Miyomlu Hatunlar Kulübü

İlk defa jinekolojik muayene oldum hiç bilmediğim bi konuydu sola doğru canım

Eğer doktor gebeliği engellemez diyorsa muhtemelen engellemez aöa istersen git başka bir hekime sor. Büyük değiller , hatta küçükler ama hızlı büyür myomlar gebelik sürecinde.

Arkadaslar benim 3.5 cm lik miyomumun yeride raporda uterusta korpus anteriorda yaziyor.ne demeksizce. doktorda gebelige engel deyip cikti isin icinden.sogan suyu yapiyorum bende buyurse diye tedirginim esasinda da.ne bilim yinede iciyoum

Burdan anlayabilir miyiz
Canim alt taraftaki resimde isaretledigi beyaz isaret rahim disinda sanirim. Kendi ulstrasonumla karsilastirdigim zaman ve en son doktora gittigimde aenin rahmin burasi diye gosterdigi ile kiyaslayinca. Ama diger carpi yani isaret nerde ve kesinlikle bir doktora daha gidip gorunmelisin.ben de senin gibiydim , internette arastirdim miyom nedir nerede olmasi tehlikelidir yasayanlar neler yasamis hangi durumlarda vs gibi. Sonra randevu alip ozel doktora gittim gebelige engel degil dedi ve cizip gosterdi ama ben baya sorular sordum . En sonunda ne acelen var git dene dedi :)) bende prof. e gittim. Bi de doktor sitelerinde sormustum. Ve en onemlisi sunu unutma rahim ici miyomlari alaninda basari saglamis doktorlar yapmali. Rahimin Allah korusun sekli bozulabilir bi komplikasyon yasanabilir. Bunun icin herkesin dogum icin tavsiye ettigi degil hastane olarak bu konularda iyi olan hastaneleri tercih etmeni tavsiye ederim. Sonucta dogum kadin hastaliklari ve rahim ayni gibi gorunse de farkli ve hepsi ayri tecrube isteyen isler. Sana cerrahpasayi oneririm. Fuat bey de muayne olmasan bile doktorlari basarali beb ameliyatimi farkli bir docentte oldum zaten.

Allah razı olsun canım teşekkür ederim

Merhaba Allah bagışlasın benim ikinci miyom ameliyatım 15 gün oldu olalı 3 ay sonra bebek için denemeye başlayabilecegımizi söyledi doktor ama benim şöyle bir sıkıntım var miyomlarım surekli tekrarlıyor ve buyüzden çok korkuyorum

canım ne amelıyatı olacaksın , hısteroskopı amelıyatı sonrası hamıle kalan tanıyorum . ve mıyomun nerde buyuklugu nedır
Merhaba açık myomektomi oldum bu ikinci ameliyatım miyomlar rahim içinde ve surekli tekrarlayan cinsten simdi 3 ay sonra bebek için deneyecegiz ama ben cok korkuyorum olmazsa diye

çok geçmiş olsun, Allah hayırlısıyla bebiş nasip etsin inşallah. Daha önce hiç hamile kaldınız mı ya da kaybınız var mı? Doktorum myom ameliyatından sonra bize bebek konusunda acele etmemizi yoksa tekrarlayabileceğini söylemişti. Ama açık ameliyat geçirmişken erken hamile kalmak da riskli oluyor tabii, stresli bir gebelik dönemi geçirdim o yüzden.

Arkadaslar benim 3.5 cm lik miyomumun yeride raporda uterusta korpus anteriorda yaziyor.ne demeksizce. doktorda gebelige engel deyip cikti isin icinden.sogan suyu yapiyorum bende buyurse diye tedirginim esasinda da.ne bilim yinede iciyoum

uterus korpus anterior rahim gövdesi ön duvar demek oluyor. gebeliğe engel mi bilemiyorum. soğan suyu östrojeni arttırdığı için myomu büyütüyor diyenler de var. ben myomlarım olduğu sırada içmeye cesaret edememiştim. sonra da ameliyat oldum zaten

Evet aslında benim 11 yaşında bir kızım 9 yaşlarında erkek ikizlerim var :) ama boşanmistim bir yıl önce çocukluk aşkımızı bulduk evlendik şimdi oda bende bir bebek istiyoruz haliyle ikimize ait olan :) benim doktorumda hemen hamile kalman gerekiyor dedi 3ay korunun dedi ama biz iki ay sonra başlayalım diyoruz bakalım nasip

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…