Miyom ameliyatı olanlar

İnşallah isteyen herkese nasip etsin Rabbim.Benim reglim app de yazan tarihten hep 2 gün once olurdu ama düzenliydi yani düzensiz diyemem ve ameliyattan sonra da aynı şekilde devam etti 27 kasım da ameliyat oldum 25 şubat da hamile kaldım.Ovuslasyon kiti aldım reglden 5 gün sonra yapmaya başladım 2.yapışımda yumurtlama günümdü şükür ki tuttu da gebelik.İnşallah Rabbim özletmeden herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin

Kızlar benim de reglime 4 gün var ama Bugün kanamam geldi biraz acaba adet mi oluyorum yoksa ameliyatla ilgili bir kanama mi bi fikriniz var mı geçen çarşamba ameliyat oldum bugün bir hatta oldu ne diyorsunuz bu kanama ne kanaması acaba telaşlandım

Böyle bir şey yaşamadım ama belki de erken olacaksın çünkü ameliyat sonrası beklenen durum reglin tarihinin oynaması.bugün bak duruma olmazsa bir acile gaşan git yada ameliyatını yapan doktora veya asistanını ara sor kuzum

Arkadaşlar merhaba bugün ameliyat videomu izledim mübarek yok yokmuş doktor açınca endometriozisim varmış ilk önce yaraları yakmış miyomu almış endometriozis yüzünden tüpüm yapışmış onu açmış yerine yerleştirmiş sonra histereskopiyle rahim genişletme yapmış yazarken bile yoruldum bende niye bu kadar ağrım oldu falan diyordum inşallah hayırlı bir evlat nasip eder rabbim
Kızlar ayrıca ben her ay sancıdan ölürdüm adet dönemimde endometriozis yüzündenmiş ve laparoskopi olmadan teşhis edilemiyormuş böyle şikayetleri olanlar bu ihtimali de gözden geçirsinler

iyi geceler arkadaşlar..benimde miyomum var en son 5.5 cm ve rahmin dısındaydı..ilk ekimde belli oldu miyomum 4 cm di 3 ay sonra kontrole gittigimde 5.5. olmuştu..bi tane..özel hastaneye gittim ama 2 farklı dr..ikiside ameliyat dedi..ama ben hem korkuyorum hem nerde ameliyat olacagıma karar veremedim..özellerde fiyatlar nasıl canlar??yok eğer devlet derseniz üniversite hast de mi olcam mesela?daha ne dr buldum ne bişey..erteliyorum yaza kadar..adet tarihlerimde kanamalarda bi sıkıntı yok..ama karın ağrısı şişlik kramp tarzı ağrılar var..kafam cok karısık..

miyomların tekrarlama riski fazlaymış bundan da korkuyorum ameliyat olup tekrarlayan varmı?neden oldukları konusunda bilgisi olan?37 yaşındayım buarada..ikiz kızlarım var

miyomların tekrarlama riski fazlaymış bundan da korkuyorum ameliyat olup tekrarlayan varmı?neden oldukları konusunda bilgisi olan?37 yaşındayım buarada..ikiz kızlarım var

Kuzummm çok geçmiş olsun,ben 27 Kasım 2017 de oldum ameliyat ve 2 ay geçmedi aradan tekrar oluştu miyom,doktorumda normalde 6 ay ilişki yasak demişti 3 aya indirdi miyom büyümeden hamile kalmam için şükür ki kaldım da şu an hamileyim 11 haftalık.Neden oluyor kısmı ise muamma bazı doktor genetik diyor bazısı %70 kadın da olur diyor.Üstelik benim miyom dişi de değildi ama yine oluştu artı bir de kist oluşmuş hatta

Cok geçmiş olsun.. Hangi şehirdesin

Canım bi şey sorcam benim inanılmaz adet sancım vardı ameliyattan sonra kurtuluyor musun ya da kurtulan arkadaşlar var mı
Ben bekarlıgından beri sancı cekerdim.. ameliyattan sonra farkına bile varmadm adtin.. ama sadece miyomla alakalı olmuyo sancılar, iyi bi doktora gitmek lazım..

Olabiliyosanız laparoskopi olun kızlar. Hemen ayaklanıyosunuz ve cocuk için korunma süreniz az oluyo.. acık ameliyat zorunlu degilse tercih etmeyin.. ikisini de yaşadım, iyi biliyorum..

Kapalı ameliyat olduysan o kadar beklemene gerek yok, miyomdan kurtulmak için hamile kalmalısın demişti doktorum. Ama dogumdan sonra tekrar edermiş sonsuza kadar kurtulamazmışız.. yani, ben ameliyattan sonra 2 ay korndum sadece..

Tekrar ediyor kurtuluş yok.. cocuk düşünenler için risk aslında, cocuga engel oldugu için tedaviye gidiliyor, bi de tabi cok agrı yapabiliyor yerine göre.. yoksa neredeyse her kadında olabiliyormuş.. ufaklardan soğan kürüyle kurtulunabilir..

canım bende hep erteledim senin gibi yıllarca ama bebek olmadı bir türlü.kasımda bende oldum ameliyat tek miyomla girdim ama fazlasıyla büyük miyomlarım varmış.şu ana kadar tekrarlamadı bakalım. herşeyi bırak en azından kafam rahat hamile kalırsam düşük ihtimali miyom olunca daha yüksekmiş en azından o stres kayboldu ol kurtul canım.

Aynen, ben de kasım da oldum birden fazlası cıktı.. şimdi bi tane daha varmış 3cm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…