Miyomlu Hatunlar Kulübü

Arkadaşlar ben de Yen'i laparoskopi ve histereskopi oldum. 2 adet miyom, 1 çikolata kisti, rahimde perde varmış. Perdeyi ameliyat esnasında gördü dr. Çok şükür temizlendi. Miyomum yeniden oluşmaması için yapmamız gerekenler neler? Mesela yemememiz gereken şeyler varmı?

Canım hayırlı olsun allah sorunsuz bir şekilde bebeğini kucağına almayı nasip etsin gelişmeleri yaz lütfen

Elbette yazarım. 2.gebeliğimi 17.haftada kaybettim 2 gün sancı ağrı gerginlik hissettim 3.gün ağrı geçmişti rahim açılmadan suyum geldi kaybettim bebeğimi 3 cmlik miyomum 4 cm e ulaşmıştı 17.haftamda. rahimağzı yetmezliği dendi, miyom tetiklemiş olabilir dediler.sebebi bilmiyoruz. Miyomları aldırmak istedim ancak doktorlar gerek olmadığnı rahim duvarı dışında bebeğe zararı dokunmayacak yerde olduğunu söylediler. 3 -4 doktorda alma taraftarı olmadı bende mecbur 3.gebeliğime miyomlarımla girdim.korkuyorum şimdi inşallah bişey olmaz. Umarım o kaybım miyomlardan değildir. Eğer öyleyse bu göründüğüm doktorların arkasından güzel konuşacağımı sanmıyorum.

Bende iki kapalı miyon ameliyatı oldum. Sonuncusu kasımda oldu. Şubatta 4.5 yıl sonrasında gebe kaldım. Ancak dış gebelik tanısı konuldu. Halen takipteyim. Hamile kalabildigimi gormek güzel ama yaşadıklarım çok zorlu...

MedusaDarbesi MedusaDarbesi eğer sağlıklı gebelik olsa idi benimde doğum 21 Ekim görünüyordu. Rabbim sağlıkla ve hayirlisi ile kucaginda göstersin evladını inşallah

Bende iki kapalı miyon ameliyatı oldum. Sonuncusu kasımda oldu. Şubatta 4.5 yıl sonrasında gebe kaldım. Ancak dış gebelik tanısı konuldu. Halen takipteyim. Hamile kalabildigimi gormek güzel ama yaşadıklarım çok zorlu...

MedusaDarbesi MedusaDarbesi eğer sağlıklı gebelik olsa idi benimde doğum 21 Ekim görünüyordu. Rabbim sağlıkla ve hayirlisi ile kucaginda göstersin evladını inşallah

Çok üzüldüm bende zor günler geçirdim tam kendimi anneliğe en yakın hissettiğim zamanda kaybettim bebeğimi. Üstelik gördümde bedenini.çok acıydı.bütün uzuvları oluşmuştu gözüm önünden gitmiyor. Benim gibi büyüdüğü bir zamanda kaybetmemişsin teselli olmaz bebek kaybı ama bunu düşün.bende şuan çok korkuyorum erken doğumu tetikler diye miyomlar.okadar konuştum kimse almak istemedi miyomlarımı. Gebelik sonunda alalım dendi.senin miyomların kaç taneydi canım. Nerede ve büyüklükleri ne kadardı bilgi verirmisin

6 NİSAN da son bir doktora daha gideceğim tıp fakültesinde bir profesör. eğer bana dik keserim zor olur filan demez se gün isticem artık . erteledikçe daha çok korkuyor insan . bu olmazsa medikal de ki doktora devam edicem . sadece medikal parkı sevmediğim için tıp fakültesine gidiyorum. ama ordakidoktorun da metini duydum . öncesinde gittiğim bayan doktor bana dik kesicem büyük bir kesi olucak miyomları doğurtucam filan dediği için korkmuş kaçmıştım. ama anlıyorum ki kaçışı yok bi an önce bitsin artık. 2 -3 gün sıkıntı çekerim ama o da geçer napalım . Allah hayırlısını versin iinşallah.

