Montessori karyola hakkında

Chyjinx

Quizás este mundo sea el infierno de otro planeta.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2022
751
801
Merhaba. Bebeğim 11 buçuk aylık, benimle uyuyor. 1 yaş sonrasında artık kendi odasında uyusun istiyoruz. Yavaş yavaş odasını yapmaya başladık. Montessori karyola almayı düşünüyorum. Kullanan var mı, memnun kaldınız mı? Almak istediğim modeli fotoğraf olarak ekliyorum. 90x190 olarak almayı düşünüyorum ve alışana kadar yanında yatacağım tabii. Teşekkür ederim

90x190 yatakta çocuğunuzla yatmakta zorlanırsınız. Bizim misafir odamızdaki yatağın boyutu o kadardı, yanyana yatamıyorduk. Eşim gece oğlumuzla uyuyordu, o şişme yatakta yatıyordu oğlumuz yatakta tek yatıyordu.

100x200 tavsiye ederim

Aslında ilk başta 100x200 almak istemiştim ama dolap ve şifonyeri koyunca odada pek yer kalmadı. Sıkış tıkış olsun da istemiyorum. Biraz küçük bir oda ne yazık ki :/

Benim oğlumun yatağı.
Doğdu günden beri bu yatağı kullaniyoruz. Beşiği hiç olmadı.
Biz 180×200 cm olanını aldik.

Aslında ilk başta 100x200 almak istemiştim ama dolap ve şifonyeri koyunca odada pek her kalmadı. Sıkış tıkış olsun da istemiyorum. Biraz küçük bir oda ne yazık ki :/

Biz de şimdi oda yaptırıyoruz çocuklarımız için 2,5 yaşındalar. Park yatak kullandık şimdiye kadar.

Şifonyer koymasanız? Dolap zaten yeterli olur tek çocuk için. 3 kapaklı dolap ikizlerimin tüm kıyafetlerini topluyordu.

Dediğim gibi 90x190 ikiniz için epey dar olur, tek yatmaya alıştırmaya bakın derim

Haklısınız, öyle yapayım. Çok teşekkür ederim

Hemde çok.
Biz yatağı oyun alani olarakta kullanıyoruz. Bizimki çatılı versiyonu. Üstüne battaniye serip mağara yapıyoruz. Çocuk diskosu yapıyoruz (işine ışık astim) oyun arkadaşları veya kuzeni gelince beraber yatıyorlar. Hasta olunca biz yanina yatiyoruz. Çok rahat ve pratik.
Sabah uyaninca fırar ediyor ve diğer odalari darma duman etmişliği var ama artik alıştik. Akşamdan etrafi iyice toplayip öyle yatiyoruz :)

Ne güzel Yatağı aynı zamanda hayal dünyasına açılan bir kapı gibi olmuş

Ne güzel Yatağı aynı zamanda hayal dünyasına açılan bir kapı gibi olmuş

Kesinlikle.
Kimseyi kirmak istemem ama klasik beşikler bana hep kafesi animsatiyor.
Asla kullanmak istemedim. Cevremde zorlanirsin diyenler oldu ama aksine biz hiç zorlanmadik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…