Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
doldurmuş işde adamı, gerçek hürrem zehir gibi bir kadınmış, dizideki biraz saftirik :)
baksana ben zehirlenirken ibrahim nerdeydi diye kanına şimdidedn girdi.
havva anamızda yasak elmayı adem babamıza yedirmişya.
erkekler kadınlar hakkında kadınlar şeytandır diyorlar, dişi şeytan :)
ama bu erkeklerde uçkuruna sahip olup kanmasınlar...

çok hastalıklı bi aşkmış ozaman sülümanınki.mustafayı öldürtecek kadar

kanuni çok istikrarlı ama kendi oğlunu öldürtecek kadarda cani...ay hala mustafa üzülüyorum nasıl olur diyorum.... bir baba oğlunu nasıl öldürtür...

bu haremle ilgili şeyler nerde yazıyor kızlar, ders kitaplarında hiç yok böyle şeyler...

mustafanın tam yaşını hatırlamıyorum ama 38 yada üstü diye okudum.
sanırım bununla ilgili filde varmı, hatırlıyorum sanki.

Nazım tektas--Hurrem
demet Altınyeleklıoglu--Moskof carıye hurrem

bu ıkısını okumustum tavsıye ederım..
M.Samih Fethi---Hurrem sultan
bu yenı cıkanlardan aldım ama henuz baslayamadım

hurremle kanunının kızları Mıhrımah Sultan var onun romanını okuyorum su an

bugün çarşıda gezinirken bir kuyumcuda HÜRREM SULTAN YÜZÜKLERİ GELDİ yazıyordu.vitrine baktım aynı o yüzük.:KK53:aynısı ama biraz küçük ve daha birçok benzerleri taşlı tuşlu.ya biz ne kadar çılgın bir milletiz...:KK52:

nigar kalfa çok hoşuma gidiyor benim..
hürremin beyaz elbisesine bayıldım.
birde zehir o kadar etkili ise nasıl olurda karnındakine zarar vermez diyorum.

Nazım tektas--Hurrem
demet Altınyeleklıoglu--Moskof carıye hurrem

bu ıkısını okumustum tavsıye ederım..
M.Samih Fethi---Hurrem sultan
bu yenı cıkanlardan aldım ama henuz baslayamadım

hurremle kanunının kızları Mıhrımah Sultan var onun romanını okuyorum su an

birde kızlarımı oalcakmış, onu hiç duymadım.
tarihe meraklısın anlaşılan.
zaten bu dizi yüzenden tarih kitapları patlama yapmış.

bugün çarşıda gezinirken bir kuyumcuda HÜRREM SULTAN YÜZÜKLERİ GELDİ yazıyordu.vitrine baktım aynı o yüzük.:KK53:aynısı ama biraz küçük ve daha birçok benzerleri taşlı tuşlu.ya biz ne kadar çılgın bir milletiz...:KK52:

gaffur pijaması,sıla tokası,ferhunde yeleği,bihter bilmem nesi şimdi de hürrem yüzüğü...

dünaynın bir çok yerinde bu böyledir bence, hayranlıkla izlediğimiz karakterlerin eşyaları hoş geliyor.
bugün angelina (doğrmu yazdım bilmiyorum) dizie oynasa bişey yapsa oda o millette meşhur oluyor...:KK37:

bende dızıden once baya arastırıp kıtap okuyodum kanunı donemıne aıt hurrem sultana aıt ama tabıkı her yazar her kıtap farklı yorumluyor kımı ıyı gosterıyor kımı kotu gercegı kımse bılmıyor. ama okumayanlar varsa ben encok demet altınyeleklıoglunun kıtaplarını begendım;moskof carıye hurrem ve carıyenın kızı mıhrımah dızıde cok hosuma gıdıyor her turlu bakıs acısı saglıyor ınsana gerckten guzel bı donemmıs.