Elbette yazarım. 2.gebeliğimi 17.haftada kaybettim 2 gün sancı ağrı gerginlik hissettim 3.gün ağrı geçmişti rahim açılmadan suyum geldi kaybettim bebeğimi 3 cmlik miyomum 4 cm e ulaşmıştı 17.haftamda. rahimağzı yetmezliği dendi, miyom tetiklemiş olabilir dediler.sebebi bilmiyoruz. Miyomları aldırmak istedim ancak doktorlar gerek olmadığnı rahim duvarı dışında bebeğe zararı dokunmayacak yerde olduğunu söylediler. 3 -4 doktorda alma taraftarı olmadı bende mecbur 3.gebeliğime miyomlarımla girdim.korkuyorum şimdi inşallah bişey olmaz. Umarım o kaybım miyomlardan değildir. Eğer öyleyse bu göründüğüm doktorların arkasından güzel konuşacağımı sanmıyorum.
Canım tekrar geçmiş olsun stres yapma rahat ol doktor niye yalan söylesin vesvese yapma inşallah her şey yolunda gider

Çok üzüldüm bende zor günler geçirdim tam kendimi anneliğe en yakın hissettiğim zamanda kaybettim bebeğimi. Üstelik gördümde bedenini.çok acıydı.bütün uzuvları oluşmuştu gözüm önünden gitmiyor. Benim gibi büyüdüğü bir zamanda kaybetmemişsin teselli olmaz bebek kaybı ama bunu düşün.bende şuan çok korkuyorum erken doğumu tetikler diye miyomlar.okadar konuştum kimse almak istemedi miyomlarımı. Gebelik sonunda alalım dendi.senin miyomların kaç taneydi canım. Nerede ve büyüklükleri ne kadardı bilgi verirmisin
Korkma insallah bir şey olmaz. Ben oğlumu miyonla digurdum sezeryan ile miyon da alındı. Şimdi yine tekrarladı. Şimdi 2 tane var onlar gebeliğe engel değil. Alınan 3.5 cmdi. O gebeliği engelliyordu

6 NİSAN da son bir doktora daha gideceğim tıp fakültesinde bir profesör. eğer bana dik keserim zor olur filan demez se gün isticem artık . erteledikçe daha çok korkuyor insan . bu olmazsa medikal de ki doktora devam edicem . sadece medikal parkı sevmediğim için tıp fakültesine gidiyorum. ama ordakidoktorun da metini duydum . öncesinde gittiğim bayan doktor bana dik kesicem büyük bir kesi olucak miyomları doğurtucam filan dediği için korkmuş kaçmıştım. ama anlıyorum ki kaçışı yok bi an önce bitsin artık. 2 -3 gün sıkıntı çekerim ama o da geçer napalım . Allah hayırlısını versin iinşallah.
Arkadaşım bence hiç düşünme ve sana en güven veren dr hangisiyse git ameliyatını ol. Bende ameliyattan çok korktum ama sonunda 7 cm olmuş kist ve miyom um.burada bir arkadaşın tazısı bana güç verdi . Şöyle diyordu. Ameliyat olmadığın müddetçe onun düşüncesi ameliyat olmaktan daha zor demişti ve gerçekten doğru. 6 aydır çok büyük sıkıntı, stres yaşadım. Ama Allah'ıma bin şükür ameliyatı oldum ve bitti. Bana dr laparoskopi ile alamazsam açık ameliyata dönerim dedi. Bende tamam dedim. Çok şükür laparoskopi ile alabilmiş. Sende kararını ver ve o dr a teslim et kendini. Artık ister dik açsın ister kapalı yapsın. Sen sağlıklı bir şekilde çık ameliyattan en önemlisi bu.

