motivasyona ihtiyacım var!!!

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
Uzun bir dönem atlatamadığım bir depresyonun içinden çıkmak üzereyim. Artık normal yaşantıma dönmek istiyorum. Hiçbirşeyden zevk alamaz bir hale gelmiştim. Aslında şu anda da bu durumdan tam kurtulmuş sayılmam. Durmadan ağlıyorum. Desteğinize ihtiyacım var arkadaşlar. Beni çok sevdiğine inandığım bir nişanlım var ve ne yazık ki ona yansıttığım bu depresyon onu benden uzaklaştırdı iyice. Onu kaybetmek istemiyorum. Kullandığım ilaçlar hiçbir işe yaramadı. Ailem sıkıntı oldu. Alışveriş hastalığına yakalandım. Ondan kurtulmaya çalışırken girdiğim borçlar canımı sıktı. Okulu bitirdim, uzmanlık sınavına hazırlanmam lazım, derslerden uzağım. Tüm bunlar beynimi doldurmuş nefes alamazken başka başka uğraşlarla vakit geçirmeye çalıştım. Ama hiçbiri olumlu sonuç vermedi. Bu sitede kurulan dostlukları görünce bir şekilde yardımcı olurlar bana dedim. Motivasyona ihtiyacım var kızlar. 9 kasımda doğumgünüm var ve yeniden doğmak, bu illet depresyonu atlatmak istiyorum. Nişanlımla eski mutlu günlerimizi yeniden yaşamak istiyorum. Artık çekilmez bir sevgili ve herşeyi dert eden gözü yaşlı bir insan olmak istemiyorum. senağlamasenağlama

• Konu Sahibi EU1
Kıyamammmm canım ne yazıkki çagın hastalıgından kaçamamış sende yakalanmışsın ama kurtulmak istiyorsan eğer kurtulursun eminim..
Bak ne güzel okumussunda bu nasıl büyük bir nimet anlatamammmm sana anlatamammm..
Nacizane tavsiyem bi kagıda seni mutlu eden ve mutsuz eden şeyleri yaz sonra mutsuz eden şeyleri yazdıgın kağıdı yak bitti de o dakikadan itibaren mutluluklarını yazdıgın kagıttakiler artıcak bunu yaptım ben ciddi ciddi işe yaradı bence..
Sonra bir çocuk yuvasına git ve onlarla sohbet et herbirinin ayrı ayrı umutları oldugunu görüceksin..
Sonra eğer istersen bir hastaneye git hastalarla sohbet et..
Onlarla arandaki farkı düşün elindekilerle çok mutlu olucaksın eminim..
Şunuda unutmaki hersey yolundayken iyi giden bir ilişkin varken nişanlın seni çok seviyodu
depresyona girince ne deişti?
Allah korusun ya kolun kopsaydı ne olucakmıstı?
Hayatta mutlu olacagın çok şey var gör bunları kimseye odaklı olmasın mutlulugun heleki bu bir erkekse sonu hüsran olabiliyo bunların ayrımını yapmaya çalış..
Yazık o güzel canına üzme kendini..
Bende depresyonla boğuşan biri olarak yazıyorum bunları umarım sacmalamamısımdır.. Umarım anlatabilmişimdir Umarım faydam olur..
Sevgiyle kal en güzel yarınlar seninle olsun insallah..

• Konu Sahibi EU1
Canım çok teşekkür ederim. O kadar güzel yazmışsın ki... Okuyup etkilenmemek elde değil... Verdiğin tavsiyeleri uygulayacağım. Yeniden doğmak ve toparlanmak için bunlara ihtiyacım var. Umarım toparlarız ve umarım en güzel yarınlar bizimle olur... Teşekkürler desteğin için ...

• Konu Sahibi EU1
hadi bakalım 9 kasıma az kaldı yepyeni bir handan görürüz inşallah güveniyorum sana

