Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
Hürrem zehirini kusarken, sülümanin tiksinme hareketi neydi öyle yaa
cok gülesim geldi.. bi bana mi komik geldi bu sahne merak ediyorum:KK52:

bu bölümde vurgu yapilan nokta heran herkesin heran herseyi yapabilecegi
sarayda herkes birbirinden tilki be hepsi cin gibi yani hicbisey kacmiyor

bana hiç komik gelmedi aksine süleymana kızdım, hürrem için bu kadar endişe ediyorken kusunca tiksindiğini düşünüp kızdım ama öyle değilmiş, zehir çok kötü olduğu içinmiş.
suya attıklarında siyah boya çıktı tiksinecek bişey yoktu ama ayvayla karışınca öyle olmuş olabilir :)

tarihte hürrem sultanın çok önemi bir yeri varmış desene, ilk imam nikahı ona kıyılıyor ilk mezar onun yanında....

vay be ne aşkmış..... kıskandım...

aynen cnm..:KK70: :KK70: hürremin bi dediği 2 olmuyor zaten hürrem sultan dedi ya dizi de orda bitti umarım bizde böyle sonsuz bir askla hep seviliriz

ama orda kusmuktan tiskinmedi belkide dedi ya hani içi çürümüş resmen diye sülüman belkide çok kötü koktu canım şimdi seviyo diyede kusmugunada ayılıp bayılmıcak yanee ahh aşkım ne guzel kusuyosun sen oye bal bal şeker gibi demicek :KK37:

hürrem tam bir yılannn
ne iğrenç yemek yiyor öyle iğrendim resmen çok iticiydi
zaten o kız başlı balına itici karakterde yılan tam denk geliyorlar
yalnız 9 canlı valla bir rus köleyi öldüremediler kurtulamadılar bu kadar kadın

bu haremle ilgili şeyler nerde yazıyor kızlar, ders kitaplarında hiç yok böyle şeyler...

mustafanın tam yaşını hatırlamıyorum ama 38 yada üstü diye okudum.
sanırım bununla ilgili filde varmı, hatırlıyorum sanki.

cnm ben bunları şu tarihçilerin yazdığı kitaplardan okumuştum hatta son okuduğumda yabancı bir tarihçinin türkçe çevirisi olan kitabıydı ayrıca yakın çevremde çok tarihçi var onlardan da öğrendiğim bilgileri aktardım size ne kadar doğrudur ne kadr yanlıstır bilemem ama sonucta tarih bölümnden mezun olan arkadslarımnda yorumlarını katarak bi seylr yazdım umarım yanıltmamısımdr sizi

tabiki bal gibi kusuyosun askim diyemez ben ona degil
adamin yaptigi role cok takildim :-)))

bu hafta heyecanliydi kesinlikle..
elestirenlerin bi derece haklilik payi olabilir evet ama simdi niye sesleri cikmiyor acaba

tabiki bal gibi kusuyosun askim diyemez ben ona degil
adamin yaptigi role cok takildim :-)))

bu hafta heyecanliydi kesinlikle..
elestirenlerin bi derece haklilik payi olabilir evet ama simdi niye sesleri cikmiyor acaba

:))

evet eleştirenler mualafet amaçlı sadece ama iyi oldu isim yaptı dizi çok geniş bir duyuru oldu reklam yapsan bu kadar duyuramazsın :KK70:

ben diziyi sevdim acıkcası dizi başlamadan fragmanlarda basladım tarihi didiklemeye insanları meraka salıp tarihi arastırmalarına aracı oluyor bence :KK68:

sülümanın bir hürremmmm diyişi varki resmen kalbini söküp eline veriyorcasına tum benliği ile soyluyor o duyguyu ben burdan alıyorum helal olsun vallahi rolunu super yapıyor :KK54:

