Morelim çok bozuk akıl verirmisiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

esrahm

Guru
Kayıtlı Üye
21 Mart 2012
248
6
Hemen konuya giriyorum.4.5 yıldır evliyim ve kirada oturuyorum.kayinpederimin 3 tane evi var.evlenince 1 tanesine bize sundu ama evlerin hepsi 1+1 ve 75 mt küçük bu yüzden kabul etmedim.ailem de bu evi satın bizde yardım edelim biraz daha büyük bir ev alalım dediler en azından 2+1 olsun yarın çocukları olduğunda sıkıntı olmasın dediler.ama inanılmaz büyük tepkiler verdiler.biz bu evi yapana kadar ne çileler çektik asla satilmiycak dediler eşimle nişanlıyken bunun tartışmasını çok yaşadım bak ailemde destek olucak desem de imkansız dedi.gel gelelim evlendik ben 2+1 bir eve kiraya çıktım bir sürü olay yaşamama rağmen o evin kirası da bize verildi ve 4.5 yıldır bu şekilde dewam ediyor.bu süre zarfında kayinpederimin diğer evinin yıkılıp baştan yapılma durumu vardı eşim bana nişanlandigimizdan beri bu ev zaten yıkılıcak yeniden olucak biz satıp (600 bin) felan DEĞERİ Yeniden olduktan sonra 2 tane daire alicaz birinde biz diğerinde annemler oturucaklar dedi.bende bunu yıllardır bekliyorum.aynı şekilde kayinvalide ve kayinpederimde bu şekilde olucak dediler.çocukta olunca eşim artık kira da daha fazla olmak istemedi.ve kayinpedere kirasını aldığımız evi satalim üstüne kredi cekip biz ödeyelim dedik tamam dediler. Baktılar ki diğer ev yıkılıp yapılacağı yok.çok sevindik başladık deli gibi ev aramaya tam 2 ay boyunca hafta sonumuzu ve haftaiçi fırsat buldukça bir ton benzin harcayarak gezdik durduk.en son beğendik kayinvalide ve kayinpederimi alıp eve bakmaya gittik biz bunda karar kıldık ne diyorsunuz dedik hic sesleri çıkmıyor ve konustuklarindada sadece eleştiri yapıyorlardı. Sonra ev sahibi ve emlakçı bir araya gelip pazarlık için konusmaya tam oturduk 5 dk olmadi (buarada ev sahibini tam 2 saat beklemek zorunda kaldik trafikten)kayinvalidem dönüp dediki hadi kalkıp gidelim artık ben şok oldum cvp vermedim ne alaka yani 2 saatir adamı bekliyoruz.adam geldi daha konuşmadan kalkalım? Fiyatta tam karar alınmadan düşünelim haberleselim diyerek kalktık.yolda arabada şu şekilde konuştular bizim gönlümüz evin satılmasından yana değil istemiyoruze siz bunu şimdi mi söylüyorsunuz?? 2 aydır kucağında emen bebekle ev aramaktan helak olduk cogunda yanimizda bizimle gezdiler.bir dünya benzin yedik.hepsini biliyorlar.büyük bir tartışma çıktı sonra dedilerki ev satilmasin bizim küçük dükkan var onu satalim ama o cok para etmez 80 bin felan sen biraz fazla kredi cekersin iyi onada tamam 10 yil kredi ödemeyede tamam güya dukkan satilicak diye haber bekliyoruz.eşim sordukca musteri ciktımı az verdi olmadi o oldu bu oldu emlakciyla surekli konusuyorum oglum hic ses yok ama en sonunda esime dedimki ara şu emlakciyi neden satilmiyor sor babasinin ismini verdigi emlakciyi aradik oyle bir ilan verilmemis.şok ustune şok 2 ay boyunca küs kaldım telefonlarına çıkmadım.en son kayinvalidemin telefonunu açtım siz bizimle oyunmu oynuyorsunuz sizin karşınızda çocuk mu var dedim ağlayarak olurmu öyle şey kızım ben o dükkandan 300 tl her ay para alıyorum o benim harçlığım istemedim satılmasını dedi.siz sabırlı olun biraz bekleyin bu ev yıkılıcak yapilsin sonra size ev alicaz dedi.aradan 1 yıl geçti biz bekledik.ve geçen hafta haber geldi ev yıkılıcak diye o kadar sevindim ki geçen gün kayinvalide më gittik çay içerken sonunda ev yıkılıcak dedi eşim herkesin yüzü biraz gergin eşim le ben gayet mutlu görümcem evet abiya sonunda dedi. (Görümcem 1 yıldır evli ve 2 ay önce ms teşhis hastalığı öğrenildi )görümcem dediki ev yapılsın ben orda oturum dedi eşim o nerden çıktı dedi babam öyle söyledi dedi eşim babasına ne alaka baba dedi kayinpederimin sesi çıkmadı hele bir ev olsun da konuşuruz dedi.bu arada görümce inanılmaz duygu sömürüsü yapan bir insan nişanladiginda kayinpeder ona ağladığı için ev alicakdi eşim araya girdi alınmadı.şimdi hastalığı kullanarak gizli gizli plan yapılmış bile inanamıyorum. Yerimde olsanız ne yapardınız? Bunların niyeti nedir?uzun oldu ksr bkmayin