• Konu Sahibi EU1
Canım depresyon hemen hemen her insanın karşılaştığı bir rahatsızlık...
Ve sadece bende bu rahatsızlık var dıyede düşünme..
Birçok insanın kendine göre ırılı ufaklı sıkıntısı var ve ne olursa olsun halıne şükret.
kimseninde seni üzmesinede izin verme.
bak senı seven sana deger veren bir nişanlın var .Bu bile sana artı puandır.
Eğitimlerini düşün bu bile sana artı puandır.Vucut sağlığını düşün bu bile sana artı puandır.
Birde sen hangi pencereden bakarsan hayata ,ne istiyorsan onu görürsün..
bakış açını baktığın pencerenı degiştir.
Bu senın elınde..
üzülmelerle vahlarla töhlerle aglamalarla hayata küsmelerle derdımız acımız azalıyormu..Hayır azalmıyor.
yada sen ağladın üzüldün diye herşey güllük gülistanlık oluyormu olmuyor...
ya elimizdekilerle şükrederek içimizde bulunduğumuz durumdan kurtulmanın çaresıne bakacaz ,yada üzülürek hem kendimizi hemde etrafımızı üzerek ve bedensel ve ruh sağlığımızı dahada girdapa sokacaz.
seçim senin.
Anladığım kadarıyla sen çok güçlübir insansın..
Kendine bu eziyeti yapma.
Bakış açını değiştir.
Bak kısa bir deney yapalım istersen..
Evinizin mutfak penceresınden baktığında ne görüyorsun.ve salon penceresınden baktığın zaman ne görüyorsun...
yada şunu söyleyeyım..
Git bir gözlükçüye pembe camlı bir gözlük al ve tak nasıl görüyorsun ,
yada sıyah camlı gözlük al ve tak.Nasıl görüyorsun..
eminim demek istediğimi anlamışsındır.
Bu yuzden yaşam devam edebilir kötü süprizler olabilir.ama bakış açımız bıze kalmıştır.Seçme özgürlüğümüz bize kalmıştır.
Dinimizde bu şekılde öğütler verir bize...
Bakın Kuranı Kerimin ilk süresi...

Şunu söylemek istiyorum .düzelmek senin elinde ,Geçmişten sıyrıl ve nedenlı nıyeli düşünceler hiç kurma derim..Bakış açını değiştir.Elindekilerin kıymetını bıl..Silkelen ve kendine gel........
Ha bu arada unutmadan yeni yaşın kutlu olsun .sevgilerimle

• Konu Sahibi EU1
Ah Handanım, uzun seneler ben de depresyonla çok savaştım.
Aynı senin yaptığın hatalara düştüm, kendimi alışverişlere verdim, borçlandım, halen kalkamadım o borçların altından.
Sonra baktım ki hayat böyle sürmeyecek, silkelenip kendine gelme zamanı dedim.

Ben kendimi nasıl toparladım biliyor musun?
Depresyona girmeden önceki hayatımı getirdim hep gözümün önüne.
Hani bir şeye çok üzülürsün, aradan zaman geçer sonra anımsadığında gülersin ya kendine, yahu ben buna nasıl üzmüşüm kendimi ne kadar da deliymişim dersin.
Hepimizin hayatında vardır bunun örnekleri...işte onları düşündüm hep.
Sonra da o anda nelere üzüldüğümü, beni nelerin mutsuz ettiğine baktım.
Ve dedim ki kendime..bey hey Allan salaaa...gün gelecek sen bunlara da gülüp geçeceksin, kızacaksın kendine şuna ağlanılır mı diye, madem öyle neden şimdiden başlamıyorsun.
Nihayetine sihirli bir değnek gelip de başımıza değmiyor ki, biz yapıyoruz her şeyi içimizde.

Her şeyi karikatürize etmeye başladım o andan sonra kafamda. Çok ciddi olayları bile.
Hep komik tarafını görmeye çalıştım, sonra bir baktım ki hayatı artık çok da ciddiye almıyorum.
Halen de almıyorum. Artık hayat benimle değil ben hayatla oynuyorum.

Sonra ne oluyor biliyor musun? Buraya geliyorsuuun, uhuhuhuuuu çoook mutsuzum diyorsuuun...sonra burada hep beraber konuşuyoruz, dertleşiyoruz, iki gülüyor iki ağlıyoruz...aradan zaman geçiyoor aaa bir de bakıyorsun ki içine bir ferahlık, bi enerji gelmiş, len hakkaten deli miyim ben diyorsuun. Sonra da hep beraber Handan Handan kız bak nelere üzülmüşüz deyip gülüyoruz yerimseniben

Kıs valla billa aksi olursa Kızılay meydanında dişimi kıracam leyn.. söz.. :teselli:

• Konu Sahibi EU1
cnm sadece ben neden böyle oldum diye üzme ve karamsarlığa kpınma bu çağın hastalığı çoğu kişinin senden bir farkı yok öncelikle bu inan.
zaten durumunun farkındasın ve kurtulmak istiyorsun bu da en büyük adımı atmışsın demek oluyor.
seni mutlu ve mutsuz eden şeyleri belirle mutsuz edenlerden ne olursa olsun kaçın. kendini soyutla seni kimsenin ya da hiçbirşeyin üzmesine izin verme. sevdiğin bir insanla nişanlısın yakında onunla yeni bir yuva kurucaksın yeni bir hayata ve dönme merhaba diyeceksin. okumuşsun bitirmişsin ve başarmışsın. sen şimdi uzamnlık sınavınıda başarıcaksın gelecekte ki hayatında da bununla birlikte en güzel günler seni bekliyor. ben inanıyorum bunları başarıcaksın. önünde daha mutlu hayat geçirmek için çok fazla alternatifler var.

