Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

kızlaarrr hamileyimmm...benim hikayemi belki okumuşsunuzdur buradan...allaha çok şükür bu sefer kalp atışını duyduk.bu haberi ilk burada sizlerle paylaşmak istedim.lütfen hiçbiriniz ümidenizi yitirmeyin.
Ben de hepimiz gibi bu aşamalardan geçtim bazen ümidimi kaybettiğimde oldu tabi...ama çok şükür bu sefer bebeğimizin o güzel kalp atışlarını duyabildik.inş hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım minik bebeğimi...
Rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu nasip etsin inş...

çok sevindim allahım tamamına erdirir inşallah.darısıda tüm isteyenlere olur inş.

kızlaarrr hamileyimmm...benim hikayemi belki okumuşsunuzdur buradan...Allaha çok şükür bu sefer kalp atışını duyduk.bu haberi ilk burada sizlerle paylaşmak istedim.lütfen hiçbiriniz ümidenizi yitirmeyin.
ben de hepimiz gibi bu aşamalardan geçtim bazen ümidimi kaybettiğimde oldu tabi...ama çok şükür bu sefer bebeğimizin o güzel kalp atışlarını duyabildik.inş hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım minik bebeğimi...
rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu nasip etsin inş...

gözün aydın cnm çok güzel bir haber sevindim.allah tamamına erdirsin darısıda bizlerin başına inş.

merhaba arkadaşlar,
bende 10.10.2010'da mol gebelik şüphesiyle kürtaj oldum,özel bi gün olduğu için hastene sezeryanla doğum için gelen anne adaylarıyla doluydu bende o gün kürtaj oldum :KK43: değerlerim ilk haftalar çok hızlı düşüyordu ama şimdi çok yavaşladı buda beni korkutuyor 3 hafta önceki beta hcg değerim 74 ken şimdi 57.değeri sıfırlanan arkadaşlar nekadar sürede sıfırlandığını yazıp beni bilgilendirirseniz çok sevinirim,
hepimize geçmiş olsun

bende 29 kasımda kürtaj oldum 28 ocakta 0a düştü sonunda sıkma canını eninde sonunda düşüyo ama insan meraktan ölüyo her defasında

kızlar yardımınıza ihtiyacım var....aralık ayında 6. ayım doldu benim ve tıp fakültesindeki doktorum 6 ay sonra düşünebilirsin dedi..Korunmayı bırakmayı düşünüyorum .Eşim çok istiyor tabi bende çok istiyorum...ama çok korkuyorum napıcam bilmiyorum..düşüncelerinizi bekliyorum

kızlar yardımınıza ihtiyacım var....aralık ayında 6. ayım doldu benim ve tıp fakültesindeki doktorum 6 ay sonra düşünebilirsin dedi..Korunmayı bırakmayı düşünüyorum .Eşim çok istiyor tabi bende çok istiyorum...ama çok korkuyorum napıcam bilmiyorum..düşüncelerinizi bekliyorum

cnm banada doktor başta 1yıl korun demişti geçen hafta sıfırlanıncada 6ay yeterli dedi bende bilmiyorum inan..

kızlar yardımınıza ihtiyacım var....aralık ayında 6. ayım doldu benim ve tıp fakültesindeki doktorum 6 ay sonra düşünebilirsin dedi..Korunmayı bırakmayı düşünüyorum .Eşim çok istiyor tabi bende çok istiyorum...ama çok korkuyorum napıcam bilmiyorum..düşüncelerinizi bekliyorum[/QUO

mürü nerelerdesin arkadaşım?????birara gel oturalım.neyse canım biliyorsun banada 6 ay dedi doktorum.psikolojin en yüksek olduğu bir zaman düşün.kendini hazır hissettğin zaman en iyi zaman sanırım.canım benim inş bu sefer allahım yüzünü güldürür bende gelir bebeğini severim.

cnm banada doktor başta 1yıl korun demişti geçen hafta sıfırlanıncada 6ay yeterli dedi bende bilmiyorum inan..

bende 25 kasımda kürtaj oldum.. Ve 25 gn sonra değerm o oldu. 1 ay sonra yaptrdm yine 0 çıktı. Dr. 3 ay sonra tekrarlayalım dedi ama gebeliğe 1 yıl mühlet verdi.. Başka dr. Gitmeyi düşünüyrm.. 1 yıl beni korkutryr. Dr. Onay verdiyse canm bence denemeye değer umarımmm çok tatlı bir bebeğin olucak...

kızlaarrr hamileyimmm...benim hikayemi belki okumuşsunuzdur buradan...Allaha çok şükür bu sefer kalp atışını duyduk.bu haberi ilk burada sizlerle paylaşmak istedim.lütfen hiçbiriniz ümidenizi yitirmeyin.
ben de hepimiz gibi bu aşamalardan geçtim bazen ümidimi kaybettiğimde oldu tabi...ama çok şükür bu sefer bebeğimizin o güzel kalp atışlarını duyabildik.inş hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım minik bebeğimi...
rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu nasip etsin inş...

cANIM GÖZÜN AYDINNN....... ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN İNŞ.. TATLIMI TATLI BEBİŞİN OLUR... ALLAH BİZEDE NASİP EDER....

