Muhteşem Yüzyıl Star Tv

Eski Hürrem Sultan Meryem Uzerli diziden ayrılması sizi nasıl etkiledi ?

• Bir daha bu diziyi izlemem

OY: 54 23,4%
  • Gelen gideni aratacak gibi ama izlerim

OY: 44 19,0%
  • Kimse vazgeçilmez değildir. Emeğe, ekibe saygı aynı keyifle izlemeye devam

OY: 65 28,1%
  • Kararsızım ama eski tadı kalmadı. İzlesem de olur izlemesem de.

OY: 84 36,4%

• Ankete Katılan
    231
bakma bakma git git diyor ya çocuk gibi yüzüm öldü bakama git çok hoşuma gitti haa çok cilveli kadın

içine mi doğdu kısss
ee o kadar halvete gebiş olsun yani o dönemde korunma mı varmış mutlaka tutmuştur
geçen gün yazdım sen görmemişsin arkadaşımın bebeği ajansa kayıtlı muhteşem yüzyılda oynamaya 1 aylık bebek arıyorlarmış,imahidevran hakkını kaybetti o vakit hürrem gebiş

Dizi boyu "yüzüm öldü" demesine güldüm.

Nasıl öldü? :)))

9.Bölümden itibarende Hürrem'e rakip geliyor,Macar Victoria...

bakalım macaristanda nler olacik...

hurrem sultan cagırınca gelmedı bahane de ----müsait degılım----- yanı regl oldum mu demek aceppppppppp:44::44::44:
bunu bende merak ediyorum,eğer öyle olsaydı sülüman bunu anlayış gösterip sinirlenmemesi lazım yoksa o dönemlerde regl megl iplemiyorlarmıydı
buna benim pek inanansın gelmiyor ama iyice okuyup araştırmak gerekir..

olabilirse sümbül buna cesaret edebilirmi ki:26:

zinanın önde gideni hemde :) birde halife onlar :)
nolcak sıkıldığına boş ol boş ol der istediğine de basar dini nikahı...
günümüzde 3-4 kadın birden imam nikahı yapanlar padişah 34 tane yapmış çok mu

bende böyle biliyorum zeküü kadın hürremmm

yalnız bu halvet olayı pek bi acayip..
padişah bi halvet olacak, tüm saray biliyor nerdeyse..
haremağasından tut ta,hasodabaşısına kadar..
kalfa kadınından, bilmem ne cariyelere kadar..
bu kadar ayyuka iş mi olur yaaa..
padişahın ne mahremi kalıyor, ne özeli..cık cık olmaz valla..

bence zina konusuna gelince..
padişah haremindeki bütün cariyelere, toplu imam nikahı kıyıyordur..

banada tuhaf geliyor o konu, gercekten insanin hic mahremi yokmus sanirim.
esimede söyledim, düsünsene annen baban bizim özel anlarimizi bilcek, ne kdr kötü olur diye...
gecmis zaman ama bu konuda bizden daha acik fikirliymisler sanirim

bunu bende merak ediyorum,eğer öyle olsaydı sülüman bunu anlayış gösterip sinirlenmemesi lazım yoksa o dönemlerde regl megl iplemiyorlarmıydı

Bir dusunun bu emir Kur'an-i Kerimde bize emredilmis ve bu padisahlar ayni zamanda halife boyle bir seyi es gecmeleri mumkun olabilir mi sizce?

ayy hürrem nasıl oyun yapıyo yaa
tüm sülümanlar böylebenm tanıdığım sülümanda böyle

kesinlikle katılıyorum bu tarz kelimelerin kullanılmasını doğru bulmuyorum tarihte de İslamın yayıldığı o dönemlerde bunun bilincindedirler herhalde kul kelimesini padişahların kullandığını sanmıyorum

nihayet bu konunun sakinleri de dizideki bir çok tarihsel hataları ve çarpıtmaları görmeye başlamışlar.
dizide "kullarım" şeklinde söyletmelerinin sebebi Osmanlıyı karalamaktan başka ne olabilir ki?
padişahlar halifedir ve kesinlikle "kullarım" demezler.bu çok büyük bi hata.madem tarih dizisi çekiyorsun bu tür ucuz çarpıtmalara yer vermemk lazım.

neden öyle diyorsunuz padişahlar o zamanlarda halkı emrindekileri kulları olarak görüyorlarmış ki o tarih çok eski değil günümüze yanlış aktarılmış olamaz

Ahh yavrular yeni fragman süper.Hürrem "hamileyim" diyerek valide sultanın gazabından kurtuluyor ama hamile değil Sefer sahneleri de çok helecanlııı
[video=youtube;j7VrDrTbnI8]http://www.youtube.com/watch?v=j7VrDrTbnI8[/video]

Ahh yavrular yeni fragman süper.Hürrem "hamileyim" diyerek valide sultanın gazabından kurtuluyor ama hamile değil Sefer sahneleri de çok helecanlııı..

Video açmayabilir bu da link ;

YouTube - Muhteşem Yüzyıl 5.Bölüm Fragmanı

[video=youtube;j7VrDrTbnI8]http://www.youtube.com/watch?v=j7VrDrTbnI8[/video]

heee halifelerdi o yüzden hiç hacca gitmemişler de mi
yapımcılar bakın bi çarpıtmayın lan tarihimizi

Valide sultanda o ka salak sanki hamile olup olmadığını muayne ettirerek anlayamıyordu...en ufak şeylere hemen hekim çağırıyorlar gebeliğine mi baktırmayacak..Hürrem bu sefer nasıl kaçacak bakalım mahidevran'ın zehirinden :82:

Fragman icin tesekkürler Azelya.Uwww demek Hürrem yine entrikalar cevirecek ha.Ya bu kadinin hayati alavere dalavere yaa.Demekki neymis,kocaya hep alavere dalavere ceviricenki kiymetli olasin.Acik ve net olmayacan.Entrika üstüne entrikalar düsünüp durucan

peygamberimizden sonra kimse gelmeyeceği bildirilmiştir
Alllah peygamberliği,oğlu Kasım*ında canını alarak sona erdirmiştir
erkek çocuk verip ona bunuda tattırmıştır-kaynak Hz.Hatice kitabı-netten kopyalamadm yani
dolayısıyla kaldırılan bi ünvanın halefi olunmaz

peygamberden sonraki kişiler kendilerini Allah*ın vekili ilan etmiştir.bunun kuranda da açıklaması vardır

dini arkalarına alarak siyaset yapmıışlardır,bu da halifelik değil olsa olsa şeriattır

bilmeyenler öğrensn,padişahlar halifedir demesn

buna karşı çıkan akadaşlar,devlet büyükleride bi zaahmet araştırıp öyle konuşsun:82:

hürremin hamileyim demesini, benim bildiğim valide sultan yemez,
hekimbaşı kadını çağırtıp muayene ettirir..mahidevran rahatsızlandığında öyle olmamışmıydı..
hürrem ben hamileyim diyecek, valide sultan da ,heee tamam o zaman diyecek..:76:
yok öyle bişey..
inşallah fragman yanıltmacası değildir..
pargalı da o dehliz gibi yerde viktoryayı gördü,buradamı aşık olacak acaba?:44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…