Yerinizde olsam kocama veya kendime ait olmayan bir mala asla güvenmem.
Şahsen oturduğum ev, kayınpederimin düğün hediyesi.
Ama benim evim demiyorum çünkü değil.
Eşimin ve kardeşlerinin miras hakkıdır bu ev, ben kendime ait hissedemem.
Veren insan verdiği gibi de alabilir, onun bunun keyfine hele hiç bakamam.
O sebeple siz de öyle yapın, imkanınız neye el veriyorsa kimseyi karıştırmadan kocanızla kendinize ait bir yer bakın.

Hiç minnet etmeyin kimsedende birşey beklemeyin kendiniz yapmaya çalışın bazı şeyleri ilerde yine başınıza kakacak bir aile var karşınızda . Sadece sabır versin Allah işiniz gerçekten çok zor

Araya buz dağı kadar mesafe koyup kendi evimi kendim alırdım
Veya kiraya devam ederdim.
Belliki size ev verme gibi bı niyetleri yok ve sizi kaybetmemek için oyalıyorlar.
Ayrıca neden KV kp den ev versin diye bekliyorsunuzki vermek zorunda da değiller

Yahu onun bunun malına güvenerek iş yapmayın sizde.
Kimse size ev vermek zorunda değil, e gönülleri de yok zaten biliyorsunuz.
En mantıklısı baştan o 1+1de oturup para biriktirmekti ama yapmamışsınız.
Bundan sonra o evleri hesaba katmayarak plan yapın yoksa böyle sürekli başınız ağrır.

Sizin yapacağınız bi şey yok bence eşinizin ailesi ve yapılanda yapılmayanda ona. Söz verip verip tutmamalarından sonra ben heralde direk mesafe koyardım ama başka da bi şey yapamzsın nihayetinde mal onların zorla alamazsınız ya. Belli ki size gönüllerinden kopmuyor görümceniz bulmuş zayıf noktalarını ordan yürüyor

Evlenmiş bir insan kendi ailesinin tüm sorumluluklarını alabilmeli. Siz kredi ile kendiniz alın evinizi. Bana ters geliyor,kocaman evli barklı insanların anne,babasından ev vs istemesi. O insanlar yıllarca çalışıp didinmis, rahat yaşamak istiyorlar belki. Baştan biz alamayiz ev, satmayiz da kendi evlerimizi demedikleri için onlar hatalı. Bir şey beklemeyin,eşiniz kendisi çeksin kredisini. Tamamını kredi ile alabilirsiniz belki. Kız kardeşine ev alınmasına müsaade etmemesi de yanlış bence. Eşiniz ne kadar KV ve kp evladı ise o da onların evladı. Hatta kız çocukları daha öncelikli tutulmalı diye düşünüyorum. Ben yerinizde olsam hiçbir şey talep etmez, baştan söyleseydin iz keşke diye lafımı söyler ,kendi evimi kimsenin yardımı olmadan kendim alırdım.

