Moralim çok bozuk bir bakın lütfen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2014
142
39
daha önce sıkı bi rejim yaptığımı spor yatptığımı ve kilo vermemin durduğu yazmıştım. bugün bayram diye 4 köfte ve biraz sarma yedim. daha sonra tartıya çıktım ne göreyim! Pazar gününden beri 2 kilo, hadi bir kilo midem şişti diyelim. bu nasıl mümkün aklım almıyor!!! yani o kadar fedakarlık yapıyorum ve sonuç bu olması çok saçma mümkünde değil. hemen dahiliyeden randevu aldım bugün troid ve kansızlıktan şüpheniyorum bir test yatırayım dedim. diyetisyenede gitmek istiyorum ama özel hastane ücretleri nasıl olur ağır mı gelir bilemiyorum diyetisten ücreti özellikle pendik civarı özel hastanelerde bir bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. devlet çünkü çok kilom olmadığı için muhtemelen beni diyetisyene yönlendirmez... ama en azından yaptırabileceğim testleri devlette yaptırıp başlamak istiyorum.

genellikle doğru yapılmayan ya da uzun süre yiyecek rutini değişmeyen diyetlerde metabolizma kilitleniyor kilo verme duruyor. Bir de diyetlerde haftada 1 öğün dilediğini yeme arası vermek gerekiyor ki vücut her besini alıp kilo aldırmamaya alışsın. Aksi halde mesela patates kızartması 6 ay yemedin diyelim ilk yediğinde sendeki gibi kiloya dönüştürüyor. Ben baya eskiden diyetisyene gitmiştim. 68 den 55 kiloya düştüm. 60 kiloya kadar haftada 1 öğün istediğimi yeme hakkım varken 60 kilo altına indiğimde her hafta 1 tam gün yeme hakkı verdi. Deli gibi yediğim halde vücut hiç bir şekilde onu kiloya döndürmedi fakat kadın söyle bir uyarıda bulundu haftada 1 kaçamağı vücut kaldırır ama 2 olursa kiloya döndürür. Hiç aksatmadan sistemli ne dediyse yaptım ve yedim çok güzel kilo verdim.
Yine aynı dönem bir arkadaşım bir diyetisyene gidiyordu ne yapsa kilo veremiyordu kilo vermesi durdu. Sonra başka ünlü bir diyetisyene gitti. Adam ona 1 haftalık diyet verdi içerisinde mantı börek makarna yığılmış durumdaydı menüde :) 1 hafta bunları yedi sonraki hafta tekrar normal diyetine döndüğünde kilo vermeye başladı. Kısacası vücudu ara ara şaşırtmak gerekiyor ki hem kendini kilitlemesin hem de her gıdaya alışsın kiloya döndürmesin :)

Merhaba diyetisyen konusunda yardımcı olamıcam maalesef fakat bu kilo verme konusunda seninle aynı sorunları yaşıyorum. Boyum 165 kilom 63 dü isveç diyetine başladim 9.günüm ve sadece 3 kilo verdim bir de nedense sabah tartildigimda ve oglen tartildigimda 1 kilo fark çıkıyor hassas tartidan olsa gerek benimde moralim bozuk ben de tiroid ten supheleniyorum. Inan bana cogu gece aç yattim bu diyette ondan once de fedakarliklar yaptim senin gibi ama hep kilo aldim bir kere yiyince ustelik. Bu yuzden isvec diyetine basladim normalde insanlar 10 kilo vermis ben daha 3 kilo verdim birbirimize destek olalim belki yanlis bildigimiz bir şey vardir doktordan sonra bana anlatirsan cok sevinirim

P poin Pendikte bilmiyorum ama Kartal Kızılayda Diyetisyen Emine Nasır var. Ayda 1 gidiyorsun sanıyorum 60-70 TL arasıdır en fazla ücreti. Komşum gitti bende takip ettim çok güzel kilo verdi ve diyet menüleri de çok güzeldi.
Ben çok kişiden iyi olduğunu duyduğum Diyetisyen Çiğdem Ürkmez'e gitmiştim. Suadiye'de Psikomola adlı bir klinikte şu an. Çok rahat bir diyet verdi 68 ile başladım temmuzda, ocak ayında 55 ile bitirdim. Kendimden sonra sanıyorum 10 a yakın arkadaşımı da yönlendirdim hepsi istedikleri kiloya ulaşıp bitirdiler. O da ayda bir alıyordu o zamanlar, şu an 100 TL ücreti.

ücretler gayet uygunmuş, teşekkür ederim canımm

canım ben doktora gittim troid yokmuş sende git baktır kansızlık varmış bi değerim düşük çıktı sadece bana aç geziyorsun sen bildiğin dedi ama diğer doktorlar gibi ne yapıyorsun falan demedi. diğer değerlerim çok iyi çıktı o yüzden nasıl biliyorsan öyle devam et dedi. genetik yapın kiloya müsaitti dedi. sende önce kan idrar troid testleri yaptır olmadı tek çare diyetisyen canım.

bende haftada bir gün izin veriyorum kendime. bakalım bu hafta kaçırmama rağmen kilo almadım o yüzden sanırım.

Belk
Belki bende de kansızlık olabilir canım ozaman daha önce de vardı ama daha önce bildiğin kemiklerim sayilıyordu kansiz cikinca kan ilaci bana 10 kilo aldırdı sen de dikkat et bence ilaçlara kilo aldirmayani varsa ondan kullan mutlaka.

bende dönem dönem kullanıyorum hep duyuyorum kan ilacı kilo yapıyor diye ama sanırım iştah acıyormus caım dikkat ederim yememe yine. hadi bakalım herseyden önce sağlık :)

bende dönem dönem kullanıyorum hep duyuyorum kan ilacı kilo yapıyor diye ama sanırım iştah acıyormus caım dikkat ederim yememe yine. hadi bakalım herseyden önce sağlık :)
Öyle tabi sağlık daha önemli sırf zayif olmak icin de ilaclarini ihmal etme ama dedigin gibi dikkat edersin :) bu arada senin kilo durumunda bir degisiklik var mi hala ayni mi kaldi?

Öyle tabi sağlık daha önemli sırf zayif olmak icin de ilaclarini ihmal etme ama dedigin gibi dikkat edersin :) bu arada senin kilo durumunda bir degisiklik var mi hala ayni mi kaldi?
canım dün 54.9 geldim ama bugün izin günüm bomba gibi khvaltı yaptım :)

şöyle söyleyeyim ilk 1 ay 6 kilo verdim 3 haftam da sadece totalde 800gr bu haftada versem en fazla bir ayda bir kilo olmuş oluyor ama toplamda işte 7 kilo gitti benim canım

Canım yaa 54 olmak için neler verirdimmm :) takıldım kaldim 60 kiloda isvec diyetiyle de gide gide 3 kilo gitti onu da anlamadim eskiden hep 48 49 dum bi anda 60lari gördüm güzel kilodasin yaa tadini cikart bence :) bu arada konuyla biraz alakasiz olucak ama senin boyle şok diyetlerden sonra regl gününde gecikme oldu mu benim 7 gun gecikti de bu diyetlerin boyle yan etkisi olabilir diye duydum senin bir fikrin var mi ?
canım dün 54.9 geldim ama bugün izin günüm bomba gibi khvaltı yaptım :)

Yedikten sonra tartıldığınız içindir.Sabah tartıldığınızda daha doğru sonuçlar alabilirsiniz ^^

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…