Miyom Ameliyatının Ardından Hamile Kalanlar

selam arkadaşlar açık miyom ameliyatı oldum kasım ayında 5 ay bitti.3 aydan sonra denemeye başlayın dedi doktorumuz acaba hamile kalan var mı aranızda

çok geçmiş olsun canım.. Moralini bozmak istemem ama ben de geçen sene nisan ayında açık miyom ameliyatı oldum, 6 ay kadar geçici menopoza soktular.. menopozdan çıktım kasım ayında hemen tüp denedik olmadı maalesef :KK43: ama tabi benim yaşım 36 nisan ayında tekrar deneyeceğim.. Rezerv azlığı ve yumurta kalitesizliği var bende :KK43: Rabbim tez vakitte hepimize nasip etsin inşallah :)

Bakalım hayırlısı artık yaşım 31 bende de eşimde de sorun yok kime gittiysek sorunu miyoma bağladı beklemekten başka çaremiz yok sanırım.İnşallah hepimiz güzel haberlerle geliriz buraya:dua:

Merhaba, benim 8 tane miyomum var 7 tanesi küçük rahim dışında bir tanesi 5 cm rahim içinde büyüyor 4 aydır gebelik deniyoruz olmuyo bugün dr gittim büyümeye devam ederse ameliyat dedi drm. Çok korkuyorum ameliyat riskliymiş miyomla hamile kalan varmı birde ameliyattan sonra rahimle ilgili sıkıntı yaşayan ? Tüm dualarım hamile kalıp sıkıntı yaşamamak. Rabbim isteyen herkese evlat nasip etsin.

Merhabalar benim anneminde miyomu varmış ama rahmin dışındaymış ve gebe kalma ihtimali hiç yok denecek kadar az yani ama bana ve kardeşime gebe kalmış hatta beni doğuran doktor anneme artık gebe kalamazsın demiş ama kendiliğinden gene gebe kalmış yani dicem şu ki umudunuzu yitirmeyin

Merhabalar benim anneminde miyomu varmış ama rahmin dışındaymış ve gebe kalma ihtimali hiç yok denecek kadar az yani ama bana ve kardeşime gebe kalmış hatta beni doğuran doktor anneme artık gebe kalamazsın demiş ama kendiliğinden gene gebe kalmış yani dicem şu ki umudunuzu yitirmeyin

İnşallah tek duam. Çok korkuyorum neler düşünüyo insan. Çok fazla varmış hamile kalan artık hayırlısı. Çok teşekkür ederim

Canım inşallah gebe kalırsın ama miyomla hamilr kalmak riskli bebekle birlikte onlarda büyüyor her hasta kendine özgü.bencr başka doktorların da fikrini al benim miyomlarm rahim dışında idi ameliyat oldum kurtuldum.gebe kalırsam temiz bir rahimle stres olmayacak en azından

Canım inşallah gebe kalırsın ama miyomla hamilr kalmak riskli bebekle birlikte onlarda büyüyor her hasta kendine özgü.bencr başka doktorların da fikrini al benim miyomlarm rahim dışında idi ameliyat oldum kurtuldum.gebe kalırsam temiz bir rahimle stres olmayacak en azından

Haklısın ama dr ilk etapta hamile kal dedi ve benimki rahim içinde olduğundan ameliyato riskli buluyor dr canım yoksa bende böyle sürekli stres yapmak istemiyodum ameliyat olmak istiyodum ama 5 cm i geçerse ameliyat diyolar

Merhaba miyomlarınız alındıktan sonra ne kadar korumanız gerekti? Bana kimi doktorlar 3 Ay diyor kimi 6 ay diyor sizin gebelikte sıkıntı oldu mu ilk bebeğimi miyomlar yüzünden erken doğumla kaybettim

Bu soruyu hamile kaldıktan sonra gideceğin doktora sor canım. Milyonun alındığı yer ve büyüklüğü çok önemli. Rahmin kendini toparlaması da tabiki.

Merhaba arkadaşlar araştırmalarım sonucu ve yorumlarda görüğüm kadarıyla Prof Mert Göl hakkında olumlu yorumlar vardı . Bugün görüştüm ve içime sindi pzts miyomu aldıracağım kısmetse . Sonrasında gebelik düşünüyorum .

Merhaba uzun zaman olmuş yazali ama süreciniz nasıl devam etti . 1 ay önce bende sizin gibi açık ameliyat oldum ve doktor 3 ay korunun dedi sadece . Benimde rahim dışında 7 cm .2 cm .1 cm olmak üzere miyom aldirdim .

Merhaba bende 19 nisan da ameliyat oldum İstanbul yakacik kadın doğum Tamer Topaloğlu. 8 cm rahim arkası .2 gün hastane de kaldım süreç iyi gitti daha sonra çabuk toparlandım 3 ay demişti doktor ama kontrole gittim 2 ay olmuştu artık korunma dedi .

