilme şansımız olsada görünmez olarak izleyebilsek (yok görünürüsem HASEKİ ben olurumda o bakımdan :KK36::KK35::KK36:)

bu tabloda en yaşanılası hayat hürremin ki ondan o hoşunuza gidiyor.sultan ın aşkı,hediyeler ,mücevherler.külkedisi saraya gider.prens hemen ona aşık olur.hürrem yazılanlara göre çok fazla güzelliği olan bir kadın değilmiş.hatta mahidevranın daha güzel olduğu yazıyor.sanırım bozuk türkçe ,çocuksu haller,çılgınlıklar erkeklerin herdevirde hoşuna gidiyor.susturarak yetiştirilen türk kızlarının da çok şansı olmamış.çoğu padişah yabancılarla evli.şimdilik şirin gibi hürremin halleri.ama pargalı musatafa ve mahidevran için planlarını az çok dile getiriyor.mahidevran ın tek farkı sultanın 5 yıl ona sunduğu aşkı kaybetmesiyle eriyor oluşu.hürremin ise çocuksu çılgınlıkla herşeyi oyun gibi görüyor oluşu.

bu tabloda en yaşanılası hayat hürremin ki ondan o hoşunuza gidiyor.sultan ın aşkı,hediyeler ,mücevherler.külkedisi saraya gider.prens hemen ona aşık olur.hürrem yazılanlara göre çok fazla güzelliği olan bir kadın değilmiş.hatta mahidevranın daha güzel olduğu yazıyor.sanırım bozuk türkçe ,çocuksu haller,çılgınlıklar erkeklerin herdevirde hoşuna gidiyor.susturarak yetiştirilen türk kızlarının da çok şansı olmamış.çoğu padişah yabancılarla evli.şimdilik şirin gibi hürremin halleri.ama pargalı musatafa ve mahidevran için planlarını az çok dile getiriyor.mahidevran ın tek farkı sultanın 5 yıl ona sunduğu aşkı kaybetmesiyle eriyor oluşu.hürremin ise çocuksu çılgınlıkla herşeyi oyun gibi görüyor oluşu.

canım orası bir gercek erkek hala gunumuzde yabancı kadınlara alık alık bakmıyormu onlar cok cazip gelmiyormu ... osmanlıdada hatunların sultanların çoğu zaten yabancı ... :KK51:

canım orası bir gercek erkek hala gunumuzde yabancı kadınlara alık alık bakmıyormu onlar cok cazip gelmiyormu ... osmanlıdada hatunların sultanların çoğu zaten yabancı ... :KK51:

bu konunun taaa osmanlı padişahlarına dayanması çok ilginç.böyle giderse tüm türk erkeklerini sürüp kıymet bilen erkek ihrac etmemiz gerekecek haberiniz olsun.hangi ırkı seçsek aceba :44::44::44::44::44::44::44:türk kadınları güzeldir halbuki.

kayınpederim zamanında bulgar bir kadın yüzünden 10 yıl yalnız bırakmış üç çocukla eşini.
karadeniz taraflarında da bir ara patlak vermişti.bu rus kadın olayları.

En Büyük KK
bu konunun taaa osmanlı padişahlarına dayanması çok ilginç.böyle giderse tüm türk erkeklerini sürüp kıymet bilen erkek ihrac etmemiz gerekecek haberiniz olsun.hangi ırkı seçsek aceba :44::44::44::44::44::44::44:türk kadınları güzeldir halbuki.

kayınpederim zamanında bulgar bir kadın yüzünden 10 yıl yalnız bırakmış üç çocukla eşini.
karadeniz taraflarında da bir ara patlak vermişti.bu rus kadın olayları.

canım türk kadını güzeldir güzel olmaya ama sanırım haddinden fazla anaç .. bu yüzden yabancı kadınlar daha hoppa ruhlu işveli cilveli geliyor onlara :KK34:

Ozet gelmiiis , anlasilan Hurrem&Pargali 1.Raund basliyooor !!!

Hürrem yeni dairesine yerleşiyor. Ama Hürrem’e orada da huzur yok. Hürrem, en yakın arkadaşı Maria’nın müslüman olduğunu öğrenir. Bu durum hiç hoşuna gitmemiştir.

Hürrem, Hatice ile olan yakınlığını ilerletir. Hatice, İbrahim hakkında konuşmaya başlar. Hatice’nin ettiği laflar, Hürrem’in Hatice ve İbrahim aşkına dair şüphelenmesine neden olur. Valide, Hatice’nin mutsuz olduğunu görüyor. Sultan Süleyman ve Valide, Hatice’nin saadetini nasıl yeniden sağlayabileceklerini konuşurlar.

Hürrem, İbrahim’in Hatice’ye olan ilgisini görmüş. İbrahim’i üstü kapalı bir şekilde de olsa tehdit eder. İbrahim ise altta kalacak değil. Hürrem’in hamileliğinin ilerlemiş olmasını fırsat bilir. Sultan Süleyman için halvet hazırlıklarına girişir.

Ozet gelmiiis , anlasilan Hurrem&Pargali 1.Raund basliyooor !!!

Hürrem yeni dairesine yerleşiyor. Ama Hürrem’e orada da huzur yok. Hürrem, en yakın arkadaşı Maria’nın müslüman olduğunu öğrenir. Bu durum hiç hoşuna gitmemiştir.

Hürrem, Hatice ile olan yakınlığını ilerletir. Hatice, İbrahim hakkında konuşmaya başlar. Hatice’nin ettiği laflar, Hürrem’in Hatice ve İbrahim aşkına dair şüphelenmesine neden olur. Valide, Hatice’nin mutsuz olduğunu görüyor. Sultan Süleyman ve Valide, Hatice’nin saadetini nasıl yeniden sağlayabileceklerini konuşurlar.

Hürrem, İbrahim’in Hatice’ye olan ilgisini görmüş. İbrahim’i üstü kapalı bir şekilde de olsa tehdit eder. İbrahim ise altta kalacak değil. Hürrem’in hamileliğinin ilerlemiş olmasını fırsat bilir. Sultan Süleyman için halvet hazırlıklarına girişir.

bakalım hürrem şimdi ne yapacak.bu cadı çıtını bile çıkarmaz çok akıllı.

X