:))

evet eleştirenler mulafet amaçlı sadece ama iyi oldu isim yaptı dizi çok geniş bir duyuru oldu reklam yapsan bu kadar duyuramazsın :KK70:

ben diziyi sevdim acıkcası dizi başlamadan fragmanlarda basladım tarihi didiklemeye insanları meraka salıp tarihi arastırmalarına aracı oluyor bence :KK68:

bende sana katılıyorum en azından merak edıp arastırılıyor bugune kadar sadece padısah dıe bılenen ve kımsenın cokta ustunde durmadıgı bu koklu gecmısı ogrenmeye calısıyoruz.

hürrem tam bir yılannn
ne iğrenç yemek yiyor öyle iğrendim resmen çok iticiydi
zaten o kız başlı balına itici karakterde yılan tam denk geliyorlar
yalnız 9 canlı valla bir rus köleyi öldüremediler kurtulamadılar bu kadar kadın

Valla yemek yiyişinden bende iğrendim. Yemek yerken şımarık şımarık konuşması iğrenç geldi banada. Bu bölümde beğenmedim hiç hürremi ben şapşal suratlı kadın :KK37:

ben yalancı değil hürrremm :KK3:

:90::90::90:ay bu kız beni çok güldürüyo yaa saftirikoo:KK1::KK1:

Sülüman "Hürrem sultan o" dedi ya. Valide sultanın bakışları nasıldı :KK9:

h%25C3%25BCrrem7.jpg

bakıııııııııııın ,kocam bana Hürrem sultan yüzüğü almışşşşşş :KK37:

ısıktan dolayı rengı farklı cıkmıs :KK37:

hem de 3 bin 600 dolar :78:

canım kocam :98:

Sumaaak yemin etttt :KK9:

beyazıtı öldürtüyormuş padişah, mustafayı öldüttrüya halk laf söylemesin diyedir herhalde, ibret olsun diyeymiş. mustafa çok sevilirmiş herkes tarafından. padişahta ölene kadar mustafa için vicdan azabı çekmiş.

çeksin tabi.ya inanamıyorum birden hürremci mahidevrancı diye ayrıldı herkes.

mahidevran kocası,aşkı,çocuğunun babası olan adamı padişah olur olmaz değişmesine ,uzak yoldan gelmesine rağmen hiçbir özlem ibaresi göstermemesine alınarak başlıyor can çekişmeye.hürreme kocasına onun aşkını unutturan kadın olarak bakıyor.sarayı karıştıracak bir yılan olduğunu hissediyor ki haklıda çıkıyor.

çünkü hürrem daha padişahın kadını olmadan başlıyor ,bağırarak padişahın dikkatini çekmeler(kim cesaret edebilir?)şehzade doğuracağım bu saray benim olacak demeler.bu saray benim olacak ne demek.asıl o başlatıyor .hem valide hanımın kulağına kadar gidiyor bu cümleleri.

kadın olarak başımıza gelse günümüzde boşar geçeriz.mahidevranın böyle bir şansı var mı?padişah boşanır mı?yada diyelim bakım yapsa güzel elbiseler işve cilve yapsa.padişahın yanına yaklaşma fırsatı bile bırakılmıyor ki.her perşembe birlikte oluyorlarmış.hürrem ne ediyor yapıyor o gün de odasından çıkmıyor.belki mahidevran o gün yanına gidebilse farklı olurdu.yada uzun süre ayrı kaldığı eşine çocuğunun annesine bir hoşgeldini çok görmemiş olsa padişah bukadar kırılmazdı.ömür boyu sevgisiz eşsiz kalmaya mahkum ediliyor genç yaşında.hem de entrika çevirmeye meyilli,hırslarını açık açık dile getirmekten korkmayan bir rus var karşısında.hem de şehzadelerin çoğalması kendi çocuğunun öldürülme ihtimalinin göstergesi.kardeş katli vacip diye fetva verilmiş o devirde.oğul katli yapmış kanuni.çok büyük ihtimal diğer cariyeler böyle bir cüret göstermemiş ki hürrem dikkat çekmiş.

