Tatlı Tarifi Muhallebili kadayıf

AkdenizHandan

Nirvana
Kayıtlı Üye
27 Mart 2008
229
23
severek yiyebileceginiz hafif bir tatlı

300 gr. kuru kadayıf (yaş kadayıfı dondurucuda dondurup kırarak da kullanabilirsiniz)
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı tereyağı + sıvı yağ karışımı
1 su bardağı iri çekilmiş fındık içi
Muhallebisi İçin
1 lt. süt
1 su bardağı un
1 yemek kaşığı nişasta
1 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
1 poşet kram şanti
1 su bardağı süt

Kırarak ufalttığınız kadayıfları, şeker ve fındığı yağda güzelce kızarana kadar kavurun.1 lt. süt, un, nişasta, şeker ve vanilyayı muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin. Soğuyan muhallebiye ayrı bir yerde 1 bardak sütle hazırladığınız krem şantiyi ekleyin ve güzelce çırpın. Geniş bir borcama kavurduğunuz kadayıfların yarısını döşeyin. Üzerine muhallebinin tamamını dökün ve kalan kadayıfları da en üste döşeyin. Soğuk olarak servis edin.

bu tarıfı tv de bır programda gormuştum fakat tam olcuyu bılememıştım..
yapmak ıstedıgım tarıf karşıma cıktı:) teşekkur ederım..
kadayıf,şeker ve fındık hepsı bırlıktemı kavrulacak sırasıyla olması gerekmıyormu..

tatlım ben hepsini birlikte kavuruyorum tv de izledigin şekerle kadayıfı az kavurdu sonradan cevizi attı istersen öylede yapabilirsin

bu tarifi çok merak ediyorum ama yapmaya fırsatım olmadı...size sormak istediğim;kadayıflar ıslanmadığı için(normalde yaptığımız gibi yani şerbetle) sert kalmıyorlar mı?
paylaşımınız için teşekkürler...

tvdeki tarif
250 gr kadayıf 1 /2 çb sıvıyağ 1 ,5 yk tereyag
1 çb şeker ceviz
kreması 1 kg süt 4 fincan şeker 4 fincan un 1 vanilya 2 yk margarin 1 paket damla sakızı 1 paket krem şanti +1sb süt

Kıtır kıtır kalıyor. tatlının özelligi zaten kıtır kıtır olması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…