Muhammed Yasir dünyaya geldi..

harzemsah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
361
24
40
Nihayet hikayemi yazmaya fırsat bulabildim. Temmuz annesi olamadım ama genede sizinle hikayemi paylaşmak istedim. Oğlum 04 ağustos pazartesi günü 13:18 de 3 kilo 830 gram 51 cm olarak dünyaya geldi. (Maşallah Sübhanallah)
Pazartesi sabahı artık suyum iyice azaldığı için son kez kontrole gidecektik. Ben 40+5 haftalık hamileydim ve artık normal doğumdan ümidimi kesmiştim. Çünkü 2 gün önce hiç açılmam yoktu sancımda yoktu. Suyumsa 1 haftadır sızıntı şeklinde akıyodu. Pazartesi sabah 5 te tuvalete kalktım ve kanlı sümüksü bir akıntı gelmeye başladı. Onunla birlikte suyum da hızla akmaya başladı. Bi tane ped koydum ve tekrar yattım. Ama uyuyamadım tabiki belimden kasıklarıma hafif hafif bir ağrı gelip gidiyordu. Önüme bi saat koyup bakmaya başladım. 8 dakka da bir 7 dakkada bir gelmeye başladı. Eşimi uyandırdım ve oğlum bugün gelecek inş dedim. Duş alıp hafif birşeyler yedim çok açtım çünkü aslında yememem gerekiomuş. Neyse çantalarımızı alıp saat 8 de hastaneye gittik. Yolda sancılarım sıklaşmaya başladı 4-5 dakkada bir geliyordu ama öyle dayanılmaz sancılar değil aynı adet ağrısı gibi. Hastaneye gittim muayene ettiler 2 cm açılman var ama suyun çok az hemen suni sancı takcaz dediler. Lavman yaptılar yarım saatte anca boşaldı bağırsaklarım. Saat 9 da sancı serumunu taktılar ve o dayanılmaz sancılar başladı. Saat 12 de artık dayanamadım ve hiç istemediğim halde bana epidural takın dedim. Tamam dedi ebe istersen takarım ama önce bi muayene edeyim. Muayene etti ve 8,5 cm dedi artık takamam zaten yarım saate doğuma alcaz seni. Ama sonra 1 saat daha geçti. Korkunç bir kaka yapma hissi ve ıkınma hissi geliyordu. Artık yalvarıodum nolur beni alın doğuma diye. Bebek gelio doğurucam die bağırıodum. Ve nihayet doğumhaneye aldılar. Ama bacaklarımı çatallara koyunca bir türlü rahat edemedim ve bacaklarımı dizimden büküp ayaklarımı çatallara dayadım. Böyle durabilirmiyim dedim olur dedi ebe ve ıkınmaya başladım.Önceleri kesik kesik ıkınıyordum. Ikınmaya korkuodum aşağı tarafım yırtılcak gibi oluodu. Korkuyorum diye bağırıodum. Bacaklarım zangır zamgır titriyodu.Sonra ebe böyle yaparsan 20 ıkınmada da doğuramazsın ama nefesini tutup sancı boyunca ıkınırsan 1 ıkınmada çıkar dedi. Bu kez tek nefesde değil ama 2 nefeste daha kuvvetli ıkındım ebe hemen doktoru çağırdı. Doktor gelip bir kaç iğne batırdı onları hissettim sonra kesi attı onuda hissettim ama çok acımadı. Daha sonra sanırım 2 kez daha kuvvetlice ıkındım ve bebeğimin kafası çıktı. Ama avazım çıktığı kadar bağırıodum doktorda bağır bağır daha çok bağır diyordu Sonra ıkınma artık dediler ama ben dayanamadım gene ıkındım ve bebeğim doğdu. Doğunca hemen ağlamadı kordonunu kesince ağladı. Sonrasını çok hatırlıyamıyorum beni uyuttularmı yoksa bayıldım mı. Bi ara hadi kalk bitti dediler kaç dikişim var dedim 4 dediler. İşte böyle ertesi günde sünnet ettirdik oğlumu ilk gecemiz zor geçti. Ama şimdi iyiyiz çok şükür. Birde meme uçlarım yara oldu silikon meme ucuyla emziriyorum. Biraz uzun anlattım galiba ama çok bekledim ben bu hikayeyi yazmak için o kadar olsun demi. He bu arada doğuma 13 kilo alıp gittim eve geldiğimde 5 kilo gitmişti şimdi 3 kilo daha gitti kaldı 5 kilo o da gider inş hiç göbeğim yok çok şükür. Dünde kontrolümüz vardı bebeğim 4 kilo olmuş maşallah. Şimdilik bu kadar. Hoşçakalın..

gözün aydın cnm allah analı babalı büyütsün ismiyle yaşasın inşallah...

canım suni sancı acısını bılırımm...ınan senı okurken o anlarım aklıma geldı..ama herşey bebeğini görünceye kadar hepsı orda bıtıyor...gözün aydın allah analı babalı büütsün yavrunuuu..

geçmiş olsun canım gözün aydın.allahım analı babalı büyütsün.vallaha okurken nasıl irkildim anlatamam normal doğum yapan 3 kişiyi canlı canlı izlediğim için doğum hikayeni okurken canladırdım gözümde ve bir kez daha korktum iyiki sezaryan yapmışım :)))

Maaşallah oğluşuna cnm allah anali babali büyütsün .. Ben 2,5 saat suni sanci çektim sadece 1 cm açilmam oldu sonunda sezeryan oldum .... Sen şükret çektiklerine değmiş en azindan..

Çok sağolun kızlar. Valla doğum çok zormuş gerçekten inş günahlarımdan arınmışımdır. Ama şuan çok iyiyiz çok şükür. Rabbim doğum yapacaklara yardım etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…