MS hastası erkek arkadaş

Sahkizi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2016
30
14
32
merhaba hanımlar

Tam olarak dert değil benimki. Aslında akıl danışmak.

Öncelikle kendimden bahsedeyim
Okuyorum 23 yasında hala öğrenciyim ara vermem gerekmişti daha önce söz attım sözlüm uyuşturucu kullandığı için sonrasında kimseye ne güvendim ne sevdim.
Zaman Zaman hatalarım oldu , günahlarım, pişmanlıklarım, keskelerim aslında biraz da salak biriyim çabuk kanan inanan neyse bütün bunlardan dolayı psikolojik sıkıntılar yaşadım ama çok şükür daha iyiyim yani melek olmadığımın farkındayım.
Herneyse
Uzun zaman sonra tam evlenmem artık ailemle bekar bekar Mutlu yaşarım derken Ege'yle tanıştım. Aynı ortamdaydık ama muhabbetimiz yoktu pek . Bi etkinlikte birlikte çalıştık sonrasında kahveydi eve bırakma derken arkadaşlığımız ilerledi. Bizimle Aynı ortamda eski sevgilim olduğundan hiç o gözle bakmadım Ege'ye ..
Zaman'la arkadaşlığımız ilerledi benden hoşlandığını dile getirdi .. Yok dedim , zamana bırakalım dedim , okul bitsin dedim dinlemedi sonunda eski sevgilimle aynı ortamdasınız olmaz dedim . Değerini bilseydi bırakmasaydı Dedi vs vs. Bir kaç hafta sonra sürekli görüştüğümüzü onu özlediğimi heycanlandığımı fark ettim . Anlayacağınız bende onu sevmeye başladım ve nihayetinde sevgili olduk. Uzatıyorum farkındayım kusura bakmayın :). MS hastalığını duymuşsunuzdur sevgilim MS hastası ve çocukluğundan beri birsürü sıkıntılar yaşamış . Oda daha önce söz atmış . Çok mutluyum onunla . Hem arkadaş hem dost hem sevgiliyiz. Allah bozmasın . Ben ilişkimde sahipleniciyimdir bırakmam sevdiğimi daha şimdiden gelinlik hayalleri var aklımda .. Ama bu lanet olası hastalık kafamı çok karıştırıyor . Yanlış anlamayın razıyım ben onun herşeyine . Şuan Bi sıkıntısı yok ama arada atak geçirip yürüyemeyebiliyormuş veya konuşmama kısmı felç gibi . Ben şahit olmadım henüz bu durumlara arada heyecanlanınca titreme veya duraksama yasıyor ama olsun ..
Neyse bu durumu yaşayan evliler varmı , nasıllar ilişkilerini etkiledimi merak ediyorum.
Ailem karşı çıkabilir belki hasta olduğu için ama ben sevdikten sonra aşarım her engeli.

Bu şekilde ilişkisi olan tanıdıklarından bilen ablalarım kardeşlerim şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

Benim annemin 2.evliligi. Esi ms hastasi 17 senedir ilk 10 kusur sene iyiydi yurumesi araba falan kullaniyordu annem her gun ignelerini yapiyordu. 2 senedir yuruyemiyor artik. Duvarlara tutunarak yuruyor, 2 senedir evde adamcagiz, annem kosuyor her ise yani annem oldu evin erkegi okul market cocuklar o bu su.
Cok sinsi bu hastalik malesef tedaviside yok. Ignelerde belli bir seyden sonra etki etmiyor. Yatalak olmaya kadar gidiyor sonu.
Ama hepimiz bir engelli adayiyiz kimin nolcagi belli mi? Onemli olan sana olan sevgisi verdigi deger. Cok saglikli erkekler var mukemmeller mi? Bak ben bosaniyorum mesela.
Hastalik Rabbimden gelen bir sey Rabbim kuvvetinide verir sabirinida. Eger gercekten seviyorsan evlen. Evlenirken demiyor muyuz zaten iyi gunde kotu gunde hastalikta saglikta diye zaten? :)

Hastalık herkesin başına gelebilir ailen bugün karşı çıksa 5 sene sonra senin hasta olmayacağının garantisi var mı o Zaman seni de mi atacaklar bu yüzden ailenin değil senin dediğin önemli. MS hastalığı zor emek vermek gereken bi hastalık Zaman Zaman çocuğun gibi bakacaksın ona fiziksel ihtiyaçlarını karşılayacaksın psikolojik ihtiyaçlarını karşılayacaksın. Eğer gerçekten seviyorsan hastalık engel olmamalı sana ama bugün yaparım deyip iş başa düştü mü ben katlanamıyorum bırakıyorum dersen arkanda sadece kalbi kırık bir Ada'm değil Onur'u gururu umutları inançları kırılmış bir Ada'mda bırakacaksın. Hatta isyan edecek belki ölmeyi isteyecek bir Ada'm. Bunları iyi düşün ama seviyorsan ve başaracağına inanıyorsan da hayata Mutlu bir Ada'm bağlayacaksın umudu inancı aşkı gücü olacağın bir Ada'm hangisi seni daha Mutlu eder bunları düşünüp adımlarını öyle at bence. Umarım ikiniz içinde herşeyin en güzeli olur

Çok üzülüyorum onun bu haline konuşuyoruz sana aşık olmamak için kendimi çok zorladım başaramadım ne olur bana bağlanma benim sonum belli değil belki felç bile olabilirim diyor her konuşmamızda ne olacağı belli değil belki bende hasta olacağım ileride belki kanser belki trafik kazası belli mi olur diyorum dediğin gibi hepimiz engelli adayıyız zaten . Okullarımızı bitirip işimizi elimize aldığımızda ileride o çalışamasa bile ben geçindiririm evi diye düşünüyorum . Maddi durumları iyi gerçi ama buna güvenmek istemiyorum dünya hali mal gelip geçici sonuçta .