Hürrem de kölelikten kurtulma güç elde etme adına tüm hünerini gösteriyor.evet o durumda ne gerekiyorsa yapıyor.kadınların mevki ve güç savaşı var.mahidevran akıllı değil.acısıyla saçma sapan kararlar veriyor.hürrem ise çok akıllı padişaha sunacağı aşkıyla herşeyi kadınca halledebileceğinin farkında.hem de mahidevrandan hevesini almış padişah.o çocuk doğurmuş 5 yıl birlikte olduğu bir kadın .hürrem ise genç taze ve çok çok akıllı.mahidevran paçavra gibi kenara atılmanın verdiği acıyla eriyor.hürrem ise zengin ve güçlü aşkının yanında,onca kişi arasından seçilmenin verdiği gururla parlıyor.

ne hürremi ne mahidevranı tutuyorum.bu düzen baştan yanlış bence.iki kadının düştüğü durumda yaşamak isteyeceğim türden değil.ne kadınlığımın hiçe sayılarak her yeni gelen güzel de bir kenara atılmak,söz hakkımın olmaması,sohbet edecek bir hayat arkadaşımın olmaması,çocuğumun ölümünü görebilme ihtimalimin olması,ne de yurdumdan koparılıp bir saraya köle olarak getirilmek.tamamen bir erkek hegemonyası.buna rağmen biraz işve cilve tatlı sözle kanacak ve suçsuz mükemmel yetişmiş oğlunu öldürecek kadar da basitlik barındıran.kendi çocukluk arkadaşı pargalının canı da önemli değil.önemli olan aşk.bitebilecek bir aşk.yarın yenisine başlanabilecek bir aşk.koskaca bir imparatorluğun geleceği,pırlanta gibi bir evlat,can yoldaşı bir arkadaş ,çocuğunu doğurmuş bir kadının tüm ömrü feda edilmiş bunun için.bu aşk ikisinin de gözünü okadar kör etmişki ikinci bir çocuk da gitmiş .neymiş ibreti alem olsun diye.

sonuç olarak mahidevran nerdeyse fakir bir şekilde oğlunun mezarı başında sonlandırmış hayatını.osmanlı yeteneksiz bir padişaha teslim edilmek zorunda kalmış.halkın geleceğiyle oynanmış.cihan padişahı dedikleri kanuni bunu görememiş.ne adamın karısı olmak ne de gözde cariyesi olmak istemezdim. ne baba olarak ,ne padişah olarak ne de insan olarak başarılı olamamış.dönen entrikayı çözecek zekaya bile sahip değilmiş.a ihanet mi ediyor tiz vurun kellesini.tiz vurun. tiz vurun.bi zahmet vicdan azabı çeksin.öbür tarafta da gözünü kör eden aşkından 7 cellata boğdurduğu çocuğunun hesabını baya uzun bir süre verir.

çeksin tabi.ya inanamıyorum birden hürremci mahidevrancı diye ayrıldı herkes.

mahidevran kocası,aşkı,çocuğunun babası olan adamı padişah olur olmaz değişmesine ,uzak yoldan gelmesine rağmen hiçbir özlem ibaresi göstermemesine alınarak başlıyor can çekişmeye.hürreme kocasına onun aşkını unutturan kadın olarak bakıyor.sarayı karıştıracak bir yılan olduğunu hissediyor ki haklıda çıkıyor.

çünkü hürrem daha padişahın kadını olmadan başlıyor ,bağırarak padişahın dikkatini çekmeler(kim cesaret edebilir?)şehzade doğuracağım bu saray benim olacak demeler.bu saray benim olacak ne demek.asıl o başlatıyor .hem valide hanımın kulağına kadar gidiyor bu cümleleri.

kadın olarak başımıza gelse günümüzde boşar geçeriz.mahidevranın böyle bir şansı var mı?padişah boşanır mı?yada diyelim bakım yapsa güzel elbiseler işve cilve yapsa.padişahın yanına yaklaşma fırsatı bile bırakılmıyor ki.her perşembe birlikte oluyorlarmış.hürrem ne ediyor yapıyor o gün de odasından çıkmıyor.belki mahidevran o gün yanına gidebilse farklı olurdu.yada uzun süre ayrı kaldığı eşine çocuğunun annesine bir hoşgeldini çok görmemiş olsa padişah bukadar kırılmazdı.ömür boyu sevgisiz eşsiz kalmaya mahkum ediliyor genç yaşında.hem de entrika çevirmeye meyilli,hırslarını açık açık dile getirmekten korkmayan bir rus var karşısında.hem de şehzadelerin çoğalması kendi çocuğunun öldürülme ihtimalinin göstergesi.kardeş katli vacip diye fetva verilmiş o devirde.oğul katli yapmış kanuni.çok büyük ihtimal diğer cariyeler böyle bir cüret göstermemiş ki hürrem dikkat çekmiş.