Kayinpederim her sohbette derki ben bu kadar çileyi çocuklarım için çektim kirada sürünmesinler diye ugrastim durdum.evinden kira aldığımız içinde bunu her seferinde hatırlatır ona dua etmemizi ister.zaten ediyoruz bunda bir sıkıntı yok ama ev sahibi oldun ama nasıl bu şekilde davranarak bizi sıkıntıya sokuyorsun

Kendi birikiminizle veya bir krediyle ev alsaniz belki simdiye kadar evin yarisini ödemistiniz. Bu kadar zaman gecmis daha niye bekliyorsunuz? Belki hic vermicekler oda var.

Burda yanlışınız var madem rahat etmek istiyorsunuz evlenmeden herşeyin planını yapacaktınız şimdi kv veya kp rahat bizi düşünmüyorlar deme hakkınız yok eşiniz ve siz yapın bişeyleri bu konuda beklentiniz olduğu sürece haksız ve üzülen taraf siz olacaksınız

Buradan milletin evine parasina israrla konmak istiyormuşsunuz ama onlar istekli olmadıklarindan ve size de birsey diyemediklerinden dolayı bu sekilde davranıyorlarmis gibi görünüyor bana.

Ev onlarin, dukkan onlarin. Ne diye habire zor duruma sokuyorsunuz insanları. Bastan beri demisler bi yikilsin diye. Ne zaman yıkılırsa o zaman devreye girersiniz fikriniz sorulursa. Size ne oluyor. Kv kendi malini korumak için aglamis resmen. Bi rahat biraksaniz. Sanki kirada çocugu olan kimse oturmuyor. Onlara güvenip evlenmeyecektiniz. Ev yapilinca vereceklerini soyluyorlarsa ya bekleyeceksiniz ya kendi imkanlarınizla alacaksiniz ya da kirada susup oturup bekleyeceksiniz. Vermeyeceğiz de dememişler. Bi de haksiz yere küsüp konuşmuyorsunuz ne ilginç.

Ben karşı taraftan çok size kabahat buldum açıkçası.. adamlar baştan beri hayır diyolarmış zaten. Nedir bu ısrarın sebebi bu kadar? Onlar da yalan söyledikleri için hatalı.. daha doğrusu evi satın da satın diye tutturduğunuz için başlarından savmışlar sizi.. bu adamların gönlü yok işte ev mal mülk satmaya.. herkes totosuna güvenip de yapsın..

Babamın 3 evi var kayınpederimin 2 evi var ve çok güzel geliri olan bi de firması.. ne mal ne mülk ne de para yardımı istemedik.. kendi kıçımızı sıkarak yaptık çok şükür.. kimse kimseye ev almak araba almak veya bunları almak için elindeki malı mülkü satmak zorunda değil.. ben bunu bilir bunu söylerim..

Heh içinden gelir yardım eder hediye eder veya bağışlar ama sürekli bu evi satın diye teklifle gitmek çok itici..