Evet rahim içinde idi alındı bu sayede gebe kaldım ama dış gebelik oldu
Kızlar geçmiş olsun bende de 3.5 cm olmuş miyom var doktor gebeliğe engel değil diyor ama çok fazla adet sancısı yapıyor ölüyorum sanıyorum bi yerde yeşil çay ekstresi iyi geliyor diye duydum bir de akdarı varmış ama nasıl kullanılıyor hiç bilmiyorum sizin bildiğiniz bi.şeyler var mı

Arkadaşım bence hiç düşünme ve sana en güven veren dr hangisiyse git ameliyatını ol. Bende ameliyattan çok korktum ama sonunda 7 cm olmuş kist ve miyom um.burada bir arkadaşın tazısı bana güç verdi . Şöyle diyordu. Ameliyat olmadığın müddetçe onun düşüncesi ameliyat olmaktan daha zor demişti ve gerçekten doğru. 6 aydır çok büyük sıkıntı, stres yaşadım. Ama Allah'ıma bin şükür ameliyatı oldum ve bitti. Bana dr laparoskopi ile alamazsam açık ameliyata dönerim dedi. Bende tamam dedim. Çok şükür laparoskopi ile alabilmiş. Sende kararını ver ve o dr a teslim et kendini. Artık ister dik açsın ister kapalı yapsın. Sen sağlıklı bir şekilde çık ameliyattan en önemlisi bu.
bnmki kapalı olmuyor ya korkum o kesilmedik yerim kalmadı hrp dikişliyim şimdide karnım

İlk kadın hastalıklarıyla ilgili tecrübem 17 yaşında üniv.sınavına hazırlanırken başladı.Karın ağrısı şikayetiyle dr.a gittiğimde kist olduğunu öğrendim ve 21 gün doğum kontrol hapı kullandım.Adetin ilk günü başladım ve adetim 15 gün sürdü.Evlenmeden 2 yıl öncede ultrasona girmiştim ama miyom ya da kist yoktu.(Bu arada 30 yaşımda evlendim)Nasıl olduysa evlendikten 1 yıl sonra 4,5 cm miyom olduğunu öğrendim.Ultrasondaki kadın dr önemli değil demişti ve ben de üzerinde durmadım.Yaklaşık 1 yıl sonra 6.5 cm olduğunu öğrendiğimde risklerini de öğrendim.Ve şu anda 10 cm olmuş.10 gün sonra ameliyat olucam.İnşallah bir sorun çıkmaz diye dua ediyorum.Arkadaşlar miyom öyle bitkiyle falan yok olmuyo.Ya da en azından benimki olmadı.Böyle bir şikayetiniz varsa zaman kaybetmeyin,ihmal etmeyin.
Canm cok gecmis olsun.miyomun yeri cok onemli.her miyom da ameliyat olmuyor.hormonlarla alakali bir sey bu.

Arkadaşlar aranızda miyomlu olupta hamile kalıp sorunsuz doğum yapan var mı yani illa miyom var diye çocuk olmaması gibi bi durum var mı
Canm ben 2.5 cm miyomum vardi sorun olmaz dediler.sonra aradan 8 ay gecti.hamile kaldgimi ogrendim.4 haftalikti .neyse girdim ultrasyona 6 cm lik miyom gozukuyotdu once dr aa miyomun var kocamn dedi.dedim kucuktu nasil buyudu.hamilelikte 5.aya kadar buyur korkma dedi.8 haftalik hamileydim 7.5 cm di rahmim kadar di miyomum.neyse ikili test yaptirmya gittim bebegmn kalbi durmus.12 haftadaydim.meger pihtilasma sorunum varmis.miyom la hamile kaldim corasprin kullanmam gerekiyormus benm.patolojide ogrendim.moralinizi bozmayin benm miyom rahim agzinda ve normal dogum yapamicaz .ve biraz zorlanicagiz ...yeri onemli miyomun ve hormonlarimzla alakali bir durum.kilo vermeye calisiyorum ben ...

X