Muhabbet-i Fal :)

Fal baktırmak isteyen arkadaşlara hangi falı önerirsiniz?

• Ankete Katılan
    565

Internetten copy paste yaptim panpa:

Image“Tarot aslında bir fal bakma yöntemi değildir, insanın ruhsal gelişim yolcuğu için bir araçtır.” demişti Tarot uzmanı bir üstat bana. Evet, ben de çoğu zaman kartları çeşitli sorularıma yanıt için kullanmıştım, ama açıkcası klasik Tarot’tan pek bir şey anlamadığım içindi bu. Ne zaman “Osho Zen Tarot” ile karşılaştım, üstadın bu cümlesi anlam buldu.
Osho, Zen Tarot, ünü ülkemizde de yayılan Osho adına yayınlanmış bir Tarot destesi. Bakın kitapçığında ne diyor deste hakkında:

“Osho Zen Tarot’u kesinlikle, öngörü ile oyun oynadığınız geleneksel bir Tarot oyunu değildir. Daha çok şu ana ayna tutan, şu anda, burada ne olduğunu tereddütsüz bir şekilde sunan, yargılamayan, karşılaştırmayan, aşkın bir Zen oyunudur.”

Osho Zen Tarot’u, kartlarının tek tek anlamları incelendiğinde de aslında bir insanın kişisel gelişim yolculuğunu anlatan bir destedir. Öğrenmesi zor değildir, anlamları açıktır ve enerjisi harikadır. (Olgunluk, Yaratıcı, Stres, Farkındalık… gibi kartları anlamak çok da zor olmasa gerek.)

Eğer ben gün içinde hiçkimseye bakmadıysam fal moralimde iyiyse uçuyorum ama bazen sallama bakarım dağ var yoll var kuşun ucunda haber var

Cok beklentin var pampa bunlar amattor degil profesyonel taraf

böyle bir ayrım oldugunu dusunmuyorum ve profesyonel sayılanların da ruhsal yorumlamalar yaptıgını hiç görmedim duymadım. dediğimden tam ne anlaşıldı bilmiyorum ama osho zen, tao oracle, dönüşüm tarotu gibi tanrıça kartları gibi daha görünenin ardına yönelen desteler mevcut piyasada. ya da baska bir bakış açısıyla konuları değerlendiren desteler diyelim. hepimiz alıp kullanabiliriz ben osho zen tarot da kullanıyorum ve farkındalık geliştirmede cok etkisi oldugunu bizzat gördüm.
ama zaten mesele farkındalıgı istemek, zor olan bu. bu çemberden ne zaman çıkacağım diye soruyoruz biz, neden çemberdeyim diye değil. yoksa herkes alabilir bakabilir ve farklı bir kavrayışa geçebilir fikrimce.

Kızlar Anna bana ara ara bakar, görünenin ardında yatan, kişiliğimizde farkına varmamız gereken şeyleri de söylüyor kartlar, yol gösteriyor. Klasik tarot gibi değil bu arada. Ben bu kartları da seviyorum.

Kızlar Anna bana ara ara bakar, görünenin ardında yatan, kişiliğimizde farkına varmamız gereken şeyleri de söylüyor kartlar, yol gösteriyor. Klasik tarot gibi değil bu arada. Ben bu kartları da seviyorum.
Jewel sende güzel bakıyon beğendiklerim arasındasın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…