Muhabbet Kuşlarımızın Fotoğraflarını Paylaşalım

Güllücüm aslında nasıl ki bebeklerin çocukların yanında içilmesi doğru değilse hiç bir hayvanında yanında içilmemesi lazım heleki yavrular. Biliyormusun kuşlar kediler diğer hayvanlar astım hastası olabiliyorlara.sAma maalesef ki evdeki çocuğunu düşünmeyen havyanı düşünür mü herkez içiyor ama bunu engellemek zor sanırım:1no2:

Buarada kuşlarla ilgili bir sayfa düzenlemek aklımda var canım kısa zamanda

img0004vx9.jpg

bu da benim guşum:1rolleyes:
adı efe kendisi yaklaşık 2.5 aydır bende çok yabani bişiy
resimde gördüğünüz deve tabanımın yapraklarını bütün gün kemiriyorbenneyaptımki
gagası yemyeşil oluyor:1shok:
evin başka mekanlarında fazla göremedik kendilerini çiçeğimle aşk yaşıyor:asigim:
kafesine girdiğinde kapatılacak diye kapının üstünde oturuyor
böyle mannak bişiy işte ama herşeyim:asigim:

getattachmentiz8.jpg

Aha bu da benim kirli pasaklı Çaça:asigim:
Boy: 12 cm
Kilo: 20 gr
Ten: Sarı
3 dakikada bir mıçar, kaşınır.
Günün 6-7 saati ya kapının, ya da saatin tepesindedir.
Arada bir, canı sıkılınca ıslık çalmaya çalışır.
Konuşmaz, ötmez, kendi halinde, pasaklı; ama çekicidir, hoştur.:1rolleyes:
Kaynanasıyla da iyi anlaşır.
Adaylara başarılar dilerimtatlicadiarzu

hpim4813ok3md8.jpg

4 yaşında onu çok sewiyoz bilmediği sözcük yok çok bilmiş yani bide kendisini bizden üstün kılması yok mu uyurken ona ninni söylemedimmi çok kızıyor velet :eek:klava:

Bu konuda mesaj sadeleştirmesi yapılmıştır.

Teşekkürler için teşekkür butonu veya repi kullanalım.

Bilgi ve resim içermeyen mesajlar silinecektiryerimseniben

getattachmentiz8.jpg

Aha bu da benim kirli pasaklı Çaça:asigim:
Boy: 12 cm
Kilo: 20 gr
Ten: Sarı
3 dakikada bir mıçar, kaşınır.
Günün 6-7 saati ya kapının, ya da saatin tepesindedir.
Arada bir, canı sıkılınca ıslık çalmaya çalışır.
Konuşmaz, ötmez, kendi halinde, pasaklı; ama çekicidir, hoştur.:1rolleyes:
Kaynanasıyla da iyi anlaşır.
Adaylara başarılar dilerimtatlicadiarzu

İlk aday benim oğluşum Ege Cicikuş.şakkıdı
Çok yakuşuklu ve delianlıdır kendisi.yerimseniben
Sevdiğine gözü gibi bakar,bir dediğini iki etmez.
Mahallenin bütün dişi muhabbet kuşları hastadır oğluşum Ege cicikuşa.:roflol:Şeniz
Öyle her kuşuda beğenmez benim oğluşum.
Çok konuşkandır kendisi,yalnız anasına baya düşkündür.:smiley-cool:

işte resmi

fotoraf0012mu3bv1.th.jpg

spa2114pn6.th.jpg

spa0938xl3.th.jpg
_dışarıyı seyrederken çekmiştim...):nazar::nazar:
yaziciguzelxn6.th.jpg
_yazıcının üzerindeyken:asigim:
spa2147fe3.th.jpg
___buda nazar boncuğuyla oynarken çekmiştim:asigim::asigim::asigim:

Son düzenleyen: Moderatör:
hepsi çok şeker.....benimde bir çıtırım var yakında fotolarını eklicem...

Benim de var muhabbet kuşum fotografını yükleyeceğim inşallah.
yaklaşık 2,5 senedir bizimle, erkek, yavruyken almıştık.
Bize alışmadı konuşmuyor elimize gelmiyor varsa yoksa aynasının önünde, kafesin kapısını bütün gün açık bırakıyoruz istediği gibi girip çıkıyor neyse ki kafesine kendiliğinden girmeyi biliyor ama çok yanlız ve bize alışmadı. Ben bir eş alalım diyorum ama başka kuştan korkar mı bilmiyorum. Bir de eşim pek istemiyor ikinci kuş. Bu sefer yavrularlar onlarla mı uğraşacağız diyor. Bana kalsa yavrulasınlar :dance: ne güzel olurdu. Ama o istemiyor.
Çift muhabbet kuşu olanlara sormak istiyorum, iki kuş bir olunca samanlık seyran oluyor mu? sırnaşık şey sizin kuşlarınız yavruladı mı hiç? ne yapsam acaba, böyle hayatından memnun gibi de duruyor ama günün çoğu bölümünde aynasının önünde kıpırdamadan oturuyor. Arada televizyona falan tepki veriyor.​