Kocasinin ailesinin parasinin malinin mulkunun derdine dusen acgozlu gelinleri hiiiic anlamiyorum. Size ne siz rahat edeceksiniz diye adam evini dukkanini satmak zorunda mi?? Siz kimsiniz pardon aileye sonradan dahil olmus bu mulklerin ediniminde zerre faydasi olmamis birisiniz gelmis burda kendinizi acindiriyosunz bebekle gezdim diye. Gezme. Eee havadan ev gelecek gezersin tabi. Gorumcenin hakki yok ama senin hakkin var oyle mi? Bu mesele esinle gorumcen arasinda. Neden size veriliyo da gorumcene verilmiyo esin araya neden giriuo ve sen kimsinki bu konuda elestiri yapiyosun gecin bu ayaklari calisin kazanin milletin emegine sülük gibi kene gibi yapismayin beni de alintilamayin bosuna yazmam daha gecen hafta ayni sizin gibi mal dusmani bir gelin yuzunden ban yedim cunku

Kv ve kp gönlü yok size ev vermeye. Kendi evinizi kendi paranızla alın. İstemediklerini belli ediyorlar yeterince. Bence genç çiftler de birazcık azim olmalı. diye bilmeli bunu kendi emeğimle başardım.
Eşiniz de bir tuhaf siz o evde oturacaksınız da görümceniz dış kapının dış mandalı sanki. Rlbetde babası ona da bir ev daire verir vermeli de zaten.

Eşim bazen ablam bu evin prensesi evladı o.. gönüllerine göre her işlerine köpek gibi koşmasam annem babam yüzüme bakmazlar der bazen.. ben de boşver öyle düşünme kız evlat o.. maddi manevi ardında dursunlar kapı gibi de karşı taraf ezmesin üzmesin.. ablan güçlü dursun derim.. eşim de doğru diyosun der. Arada sinirlenip öyle konuşur ama hiç de kıyamaz el altından kendisi de verir :)) yani beni zora sokmadıktan sonra yapıcak tabi kardeş onlar.. ben bunun karşıtı düşünceyi hiç anlamıyorum o yüzden.. bende mi bi salaklık var diyodum ama şükür benim gibi düşünen çok kadın varmış :)

Ms hastalığının ciddiyetini biliyo musun?
İster ağlar ister ağlamaz görümcen bu seni hiç ilgilendirmez.
O evde senden daha çok hakkı var onun.
Senin ne hakkın var adam çalışmış kazanmış sana ev vermek zorunda değil.

Kime güvenip evleniyosunuz çocuk yapıyosunuz anlamıyorum.
Ayrıca şu gelinlerin sonradan gelip görümce ile mal derdine girmelerini hiç anlamıyorum.

Sen de git babana ağla baban alsın sana ev.

Hizmet et kaynanana bak
Aynı evde yaşa desek hangi devir dersiniz ama konu mal mülk olunca kayınpeder yapmak zorunda olur.

Ayrıca kocan hangi hakla görümcenin ev sahibi olmasını engelliyor

O da o ailenin kızı

Ben kayınpederin yerinde olsam senin yüzüne bakmam

Ayrıca nişanda ev ev diye ailenin ısrar etmesi çok tuhaf.ben olsam bozardım nişanı

Kaç yıldır ev mevzusu

Hanfendi şimdiye kadar çalışsaydınız bi eviniz olurdu zaten
İnsanları bu kadar boğmayın.

bir kere hayır denilen şeye defalarca ağız eğmek nedir yahu..
dükkan aldığınıza göre evde alabilirdiniz..
insanlar size hayır demekten bıkmış geçiştirmek için yalan söylemiş ..

Evet öyle düşünmekte haklısın. Sonuçta sen de bende kız evladıyız. Böyle kardeşler arası para kavgaları ev kavgaları hiç hoş değil. Maalesef bizim ailede de yaşandı buna benzer bir durum bir evlat babasını vaz geçirdi öbür evladına ev alabilmek için BORÇ vermekten. Sunduğu sebep de o borç para ödenmesse miraz payımdan düşer korkusu...

Verdikleri evi beğenmemişsiniz kira vermişler işte daha ne yapsınlar 80bini de beğenmiyorsunuz insanlar malını durduk yere niye satsın o kadar kredi çekip dükkan alabiliyorsanız araba da evde alabilirsiniz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…