Hürrem de kölelikten kurtulma güç elde etme adına tüm hünerini gösteriyor.evet o durumda ne gerekiyorsa yapıyor.kadınların mevki ve güç savaşı var.mahidevran akıllı değil.acısıyla saçma sapan kararlar veriyor.hürrem ise çok akıllı padişaha sunacağı aşkıyla herşeyi kadınca halledebileceğinin farkında.hem de mahidevrandan hevesini almış padişah.o çocuk doğurmuş 5 yıl birlikte olduğu bir kadın .hürrem ise genç taze ve çok çok akıllı.mahidevran paçavra gibi kenara atılmanın verdiği acıyla eriyor.hürrem ise zengin ve güçlü aşkının yanında,onca kişi arasından seçilmenin verdiği gururla parlıyor.

ne hürremi ne mahidevranı tutuyorum.bu düzen baştan yanlış bence.iki kadının düştüğü durumda yaşamak isteyeceğim türden değil.ne kadınlığımın hiçe sayılarak her yeni gelen güzel de bir kenara atılmak,söz hakkımın olmaması,sohbet edecek bir hayat arkadaşımın olmaması,çocuğumun ölümünü görebilme ihtimalimin olması,ne de yurdumdan koparılıp bir saraya köle olarak getirilmek.tamamen bir erkek hegemonyası.buna rağmen biraz işve cilve tatlı sözle kanacak ve suçsuz mükemmel yetişmiş oğlunu öldürecek kadar da basitlik barındıran.kendi çocukluk arkadaşı pargalının canı da önemli değil.önemli olan aşk.bitebilecek bir aşk.yarın yenisine başlanabilecek bir aşk.koskaca bir imparatorluğun geleceği,pırlanta gibi bir evlat,can yoldaşı bir arkadaş ,çocuğunu doğurmuş bir kadının tüm ömrü feda edilmiş bunun için.bu aşk ikisinin de gözünü okadar kör etmişki ikinci bir çocuk da gitmiş .neymiş ibreti alem olsun diye.

sonuç olarak mahidevran nerdeyse fakir bir şekilde oğlunun mezarı başında sonlandırmış hayatını.osmanlı yeteneksiz bir padişaha teslim edilmek zorunda kalmış.halkın geleceğiyle oynanmış.cihan padişahı dedikleri kanuni bunu görememiş.ne adamın karısı olmak ne de gözde cariyesi olmak istemezdim. ne baba olarak ,ne padişah olarak ne de insan olarak başarılı olamamış.dönen entrikayı çözecek zekaya bile sahip değilmiş.a ihanet mi ediyor tiz vurun kellesini.tiz vurun. tiz vurun.bi zahmet vicdan azabı çeksin.öbür tarafta da gözünü kör eden aşkından 7 cellata boğdurduğu çocuğunun hesabını baya uzun bir süre verir.

Valla cok güzel yazmissin arkadasim.Sana tamamiyle katiliyorum

yemek yemesi çok iticii şapır şupur hızlı hızlı ellerinide solakrak tatlı yedi :KK37:
ilk bölümlerde daha hostu çok itici bir bayan oldu :KK47:
savaş sahneleride çok sahteydi.bilgisayar oyunundan farksızdı..Mahidevrana içim eriyor.Yüzüne bile bakmayınca ben kötü oldum.
Çok gercekçi oynuyorlar ama :KK49: savastan döndüğünde hürreme sarıldı ben ağladım :KK1:

X