Ekmekler Pideler Msr ekmei

gokcenkorkmaz

kilolardan kurtuldum
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
58
0
özellikle diyet yapanlar için hem basit hemde hafif bir besin

öz hazırlık gerekmiyor

4 su bardağı mısır unu(fırınlanmış olursa daha lezzetli olur)
1 çorba kaşığı tuz(diyet için tuz istenirse azaltılır)
4,5 su bardağı kaynar su

tuzu,suyu,ve mısır ununu kaşıkla iyice karıştıe suyun kaynar olması tadını daha da artırır hamur kıvam alınca çok az sıvı yağ dökülen tavaya düzgün bir şekilde yerleştir ve alt üst iyice kızarana kadar pişir fırında yağsız pişirmek isterseniz eğer 200 derecede pişirin o zaman hiç yağ kullanmanızada gerek yok sadece yerleştirdiğiniz tepsiye yağlı kağıt serin ki yapışmasın
afiyet olsun

arkadaşım nerden geldi aklına şimdi canım istedi yanınada yoğurt kilo derdi olmasa ekmegin içine tereyağı aman yemede yanında yatttttttt sevgiler

offffffff benimde canım çekti walla turşu kavurması peynir (köy peyniri) tavalamsı olsa ohhhhhhh ne güzel olur du warya cokacimcoook

kaç günden beri tarifini arıyordum iyi ki yazdınn sağol canım a.s.

afiyet olsun arkadaşlar hepinize ağır şeylerle yemediğiniz sürece çok hafiftir bu tarif yağ yok çğnkü içinde bende diyette olduğum için özellikle paylaşmak istedim hatta diyet bölümüde de koyucam bu tarifi farklı tarifleri var ama yağlı olur onlar bu hiç yağsızdır gönül rahatlığı ile yiyin arkadaşlar afiyet olsun

eline sağlık arkadaşım bu tarif ortalama ne kadar oluyor yani 4 bardak sanki fazla olur gibi geldi sadece benim için

eline sağlık arkadaşım bu tarif ortalama ne kadar oluyor yani 4 bardak sanki fazla olur gibi geldi sadece benim için

canım ben hepsini birkerede yemiyorumki soğuk bile olsa yoğurtla çok güzel oluyo ısıtıpta yiyebilirsin mısır ekmeği kolay kolay bozulmaz

X