Duygu değişimi hastalığı var zaten sürekli ölümden bahsedip beni delirtiyor.. Hiç sevilmemiş . Hayatının yarısı hastalık peşinde geçmiş sevenler zaten parası için sevmiş .. Herneyse Birlikte olduğumuzdan beri daha umutlu sanki okulu bırakacaktı son senesi ısrarlarımla senin için mezun olucam dedirtmeyi başardım İnşallah bu şekilde devam ederiz Allah bozmasın mutluluğumuzu

Canim arada o sevgi kuvvetli oldugu zaman sen bile unutuyorsun zamanla karsindakinin hastaligini.. Her kosulda yaninda olacagini hissettir ona sevgini hissettir. En guzel mutluluk bu degil mi hayatta

Amin Can'ım bir insana umut olmak onun dünyada çaba sebebi olmak çok güzel bir duygudur yaşadığı şeyler hiç kolay değil elbette duygu değişimleri yaşaması olası ama sen onu sevginle Aşkın'la iyileştirebilirsin. Her insan bir eser bırakır dünyaya öyle Göçer. Umarım senin de en güzel en Mutlu eserin o olur

Koruma iç güdüsü var içimde arasıra ailesi kötü davranıyor Haddim olsa onlara bile sert çıkışasım geliyor sonra haddimi aşarım diye durup sadece teselli edebiliyorum .. Ben unutuyorum hastalığını ama. Dikkat etmiyor ki sürekli ya düşüyor , ya duş alıp ıslak saçla dolanıyor ilaç içmiyor şimdi İstanbul'da değilim çok müdahale edemiyorum ama gelince çekicem kulaklarını :) ilişkimizi fidan gibi hayal ediyorum hep yeşerip filizlenip büyümesini izlemek hoşuma gidiyor

Seviyor olabilirsin ama bu hastalık çok zor. Bu hastalığın tamamiyle bi çaresi yok. Eninde sonunda yatalak kalabilir. Aynı zamanda konuşma yetisini de kaybedebilir. Bu tarz ms hastalarına bebek gibi bakım gerekir. Sen yedireceksin, giydireceksin, altını değiştireceksin, yıkayacaksın vs vs. Benimde tanıduğım var aynı bu şekil tabi bakıcısı var. Tek başına bakım zor çünkü.

Sevene kolay gelir mi bilmem ama yaşayan bilir. Eskiler der ya insan eti ağırdır diye. Eğer bunları göze alıyorsan devam et. Senin hayatın çünkü.

Gerçi her ms hastası hemen böyle olmuyor. Bazen hemen bazen de yıllar sonra birden vuruyor. Sinsi bi rahatsızlık.

Sahkizi ben MS hastasıyım . Zaman zaman atak geçirip yürüyemiyorum da ...

Denge problemim var . Atak zamanı hissizlik.

12 yıla girecek evliliğim . Son 2 yıldır hastalık bizimle .

Her MS hastasının eninde sonunda yatalak olacağı gibi bir durum yok önce bunu bil .
Ama olabiliriz de .

Yani sana bugün bir araba çarpıp sende yürüyemeyebilirsin . O da seneler sonra ağır bir atak geçirip ... İhtimaller herkes için var .

MS her hastalık gibi stres,üzüntü sevmez .
Beraber mutlu olacağınıza inanıyorsan , bu hastalık evliliğe bir engel değil.

Bir kaç yorum okudum. İlerde ona bakmak zorunda kalabilirsin ,çok zor diye.

Yürüyemediğim dönemlerde kolumda , bacağımda eşimdir . Gece tuvaletim gelir , onu uyandırırım... susarım o koşar . Çocuğun okulu yemesi içmesi ondadır .

Sonra atak geçer. Aylarca belki yıllarca gelmez .

Her hastalık kadar fedakarlık ister .

Geçmiş olsun çok .

Umarım her şey sizin içinde en az bizimki kadar güzel olur.

Oda istemezdi bu hastalığı eğer birbirnizi çook seviyorsanjz bırakmayın birbirinizi ve sizede söylemiş saklamamış sizinle ciddi düşünüyor demekki değer veriyor önemsiyr sizi rabbimde şifa versin inşallah bi sıkıntı olmaz hep musmutlu olursunuz

Bnm arkadasim ms hastasi, evli ve cocuklu. Ama annesi cok destek oluyor onlara. Esi de oyle.. Zor ama dedikleri gibi, evlendikten sonra Allah korusun senin felc olmayacaginin da garantisi yok.
Evet bu bile bile lades demek oluyor ama o da sana kalmis.
Bn olsam napardim gercekten bilmiyorum. Kadinda olmasi daha kolay da, bi kadanin evin erkegi olmasi daha zor gibi bence..

Hastalık çok zor evet .. Belki onun da içinde ne fırtınalar kopuyordur. Belki oda sürekli beni düşünüyordur . Herneyse çok zorlanabilirim zorlanmayada bilirim .. Ama sırf hastalık sebebiyle asla bırakmam onu .. Durumumuz iyiyken çalışıp evimizi alırsak sıkıntı yaşamayız benim okuyacagım Bolum den sonra 3000 bin belki daha fazla sı maaş alıcam geçinmemize yeter diye düşünüyorum

serdar ortaç da ms rahatsızlığına sahip.hiç belli olmaz felç geçirip geçiremiceği ki bizlerde sağlıklıyken ilerike zamanda ne olcagımız da belli değil.empati yapmaya çalışıyorum seviyorsam karşı taraf ta beni sevip bana değer veriyorsa evlenmek isterm diye dusunuyorum.umarım mutlu bir hayatınız olur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…