Miyom Embolizasyonu Yaptırdım

_masumane_

Mis gibi huzur kokuyor❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2014
730
1.475
Merhabalar...
Daha önce fikir almak için bir konu açmıştım. Şimdi de sizlere bir fikir olur dü
şüncesiyle yeni bir konu açmak istedim.
Geçtiğimiz Temmuz ayında tatildeyken bambaşka bir şikayetle gittiğim jinekologtan 11 cm çapında bir miyoma sahip olduğumu öğrendim. Sonrasında bu miyomdan nasıl kurtulabilirim düşüncesiyle bir sürü doktor, yöntem ve bitkisel tedavi arayışına girdim. Açık ameliyat olmayı kesinlikle istemiyordum. Sonunda Antalya'da Embolizasyon tekniğiyle miyom tedavisi yapan bir profesör buldum. Muayene için gittim gerekli bilgileri aldık görüşmeleri yaptık. Geçtiğimiz perşembe günüde operasyon başarıyla gerçekleşti ve iki gün hastanede kaldıktan sonra İstanbul'a geri döndüm. İlk gün ağır ağrı kesiciler yapıldığından hiçbir şikayetim olmadı. Ama ikinci ve üçüncü günü ağrı tavan noktasındaydı ki bu da çok normal bir seyir. Bu yöntem kanla beslenen miyoma giden damarı tıkıyo ve dolayısıyla kana ulaşamayan miyom ağrı olarak tepki veriyo. Sonrasında ise normal yaşamıma geri döndüm diyebilirim. 6 ay sonra mr çekilecek ve hamileliğe ondan sonra karar verilecek. Benim gibi açık ameliyat olmak istemeyenler, rahmini kaybetme korkusu yaşayanlar varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba, çok geçmiş olsun öncelikle...bende yeni öğrendim miyomum oldugunu miyomun 1 tane miydi benim de 13 cm'lik ve 2 tanede küçük varmış. Bebeğim yok ve olsun çok istiyorum, tedavin nasıl gidiyor bilgi verirsen çok sevinirim...

Merhaba sizede geçmiş olsun benim iki miyom birleşerek tek bir miyom haline gelmiş ve evet benimde bir iki tane daha küçük miyomlarım vardı onlarda aynı işlemi gördüler. Şu an hiçbir şikayetim yok en büyük korkum çok küçük bir olasılıkta olsa operasyonun olumsuz etkilerinden biri olan geçici menapoz tehlikesiydi o da olmadı çok şükür. Bu operasyonda biraz zaman gerekiyor miyomlar tıkama yöntemiyle ölüyo fakat küçülmeleri 5-6 ay kadar zaman alıyo

Merhaba,size geçmiş olsun. Bahsettiğiniz operasyon ne kadar sürüyor,genel anestezimi uygulanıyor acaba? Birde masraflı bir uygulamamı,

ÖNEMLİ MİYOM
merhaba arkadaşlar,annem yaklaşık 2 yıl önce doktor saim yılmaz tarafından antalyada embolizasyon ameliyatı oldu,2 yıl boyunca hiç bir şekilde miyomlarında küçülme olmadı hatta dahada artış oldu 3 hafta önce muayenesinden geçen haftadaki muayenesi arasında tam 2 haftada 2 cm büyüme yaptı ve ankaraya gittik muayene için doktor acil ameliyat dedi , eğer miyomları alınca rahminde bir sorun olmazsa sadece miyomları alıcaktı ve miyomlarda bir sorun olmazsada sadece miyomları alıcaktı fakat ameliyatta tüm rahmini aldılar,doktorla konuşmamızda ise antalyadaki yaptığı embolizasyondan dolayı miyomlar deforme olmuş patlamış ve hatta miyomu patolojiye gönderdiler kanser teşhisi için , saim yılmaz yüzünden annem rahminden oldu ve kanser şüphesi var çok merak ediyorum nasıl verecek öbür dünyada bunun hesabını,şimdi gidip sağlık bakanlığına başbakanlığa v.s şikayet etsek napıcaklar insan hayatı ile oynamak sırf para için bu kadar kolaymı , kimsenin yaptığı kimsenin yanına kalmaz inşallah,kesinlikle embolizasyon yaptırmayın iyi hastalere gidin ve iyi araştırın

Merhabalar yeniden. Şu an hem şaşırdım, hem üzüldüm, hem de kendi adıma korktum. Benim operasyonumu da Saim Bey yaptı. 11 cm lik miyomum 8 ayda 6.5 cm e geriledi. Jinekolojiik muayeneye başladım henüz yeni ve tam sonuçlarımı henüz almadım. Şu an için bir sıkıntım yok umarımda olmaz. Annenizde umarım şifa bulur

merhaba,
bende de en buyuğu 7cm olmak üzere çok sayıda miyom var. Gittiğim her kadın doğum uzmanı bana da ameliyat dedi. Henüz evli değilim ve rahimimin çok fazla zarar görmesini de istemiyorum. Ben de embolizasyon düşünüyorum. Sizin embolizasyon olmanızdan bu yana oldukça zaman geçmiş. Şimdi nasılsınız ? Şikayetleriniz var mı ?