Güzel dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...Rabbim isteyen herkese bu güzel duyguyu tattırsın inş... Ama insanın başından ilk bole talihsiz bir olay geçince de tam sevinemiyoo...
Hep aklım ya bişi olursa ,bi terslik olursa die geçiyo.Evet bole olumsuz dusunmemem gerekiyo ama elimden gelmiyo nedense...8 haftalık olmamıza rağmen ailemizde anne babalarımız hariç kimseye soleyemedik...Rabbim hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde tamamlamızı nasip etsin inş.Rabbim hepimizin gonlündekini nasip etsin inş.

yazını yeni gördüm.bende mol gecirdim .bu gün 1 sene oldu.takiplerimde biitti,çok şükür.ama bundan sonrası bilmiyorum cesaret edebilirmiyim?sen ne durumdasın ?herşey yolundadır umarım:KK69:En Büyük TÜRKİYE

merhaba adım zeliha,
bugün itibari ile kısmen mol gebelik oldugunu ogrendim.dr.bunun cokta kotü birsey olmadıgı gibi mesaj vererek anlattı bana ama internette arastırdıgımda panige kapıldım sizi buldum aslında ben 2011 ocakta hamile oldugunu ogrenenler formunu takip ediyordum.ama bu durumda oldugum ogrenince size katıldım.benim degerlerim cok yüksek degildi kürtaj oncesi 17000 di.1 hafta oldu suan 431 hızla düsüyor.ilk adetimde dogum kontrol hapı kullanmaya baslıcam.
benim merak ettigim bu 1 yıl dolunca hapı bırakıcaz peki hemen hamile kalabilecelmiyiz.cünkü benim bildigim hapı bırakınca etkisi uzun sürüyor.yada 1 sene dolmadan 3 yada 4 önceden hapı bırakacakmıyız?
lütfen cevap.birde konu sahibi arkadasımı merak ettim suan nasıl?

merhaba adım zeliha,
bugün itibari ile kısmen mol gebelik oldugunu ogrendim.dr.bunun cokta kotü birsey olmadıgı gibi mesaj vererek anlattı bana ama internette arastırdıgımda panige kapıldım sizi buldum aslında ben 2011 ocakta hamile oldugunu ogrenenler formunu takip ediyordum.ama bu durumda oldugum ogrenince size katıldım.benim degerlerim cok yüksek degildi kürtaj oncesi 17000 di.1 hafta oldu suan 431 hızla düsüyor.ilk adetimde dogum kontrol hapı kullanmaya baslıcam.
benim merak ettigim bu 1 yıl dolunca hapı bırakıcaz peki hemen hamile kalabilecelmiyiz.cünkü benim bildigim hapı bırakınca etkisi uzun sürüyor.yada 1 sene dolmadan 3 yada 4 önceden hapı bırakacakmıyız?
lütfen cevap.birde konu sahibi arkadasımı merak ettim suan nasıl?

geçmiş olsun kayazelha.. ben 1 sene korundum ama doğum kontrol ilacı kullanmadım sebebi ise bu söylediğin olaydan korkmam duyduğum kadarı ile doğum kontrol ilacı yumurtaları tembelleştiriyormuş bilmiyorum doğrumu ama ben kullanmamayı tercih ettim eşim korundu.. Birde size tavsiye her nekadar doktor yaptırmanıza geerk yok desede siz temkinli davranın ve bu 1 sene bekleme süresi içinde eşinize sperm testi yaptırın onda problem olmadığına emin olun.. benim korunma sürem haziran ayında bitti hamile kalamayınca eşime test yaptırdık ağustos ayında ve varikosel olduğunu öğrendik buda sağlıklı sperm sayısını düşürüyormuş eylülde eşim ameliyat oldu 3 ay iyileşme süresi vardı aralık ayında hamile kaldım.. Darısı tüm isteyen arkadaşlarımın başına.. Rabbim hepimize sağlıklı hayırlı bebekler nasip etsin..

cnm cok sevindim senin yazdıgın yorumları okudum o anda yasadıklarının aynısını su an yasıyorum.bu arada hamile olmana cok sevindim bebise muck:) bu arada kac haftalık?
bildigin gibi su kan degerlerine bakılacak haftaya kan vermeye gittigimde bu yasadıklarınızın hepsini sorucam.
cok korkuyorum....

cnm cok sevindim senin yazdıgın yorumları okudum o anda yasadıklarının aynısını su an yasıyorum.bu arada hamile olmana cok sevindim bebise muck:) bu arada kac haftalık?
bildigin gibi su kan degerlerine bakılacak haftaya kan vermeye gittigimde bu yasadıklarınızın hepsini sorucam.
cok korkuyorum....