ben resmini göndermeye çalıştım ama beceremedim

Slm Kizlar!!!
Biz Geçtiğimiz Cumartesi Bir Yavru Kuş Aldik.....aldiğimiz Yerde çok Neşeli Görünüyordu Eve Geldi 2-3 Gün Hiç Yem Yemedi Su Içmedi Sürekli Titriyor Yeni Yeni Yem Yemeye Başladi Suyu Azina şiringayla Damlatirsak Içiyor. Aldiğimiz Yere Sordum Eğer Yemezse Dayanamaz Dedi Napmamiz Lazim Kizim çok üzülüyorrr

canım daha yavrum sanırım.bende aldım yeni.yem yemiyor takip ediyorum ama.enişelenecek bişi yok mreak etme.ortamı tanımaya çaılışıyor korkar şimdi o.benimikide öyle şuan.yemliğindeki yemi dursun.bide yere dök yem az bişi,bastığı yere yani.bende öyle yapıyorum.o yer birşekilde aç kalmaz.ama kızınız çok üstüne gitmesin.alışmaya çalışıyordur ortama.sevgiler

Bu tontiş bey benim ''Bıdık''ım :)))) ve çok sevdiği arkadaşı ''Hurşid'' :)))))

35628391ig8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Slm Kizlar!!!
Biz Geçtiğimiz Cumartesi Bir Yavru Kuş Aldik.....aldiğimiz Yerde çok Neşeli Görünüyordu Eve Geldi 2-3 Gün Hiç Yem Yemedi Su Içmedi Sürekli Titriyor Yeni Yeni Yem Yemeye Başladi Suyu Azina şiringayla Damlatirsak Içiyor. Aldiğimiz Yere Sordum Eğer Yemezse Dayanamaz Dedi Napmamiz Lazim Kizim çok üzülüyorrr

Merhaba Canım,
yeni almışsanız normaldir, düşünsene o şu anda dükkanda alişik olduğu bir ortamdan koparılıp tek başina tanımadiği bir ortamda yapayanlız bir durumda. Kafesini evin en sakin ve sessiz yerine koyun mümkün olduğunca yanlız bırakın birkaç gün.Kafesin çevresine birşey koymayın, ve kafesin yanına fazla sokulmayın. yakında cıvıldamaya başlar inşallah.
Muhabbet kuşları çok az su içer ama merak etme suzuz kalmaz onlar.
Yanlız iyi gözlemlemeniz lazım. Titriyor demişsin, tüylerini kabartıp öylece olduğu yerde duruyor mu? dışkısı nasıl? tüy döküyormu? Stresliyse tüy döker. Titremesi korkudan mı yoksa hastalıktan mi diye bir kotrol edin. Çok büyük ihtimal korkudan ama tedbirli olmakta fayda var. :)

Arkadaşlar 1 aydırTATLIM bizim eve geldi artık elimden yem yiyor ama elime omzuma konmuyor bana gelmesi ve konuşabilmesi için neler yapmam lazım acaba şimdiden cevaplarınız için çok tşk ederima.s.a.s.a.s.

Arkadaşlar 1 aydırTATLIM bizim eve geldi artık elimden yem yiyor ama elime omzuma konmuyor bana gelmesi ve konuşabilmesi için neler yapmam lazım acaba şimdiden cevaplarınız için çok tşk ederima.s.a.s.a.s.

internette muhabbet kuşlarıyla ilgili forum siteleri var, oralardan pek çok yararlı bilgi edinebilirsin. Benim önceki kuşum geldiğinde eğitimliydi konuşmayı da benden ögrendi sessiz sakin hareketsiz bir ortamda aynı kelimeleri aynı ses tonu ile aynı tempoda tekrar ederdim kafasını yanağıma yaslardı sonra giderdi 15 dakika sonra söylemeye başlardı. Eğer sizin de kuşunla iletişiminiz iyiyse dediğim şekilde bir dene bakalım seni dinleyecek ögrenecek mi? Tabi illa kafasını yanağına yaslayacak diye birşey yok her kuşun ögrenme şekli farklı :)

Şimdiki kuşum elime gelmiyor konuşmuyor omzuma konmuyor ama onunla konuştuğum zaman gözlerini kocaman açar ve beni dinler gene de seviyorum keratayi. Kuzuşum o benim :nazar:

X