• Konu Sahibi EU1
bitanem sorunları kafanda büyütme herşeyi dert etme kendine gecmişi düşünme gelecek mutlu vede güzel günleri düşün inanki herşeye olumlu bakarsan hayatın hep olumlu olur karamsar olma sakın yeni bir sayfa ac kendine vede o yeni sayfanda bende sana sağlık mutluluk huzuzr dolu bir yaşam diliyorum herşey gönlünce olsun canım sevgiyle kal hep gül

9 kasımda yepyeni bir handan görcez inş

Bugün yeni bir güne uyandım :) Tüm aksiliklere rağmen gülmek istediğim bir güne... Yazdıklarınızı okuyunca inanılmaz motive oldum.Söz geçiremediğim beynime ve dinidremediğim gözyaşlarıma hükmetmeye çalışacağım. İçime bir ferahlık ,bir enerji gelinceye kadar uğraşacağım. Biliyorum ki, tüm pencereler farklı şey gösteriyor. Yeter ki doğru pencereden bakmayı bileyim. Herşeyin bilincine vardığım noktadayım. Umarım uygularken sıkıntı çekmem. İlginiz ,desteğiniz için çok teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
9 kasım handancım 9 kasıma kadar kendine eski handanı hediye ediceksin lütfen çabala çabalarkende düzelicem demesadece dediklerimizi uygula hep not al hergün öğrendiğin şeyleri herşey güzel olucak hiç yalnız deilsin çünkü sen varsın Handan var

bu kız bu depresyondan çıkar kaydirigubbakcemile3

canım benim kıyamam sana canım arkadaşım insanın hayatında başına ne zaman ne gelcegi belli olmuyo bunuda öyle düşün güzel rabbim sevdigi insanları te ktek sınavlardan geçirirmiş sende bu sevdigi kullardansın demekki hayata karşı durumun konumun neolurrsa oldun dimdik dur seni üzmek isteyenlere izin verme onları bunlardan mahrum et sen çok iyi bir insansın kalbinde güsel arada böyle şeyler olabilir hepimiz insanız başımıza neyin gelcegi belli degil negüsel bir meslegin ve sevdigin nişanlın var kafa kafa verildiginde atlatılmıcak dert keder bilmem ben ikinizin arasındaki bag sevgi herşeyin üstesinden gelcek yeterki geçmişe bakma artık silş baştan başlamak gerek bazen hayatı sıfırlıyarak unutma canım bizler hep yanındayız öptüm gülüm

canım benim,

sen güçlü bir akrep kadınısın...ayrıca en önemli adımı atmışsın bile.....bu durumundan çıkmak istediğini yazmışsın, buna karar vermişsin....sonuçta tıp eğitimi almak sıkıntılı bir süreç....ayrıca tus sınavının zorluğunu bilmeyen yok.....bunları yaşaman gayet normal canım...nişanlında sana destek olsun....çünkü sen onun senden uzaklaştığını düşünüp kendine daha çok sıkıntı yaparsın....böyle bir şeyi düşünme onun seni şımartmasına izin ver....o da biraz sabırlı olsun...iyi günde kötü günde destek olmak var......

tus sınavı nedemek ki benim doktor olmam için kırk fırın ekmeğe ihtiyacım var dimi :ecrin_bebek: biliyorum :)

Ya burda süper arkadaşlarım oldu. İyi ki girmişim bu foruma. Hepiniz çok harika insanlarsınız. Hepinizi çoooooooooook seviyorum.hihoyyyt

bizde seni çok seviyoruz ben çok sevdim kendi adıma söyleyim ama bu forumun genel özelliği bu zaten herkes sevgi dolu yürekleri bambaska hala insanlık ölmemiş dedirten kişiler bende seni ve diğer arkadasları çok seviyorummmm :)

4 kasım handan nerdesin nasılsın merak ediyorum seni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…