bende dızıden once baya arastırıp kıtap okuyodum kanunı donemıne aıt hurrem sultana aıt ama tabıkı her yazar her kıtap farklı yorumluyor kımı ıyı gosterıyor kımı kotu gercegı kımse bılmıyor. ama okumayanlar varsa ben encok demet altınyeleklıoglunun kıtaplarını begendım;moskof carıye hurrem ve carıyenın kızı mıhrımah dızıde cok hosuma gıdıyor her turlu bakıs acısı saglıyor ınsana gerckten guzel bı donemmıs.
kıtaplar hakkındakı fıkırlerınıze aynen katılmaktayım..
ancak guzel donem kısmına katılmıyorum yasamak ıstemıyecegım bır donem cok entrıkalı..

kanunı hurremden cok ıbrahımle vakıt gecırıyor dıye sınır olmaya baslamıstı ama cok fena seyler olacak :KK47:
ama sevdiği adamı koruyan,kollayan birine uyuz olmak saçma..
dedi ya beni savaşta korudu diye,ben uyuz olmazdım hünkarımı koruyup kollayan birisine :)

yani şimdi hürrem ne yapsa haklı değilmi ibrahim neden hürreme gıcık oldu anlamadım
ibrahim niye gıcık onuda bilmiyorum,sanırım hünkarı hep çocukça oyalayıp işlerden alıkoyduğu için mi ki..bilemedim..

ama sultan hurremı gorene kadar mahıdevran la olan askları dıllere destandı..su an yasadıklarını padısah olmadan once mahıdevranla yasıyordu..bende mahıdevranın yerınde olsam aynılarını yapardım...bı anda koca ask bıtıyor..cok aşık bır kadının hallerı bana gore:KK31:
bende mahidevranın aşkına inanmıyorum...
yani Hürreme kadar ne kadınlar geçmiş,ne cariyeler geçmiş,hiç birinde böyle yapmamış Hürremde niye yapıyor,çünkü Hürremin kendini göndereceğinden korkuyor...

Tarihte Hürrem, ibrahimi de öldürüyor ,şehzade Mustafa yı da..zamanı gelince..
Bakalım dizide neler olacak?

kanuni çok istikrarlı ama kendi oğlunu öldürtecek kadarda cani...ay hala mustafa üzülüyorum nasıl olur diyorum.... bir baba oğlunu nasıl öldürtür...

evet..kendi oğlunun öldürülmesine izin veriyor.
Bu yüzden Sultan Sülüman, Osmanlı Padişahları arasında bana en soğuk gelenlerden biridir...

kıtaplar hakkındakı fıkırlerınıze aynen katılmaktayım..
ancak guzel donem kısmına katılmıyorum yasamak ıstemıyecegım bır donem cok entrıkalı..

evet tabı ama benım de gercekten yasamak ıstedgım ve cok merak ettıgım bı donem ozellıkle kanunı donemı :KK1:
benım anlamadıgım nokta su:dızı baslamadan bukadar buyuk tepkıyle yaklasan kesım nerde su anda neden seslerını duyamıyoruz nekadar onyargılı bır mıllet oldugumuz bı kere daha kanıtlandı dıye dusunuorum.

Hürrem zehirini kusarken, sülümanin tiksinme hareketi neydi öyle yaa
cok gülesim geldi.. bi bana mi komik geldi bu sahne merak ediyorum:KK52:

bu bölümde vurgu yapilan nokta heran herkesin heran herseyi yapabilecegi
sarayda herkes birbirinden tilki be hepsi cin gibi yani hicbisey kacmiyor

evet tabı ama benım de gercekten yasamak ıstedgım ve cok merak ettıgım bı donem ozellıkle kanunı donemı :KK1:
benım anlamadıgım nokta su:dızı baslamadan bukadar buyuk tepkıyle yaklasan kesım nerde su anda neden seslerını duyamıyoruz nekadar onyargılı bır mıllet oldugumuz bı kere daha kanıtlandı dıye dusunuorum.

onlardan biride benim eşim :)
facede sayfa açmış protesto etmiş..
bende aksine ogün komedi dükkanı varken bile muhteşem yüzyılı açıorum mecbur izliyor :KK37:

ilk bölüme haremden girince öyle tepkiler verildi, ama şimdi gayet güzel.

X