Merhaba ben 2 ay önce oldum ameliyat 3 ay korun demişti kontrole gittim korunma şuan dedi yani 2 ay sonra korunma dedi. Benim rahim dışındaydı miyom 8 cm 3 cm ve 2 cm olarak alınan miyomlarim var açık ameliyat oldum

Merhaba,

Yanlış duymadınız geçirdiğim miyom ameliyatının ardından hamile kaldım...

Üstelik doğal bir süreç işledi benim için... Yardımcı üreme yöntemleri kullanmadan

Bu mucizenin nasıl gerçekleştiğini kısa hikayemin içinde sizlerle paylaşmak istiyorum

Ne bir, ne de iki tam üç kez dev miyom ameliyatı oldum(açık ameliyat)... üstelik yirmili yaşlarımda gerçekleşti hepsi kısa aralıklarla...

Doktorlara göre benim bünyem miyomları üretmeye meyilliymiş( Anlayacağınız bünye meselesi bir yerde)

Bütün bunları yazıyorum çünkü bir tek umut ışığı bulabilmek için saatlerce, günlerce, gecelerce bu yorum sayfalarında ömür tükettim...

Tek bir umut ışığı... Durumu biraz olsun bana benzeyen biri...

Umuyorum ki bundan sonra ben bu yazdıklarımı okuyanlar için umut ışığı olacağım:)

Tek ricam var okurken ne olur "MAŞALLAH" demeniz:=)

Söylediğim gibi tam üç kez miyom ameliyatı oldum... Son ameliyatımda tüm çocuk ümidimi yitirmiştim... Yine rahmim bir patates çuvalını andırıyordu çünkü...

Her gittiğim doktor beni daha çok umutsuzluğa sürüklüyordu...

Rahmimin alınma tehlikesi olduğu gibi şeyler işte anlarsınızya...

Sorduk soruşturduk nihayet içimize sinen ve bizi rahatlatan bir doktor bulduk...

Doktorum uzun ve biraz tuzlu olan ameliyatımın kendisini çok yorduğunu söyledi.

Ama değerdi... Onca maliyete çünkü sonuç bebek ile sonuçlanınca "Helal Hoş Olsun" diyorsunuz...

Ameliyat geçti ayağa kalktım ve sıra bebek sahibi olabilmek için neler yapabilirime gelmişti

Doktorum birkaç ay dene dedi. Denedim her ay başında umutsuzluğum bir kez daha arttı... Her adet günümde salya sümük ağlayan bir ben vardı...

4 ay geçmişti ve ben sonuca her geçen gün uzaklaştığımı düşünüyordum

Tam tüp bebek için başvuru yapmış tedaviye başlayacaktın ki, o tek çizgiyi göreceğimden emin olduğum testlerden bir kez daha yaptım ve o da ne? ÇİFT ÇİZGİ

İnanamadım bir yanlışlık olmalıydı bir kez daha yaptım ve yine çift çizgi:)

ertesi gün soluğu doktorumda aldım tabi:)

Şimdi 2 aylık hamileyim umarım bu süreç çok güzel bir şekilde tamamlanır ve bebişimi kucağıma alırım

Size 2 konuda tavsiyem var umudunuzu yitirmeyin asla

ben her ne kadar umudumu yitirme noktasına geldiysemde dua etmekten hiç vazgeçmedim

Rabbime isyan etmemeye çalıştım herkesten dua istedim

ve çok şanslıydım mükemmel bir eşe sahip olduğum için

doktorlar çocuğunuz olmayabilir hazırlıklı olun demelerine karşın elimi hiç bırakmayan desteğiyle hep yanımda olan eşime sonsuz teşekkürler...

ortak geleceğimizi ilgilendiren ve çocuk gibi önemli bir olayda eşim tüm süreçlerde yanımdaydı

inancını hiç yitirmedi ve o da Allah'a inanmaktan bir an olsun vazgeçmedi

Allahım'a binlerce kez şükür... Ettiğim duaları, gözyaşlarımla ıslanan avuçlarımı gördü duydu ve çok şükür nasip etti

Allahım her isteyene hayırlısıyla nasip etsin inşallah

Kendinizi asla güvenmediğiniz bir doktora emanet etmeyin arkadaşlar...

Eğer imkanınız biraz olsun varsa maddiyata hiç takılmayın

Çünkü bir bebeğin evladın mutluluğu hiç bir şey ile ölçülemeyecek kadar değerli:))))

Merhaba baya yıl geçmiş aradan durumunuzu merak ettim. Bende miyom ameliyatından sonra iki doğum yaptım. biri erken oldu doğum sırasında bebeğim keseyi patlatıp içteki miyom ameliyat dikişimi patlattı. İkincide erken sancim oldu oda rahmin arkasına doğdu. Ve rahim miyom dikişinin hemen yanında parçalandı siz sıkıntı yaşadınız mı hamilelik sürecinde ya da doğumda?

X