mobilya üzerindeki ısıdan oluşan buğulanma

meltemgalli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2008
218
0
Arkadaşlar benim sehpaların üzerinde çay bardaklarının izleri çıktı sehpalarım venge ne yapmalıyım bi yol gösterinn kolay alınmıyor senağlama

Evet canım limon kolonyasını dök yüzeyine ince bi tabaka halinde dağıt sonra çakmakla bi ateşle ve gör... :-)))

yaktıktan sonra hemen bir bezle sil mobilyan bir zarar görmesin.bende hep yakma yöntemini kullanıyorum kız kardeşimden öğrenmiştim kesin çözüm canım tavsiye ederim

ellinde ıslak bir bez hazır bulundur leke alev almaya başlayınca hemen üzerini sil çıkmamışsa ikinciyi yap öyle öyle çıkıyor

Olamaz nasıl buğulanır canım yaa

Ben annemin sehpalarına sıksık yaparım bunu
hiç bişede olmaz olmaması lazım Allahallah

canım dene ben sungerle sıldım cıktı dene bakalım belkı kurtarabılırsın

yakmak cok mantıksız yaa one öyle

niçin mantıksız olsun ki mantıksız değil öyle geçiyor
ben de yapıyorum annemden öğrenmiştim
sonuçta deneyimlerimizi paylaşıyoruz onun eşyasına zarar gelmesini istemeyiz
olamasa niye söyleyelim
arkadaşlar doğru bir çözüm önermiş
kolonyayı ince bir şekilde sürüyorsun yakıp söndükten sonra da bezle hemen siliyorsun
bardak izleri yokoluyor

cnm sinirlenme öncelıkle

belkı agacın türüne gore degısebılır anlıyomusun ne demek ıstedıgımı

yok canım sinirlenmedim
ne bilim mantıksız deyince garibime gitti
Arkadaşa yardımcı olmak istedim
inşallah iyi bir yöntem bulursun arkadaşıma.s.

mantıksız derken şöyle

önce sılmek daha mantıklı denersın olmazsa yakarsın gıbılerınden ok

bizde hep kolonyayı döküp yakarız hiç iz kalmaz hemde en az 4 çeşit ağaçta denedim hiç bişey olmadı. hatta bazen zevkine yapıyorum bunu sırf iz yapmak için koyyorum sıcak bardağı sonra yakıyorum. bende bu yöntemi uyguluyorum

bende sürekli aynı şeyi uyguluyordum ama biraz zaman sonra sehpaların parlaklığı gidiyor tuhaf bir görüntü oldu şimdi napıcam diye düşünüyorum

Evet bende bu yöntemi yapıyorum pamuğa kolonya döküp sehpayı silip çakmakla yakıyorum ama çok sık yapmamak gerek zamanla rengi gidiyor

X