Merhaba canım..
En son temmuzda yorum yapmışım o zaman 6.5 cm di. şimdi 6 cm e düştü. yani toplamda 1 senede 5 cm küçülme sağladı. Embolizasyon öncesi varolan şikayetlerimin hiçbiri yok. Tek sorunum bebek için engel teşkil ediyo olması çünkü hala ebatı büyük. İyi ki yaptırmışım diyorum. Benden sonra kuzenimde embolizasyon yaptırdı onun çok yoğun kanamaları oluyodu öyle ki kan değerleri bile sıfırlanmıştı artık ve daha operasyonun yapıldığı ay düzene girdi. Onunda altı aydır hiçbir şikayeti yok. Açık ameliyatı asla tavsiye etmem. Çünkü malesef ki bu miyom tekrarlanabilen bir şey aynı stresi defalarca yaşamaya gerek yok.

Merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun,benim de miyom problemim var ve henüz çocuğum yok. Daha önce ameliyat oldum fakat çok kısa sürede tekrarladı.Sizin epey olmuş yaptıralı memnun kaldınız mı,önerir misiniz, çok teşekkürker

bizdeki miyom suan 2 cm dustu ve rahimle bir baglantisi yok simdi embolizasyon sonrasi bayagi kuculdu kadin dogum uzmanim hormonlarima bakti bi tanesi biraz düşük onun icin ilac verdi cocuk icin bir engel görünmüyor dedi sadece dogum seklin kesinlikle sezeryan dedi ama biz hala kocayi bulamadik o ayri mesele

Merhaba,
geçmiş olsun,ben de önümüzdeki hafta embolizasyon yaptıracağım,daha önce miyom ameliyatı oldum fakat tekrarladı,hem de kısa zamanda..henüz çocuğum yok siz memnun kaldınız mı,umarım en kısa zamanda kalbinizdekine ulaşırsınız :)

Ben yaptirdimcok memnun kaldim 1.5 yilda miyomum yari yariya kuculmus ameliyat olmama gerek kalmadi. Antalya saim yilmaz tavsiye ediyorum.

merhaba ben miyom embolizasyonu yaptırmak istiyorum nerede ve ne kadara yaptırdınız ben araştırdım özeller çok pahalı açık ameliyat diyorlar açık ameliyat olmak istemiyorum prof. saim yılmazı internet ten inceledim çok iyi olduğunu düşünüyorum ama pahalıdır diyede yanaşamadım bilginiz var mı istanbul da yaşıyorum benim miyom çok büyük sizin ki kaç cm idi bana yardımcı olur musunuz benim kafam çok karışık ne yapacağımı şaşırdım
saygılarımla dilek

Selam yaklaşık 4 yıl önce herşey içinde 5000 tl ye yaptırmıştım. Ankara ve İzmir de de embolizasyon yapan doktorlar vardı ama eşimin ailesi Antalya'da olduğundan Saim Bey'i te4cih ettim. Benin miyomum 11 cm di 1 yılda 8.5 cm e kadar küçüldü. Ama bebek istediğimizden bu küçülme yeterli değildi mecbur açık ameliyat oldum sonrasında da hamile kaldım zaten. Ama kuzenimin 2-3 cm boyutlarında bir kaç miyomu vardı. Aynı doktora gitti onunkiler tamamiyle yok oldu. Fakat embolizasyondan mı yaştan mı yada başka sebepten mi bilmiyorum erken menepoz tehlikesi yaşıyo şu an.

Yapmadiysan yaptirma arkadasim. Erken menepoz riski yasiyorum. Doktorum embolizasyondan olabilecegini soyledi. Hayatimda bir gunu geri alma sansim olsa o gunu alirdim.

Bu işlem tüm dünyada çok yüksek sayılarda yapılıyor. Ben yaptırmadan önce aylarca araştırdım ve Amerika’da myom tedavisinde en çok tercih edilen yöntem olduğunu gördüm. Doc dr Koray Güven e tedavi oldum. İlk günler ağrı oluyor ama 1 haftaya tam düzeliyor. Rahmim kurtuldu ve 2 yıl içinde de hamile kaldım kesinlikle bu işlemi herkese tavsiye ederim. Sanırım doktorun iyi olması çok önemli çünkü el becerisi gerektiren bir işlem.

Kızlar miyomdan neler çektim anlatamam size o yüzden bu işlemi doktorlardan daha çok çalışmış olabilirim, bilimsel yayınlara kadar!!! Bakın dünyanın en saygın jinekoloji tedavi kılavuzlarında bile embolizasyon tavsiye ediliyor. İngilizceniz varsa ne kadar iyi sonuçlar alabileceğini görebilirsiniz. Yalnız doktorun deneyimli olması çok çok önemli lütfen iyi araştırın

Arkadaşlar çok soru gelmiş buradan cevaplıyorum. Yanlış anlaşılmak istemem normalde hamile kalmak istiyorsanız bunu yaptırmak çok uygun değil. Benim durumumda başka seçeneğim yoktu, ya rahmimi alacaklardı ya da son şans bu denenecekti. Yani mecbur kalmadan yaptırılacak öyle botoks gbi bi işlem değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…