oda sana öpücük gönderiyor teyzesi :KK16: 10 haftalık şuan.
korkmakta haklısın ama şöyle düşün bunları yaamamız gerekiyordu ve yaşadık herşey Allah'tan bizim elimizde olan bişey yok. Allah'a şükürki bu hastalık farkedildi ve gerekli önlem alındı ve tedavi oluyoruz.. bunu farketmeyen okadar çok insan varki sıradan bi düşük zannediyolar.. emin ellerde isen hiç korkma zeliha moralini yüksek tut burada değeri yükselen birine hiç şahit olmadım seninde değerin sıfırlanacak ve bekleme süren göz açıp kapanıncaya kadar bitecek.. sen bu süreyi diyet yaparak değerlendirebilirsin (tabiki kilo sorunun varsa) ben öyle yapmıştımda :)
şimdi çıkmam lazım sonra yine konuşuruz ama internette yazılanları okuyup yıpratma kendini dicem ama aynısını bende yapıyodum ister istemez.. iyi geceler sağlıcakla kal..

gecenin bir yarısına kadar su mol gebeligi arastırdım sizin yazdıgınız bütün paylasımları okudum esim uyuyor ve ben hala internetteyim kapatamıyorum bir türlü bilgisayarı ama ligtlife*ebram*kucugum ve bir kac kisi daha oyle umUt verdiki inanıN terapi gibi oldu neolur hamile kalanlar dogum yapmıs olanlar basından gecenler yazmaya devam etsinler.
bu yasadıklarımı annem arkadaslarım anlamıyacaklar biliyorum oyüzden birtek siz varsınız...
ne olur bu sayfadan ayrılmayın sizlere cok ihtiyacım olacak....:KK43::KK58:
HEPİNİZE İİ GECELER ALLAH RAHATLIK VE SIHHAT VERSİN......:KK69:

kayazelha,
çok fazla internette araştırıp kafanı bulandırma. Ben de geçen sene ocak ayında hamile kalmıştım ve mart ayı başında mol gebelik teşhisiyle kürtaj oldum. Üstelik benimki tam moldü. Bir senem bu ay doldu ve denemelere başlıyacağım. Ama kısmi mol çok daha zararsız. Bekleme sürecini konuyla ilgili araştırmalar yapıp kendini germek yerine, kendine bakmak ve bünyeni güçlendirmek (spor vs.) geçirmeni tavsiye ederim.

Ben internette araştırma konusunda kafayı yemiştim. Yabancı sitelerde de çok araştırdım. Bi dolu makale buldum konuyla ilgili. 100 tane olumlu hikayenin yanında 1 tane olumsuz hikaye duyunca insan yıkılıyor. Olumlu düşünmeye çalış. Bu arada Amerikan Jinekoloji Derneği bekleme süresi olarak 1 yıl değil 6 ay da beklenebilir diyor. Hatta bu sürenin daha da kısa tutulabileceğine dair görüşler de var.

Umarım hepimizin bir sonraki denemesi mutlu sonlanır.

Sevgiler...

kayazelha,
çok fazla internette araştırıp kafanı bulandırma. Ben de geçen sene ocak ayında hamile kalmıştım ve mart ayı başında mol gebelik teşhisiyle kürtaj oldum. Üstelik benimki tam moldü. Bir senem bu ay doldu ve denemelere başlıyacağım. Ama kısmi mol çok daha zararsız. Bekleme sürecini konuyla ilgili araştırmalar yapıp kendini germek yerine, kendine bakmak ve bünyeni güçlendirmek (spor vs.) geçirmeni tavsiye ederim.

Ben internette araştırma konusunda kafayı yemiştim. Yabancı sitelerde de çok araştırdım. Bi dolu makale buldum konuyla ilgili. 100 tane olumlu hikayenin yanında 1 tane olumsuz hikaye duyunca insan yıkılıyor. Olumlu düşünmeye çalış. Bu arada Amerikan Jinekoloji Derneği bekleme süresi olarak 1 yıl değil 6 ay da beklenebilir diyor. Hatta bu sürenin daha da kısa tutulabileceğine dair görüşler de var.

Umarım hepimizin bir sonraki denemesi mutlu sonlanır.

Sevgiler...

cok tesekkür ederim sagolun artık sadece sizin yorumlarınız okuyorum esimde cok kızdı farketti cok incelegimi haklı gecenin 2 sine kadar bilgisayar basında olunca
söz verdim kendime artık sadece dr. gidicem gelicem ve allahın izniyle 6 ay sonra calısmalara baslıcam dogum kontrol hapıda kullanmamaya karar verdik esimle esim korunucak sonra mutlu SON....:KK49:

yarın aslında bugün hastaneye gidicem 1 hafta oldu gecen hafta 431 di.:18:bakalım simdi nasıl cıkıcak hemen düsmesini ve 6 aylık süreye girmek istiyorum.yarın ogrenince sonucu yazarım.....
herkese ii geceler tabi duyan varsa:KK43::KK58:

Bu arada unuttum kandiliniz mübarek olsun anne adayları dualarımız kabul olur insall. Tekrar iyi geceler.....:KK69:

cok sükür kan degerlerim hızla düsüyor.gecen hafta 431 di simdi 69 olmus :81:
kimse yok galiba bu formda ama olsun ben yinede yazıyorum kendimi iyi hissediyorum....
HERKESE İYİ GECELER....:KK14:

X