Gebeliğe Hazırlık Mrb ben araniza yeni katildim birsey sormak istiyorum hep sizleri takip ediyordum bugune kismetmis araniza katılmak ben hamile kalmak istiyorum esim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Zeliha akman

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2022
14
9
24
Mrb ben araniza yeni katildim arkadaşlar ben hamile kalmak istiyorum esim ve ailesi de istiyor 3 aydır korunmuyoruz ve gebe olmadım bir tavsiyeniz var mı acaba dogal olarak

Mrb ben araniza yeni katildim arkadaşlar ben hamile kalmak istiyorum esim ve ailesi de istiyor 3 aydır korunmuyoruz ve gebe olmadım bir tavsiyeniz var mı acaba dogal olarak
Eşine keçi boynuzu özü yedir muz yedir sende avokado ye bebek istiyorsaniz kan tahlili yaptirman lazim ona göre folik asit baslaman lazim

Eşine keçi boynuzu özü yedir muz yedir sende avokado ye bebek istiyorsaniz kan tahlili yaptirman lazim ona göre folik asit baslaman lazim
Doktora gidemiyorum yesil kart ve sigorta yok daha resmi nikah yapmadık 3 ay oldu evleneli kaynanam gorumcelerim tutturmuş çocuk diye evin tek oğlu olduğundan artık ağlamaktan başka birsey yapmıyorum çok kafaya takıyorum kendisi de 3 ay oldu maaş vermemişler nasil olacak bilmiyorum akıl verseniz çok iyi olur yinede teşekkürlerimi iletiyorum yardımcı olduğunuz icin

Şimdi sen neden kendini garantilemeden bebek istiyorsun ilk önce o soruyu kendine bi sor amacim seni yargilamak değil sakın yanlış anlama yasinmi küçük senin

22 yaşındayım
Bak sana bi abla tavsiyesi ilk önce kendine bi sor deki bu adam maas alamadi yoksa gerecektenmi alamadi yoksa yedimi resmi nikahsiz yasiyorsun tamam ama dini nikah bi yere kadar kendini bi garanti altına al cok seviyorsan resmi nikah kiydir fakat evliliğin oturmadan asla bebek yapma bebek cok sorumluluk isteyen bir varlıktır bezi mamasi virti zirti yani bi ton iş ilk önce kendin tart ölç biç ona göre bebek düşün ailesi istedi diye yapmak zorunda degilsin dogurdun diyelim ne olacak eşin bakabilecekmi yoksa ailesinden isteyip oraya buraya borç yapip mutsuz huzursuz olup çocuğuna o sekildemi yasamak istersin bu benim görüşüm istersen bebek yap istersen yapma sıkıntıyı cekecek olan sensin tart düşün bazen ask insanı kör eder ama gercekleride görmek lazim

22 yaşındayım
Sunuda soyleyim amacim seni yargilamak değil sadece anlamaya çalışmak burada bu postu okuyan evli kadınlar hemen hemen benimle aynı görüşte olacaklar farkli birsey bekleme sakın senin hayatin senin kararın saygi duyarim

Abla haklisin eşim az da olsa cebinde 5 TL de olsa bana bırakıp gidiyor kendini düşünmüyor ve resmi nikah neden olmadı bu benim 2. Evliliğin ilk evliliğin 5 yıla kadar mahkeme süreci devam eti çekişmeli olduğundan ve bende anlaşmalı istedim zar zor boşandı biz tüm hazırlıkları yaptık gitik başvuru yapmaya 10 ay bir sürecin geçmesi gerekiyormuş daha dolmamış aldığı yer maas vermiyor oda yine ğidiyor oraya çalışıyor mecbur verecek diyor pazar günü tek evde o günü de bahçeye gidiyor benim sorumluyum artı diyip birtek onlarda değil bende istiyorum ailemden uzak bir yere gelin geldim kimsem yok en azından sırdaşım yoldaşım olur istiyorum inşallah yanlış konusmamisimdir konusmusamda kusuruma bakmayin

Anladim canim ama şöyle birsey var mahkemeye başvurup iddeti kaldirman lazim iddet bekleme süresi savcılık seni tam teşekküllü devlet hastanesine gönderiyor alttan gebe olmadigin için sana rapor veriyor ve sen o raporu kaleme veriyorsun senin ikamet ettigin yere iddet müddeti kaldırılmıştır diye kağıt geliyor o kagitla nikah dairesine başvuru yapip iddetli evlenebilirsin bende bu şekilde yaptim fakat sen diyelim öbür ay gebe kaldin buda bi sorun bosandigin adamin nufusuna geçer bebek buda simdiki eşinle sorun yaratir eşin umarim daha düzgün bir iş bulur siz mutluysaniz gerisi onemli değil

Doğrudur asla o düşüncede değilim her zaman bir buyugun sözü doğrudur o yüzden akisine hoşuma gidiyor öğüt almak bende kendimi açıklığa bilirsem ne mutlu bana

Ha bu arada iddet müddeti kaldirilmasi için mahkemeye verirsen eski eşini ilgilendiren onun haberi olan birsey degil aklinda olsun mahkeme bile olmuyor sadece savcılık yapıyor bu işi çağırıp etmiyorlar yani onu soylemeyi unuttum

Elhamdülillah abla diğeri çok ilgisizdi ve şiddet hakaret yerdim ondan ve annesinden ama bunların arasında gerçekten mutluyum onu sordum bende mahkeme açmam lazımmış oda gerek yok bence şunun surda 4 ay gibi bir süre kalmış zamanın bitmesine

O zaman 4 ay dişini sikman lazim korun yani öbür adamin üstüne gecmesin bebek bununla mutluysan nikahlandiktan sonra basla calismalara

Abla ben hem av hemde nikah dairesine deki adama sordum daha açman lazım dedi
Tamam işte onu diyorum bende dilekçeciler var iddet müddeti kaldirilmasi için dilekçe doldurt sonra isleme alsinlar karşı tarafin haberi olan birsey degil bu durum seninle ilgili 1 ay içinde savcılık hallediyor ve kagit geliyor sana sen dava acmayacaksin ki sadece başvuru yapacaksin onlarda seni kadin doguma sevk icin kağıt veriyorlar bununla şu hastaneye git raporu al getir diye alip goturuyorsun aradan 2 yada 3 hafta sonra sana kagit geliyor savcılıktan iddet süreniz kaldırılmıştır diye o kagitlada nikah dairesine gidip evlenebilirsin

Peki aklımda söylediklerin ablacım peki düşündüğüm zaman ne yapmam gerekecek
Bebek düşündüğün zamanda iyi bir peritanoloji doktoru bul devlet hastanesinde nikahlandiktan sonra ama benim bebegim olmuyor de onlar ona göre tedavi başlarlar sana Allah'ın izniyle olur inşallah kafaya takarsan olmuyor çünkü bebek takmayinca oluyor

Şimdi anladım ablam kb gerçekten çok sevindim sagol bilgilerin icin

Olur inşallah Allah razı olsun Rabbım gönlüne göre versin inşallah ama gerçekten elde olmuyor nasil takmiyacaksin ki takmama ilaçları varmi acaba

Şimdi anladım ablam kb gerçekten çok sevindim sagol bilgilerin icin
Rica ederim kendim yaptığım için söylüyorum yani eski kocanin haberi olmuyor savcılığa basvurunda ben kocamdan bosandiktan sonra baskasi ile evlilik karari aldim ve önümde iddet engeli var bunun kaldirilmasini makamından talep ederim yazacaksin ondan sonra bitti gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…