Miyom ameliyatı olanlar

merhabalar. bursada tavsiye edebileceginiz doktor varmı aca ba 36 yasında bekarım agrım sızım olmadıgı için hic doktora gitmemiştim. sık idrar şikayetiyle gittiğimde miyom cıktı iki doktora gittim ahmet yılmaz ve osmangazide sedat kartal ikiside muayenede rahmin dışında 9 cm miyom birde içte 2 cm bi miyom var dediler acık ameliyat onerdiler ahmet bey yuzde 5 rahimde yapışıklık olabilir ameliyattan sonra dedi dr sedat kartal renkli emar cektirdi ve cd de bşrş rahmin dısında biri icinde iki tane 8.5 cm lik miyom oldugunu görünce cok sasirdi ultrasonla baktı ve gördü acık ameliyatla almamız lazım dedi ama Allah biliyor ya korkuyorum.

Kızlar miyom ameliyatından önce Mr cektirdiniz mi. İlaçlı mi yoksa ilaçsız miydi. Mr sonrası herhangi bir rahatsızlık hissettinizmi. Lütfen yardim
benden de istedi doktor hemde abarttı dediki aa şimdiye kadar kimse senden neden istememiş mr dedi ve sonucu kendi pc den çıkaramadı raporda onaylanmamıştı sadece görüntü bilgisayarına inince baktı evet her halükarda ameliyat dedi bence gereksiz birşey raporunu okumadı bile ama her dr aynı olacak diye bişey yok

kızlar bende olucam ameliyat nasipse ameliyat fobimi biraz attım doktorum sayesinde ameliyat olanlar sonrasını biraz yazar mısınız benim 3 tane intramural miyomum var 7 cm 4 cm 3 cm çaplarında doktorum açık ameliyat önerdi bakalım hakkımızdan hayırlısı

Hani nerdeymiş bu miyomlu hatunlar hu huuu
Ahh canımm kusurumuza bakma öncelikle geçmiş olsun.ohh bak sende kurtulmaya karar vermişsin.çok da iyi yapmışsın :) ameliyat sonrasında da öyle büyük sıkıntılar olmuyor canım.mesela bende hiç olmadı yani ağrı kesici istiyorum diye bir cümle bile çıkmadı ağzımdan.benimde miyomum 5 cm di.1 hafta kısıtlanıyo tabi hareketlerin ama hareket emek çok iyi geliyo gaz açısından.çünkü gaz sancısı oluyor malesef.yanında sana yardımcı olabilecek birileri olursa daha iyi olur.çünkü öyle heme yemek ev işi yapamıyosun.iyileşme sürecinde sorunlar yaşamadım hiç çok şükür.hafif kanama olur ama öyle çok fazla değil bikaç damla filan.kramp benzeri küçük dayanılabilir ağrılarda oluyor tabi yatıp kalkarken.en çok 20 gün 1 ay sonra da normal hayatına dönüyosun.benim 2 ay oldu iyiki olmuşum.çok şükür Rabbime ki o çok şiddetli adet ağrılarında kurtuldum.sende ol kurtul inşaALLAH.Rabbim şifalar versin arkadaşım.aklına gelen bişey olursa sor lütfen.geç cevap verebilirz ama mutlaka vermeye çalışırız.

canım benim sağol Allah razı olsun bende bi dahaki hafta nasip olursa olcam çok erteledim çocukta yok doktorlar buna bağlıyo 5 senedir erteledim durdum ilk zamanlar 3*4 cmdi ameliyat önermediler bi tüp bebek ve aşılama yaptırdım bu doktorum keşke baştan olsaydın dedi bu doktor gibi güzel cesaret veren bi doktor olsaydı belkide çoktan olmuştum doktor çok önemli motive etmesi çok önemli sağ salim olup kurtulalım acılara dayanırız Allahın izniyle :) sizde çocuk var mı

Selam bende 3 haftası bitirdim bugün herşey çok güzel şükür hafif ağrı hareket anında tabiki oluyor kalkıp yatarken neticede kesik yok diyene sasarım ki ağrıda değil aslında ama en önemlisi usutmemek üşümez isen kendini kollarsan herşey daha rahat bu çok önemli bence ayaklarının sıcak olması mesela ben ameliyattan çıkınca anam kıyamam viks sürüp yun çorap giydirmiş kendime geldiğimde ilk onu hissettim annem dedim başka bişey demedim o anda ilk sözümdü :))) hiç korkma herşey iyi olacaktır bak bende geçti bitti diyorum şükür
Geçmiş olsun çok

Malesef canım bende de çocuk yok benimde doktorum önce miyomu almalıyız dedi.daha önceleri gittiğim doktor ise böyle de hamile kalabilirsnin demişti.ama olmazmış çünkü miyom tüplerime baskı yaparak kapatmış.bugünlerde adet olcam.rahim filmi çekilcek.bakalım hayırlısı inşaALLAH

Sanada çok geçmiş olsun canım evet İnşâAllah sıcak tutmaya çalışcam Allah'a şükür hastaneler sıcak ve kışın üşütilmüyor genelde yazın daha çok üşütüyoruz sanki
Geçmiş olsun canım benim de doktorlar hep olur dediler meğerse hsg de raporu yanlış yazmış adam ve doktorlar filmi incelemeden 3 senedir tüplerin açık dediler ve bi doktor sonunda farketti ve tekrar hsg rahim filmi çekildim ve çok bariz belliydi sağ tüpüm de hidrosalpinks sıvı birikmesi varmış ve o tüpümde alınacak ameliyatla Rabbim hepimize hayırlı şifalar versin İnşâAllah

Bana 6 ay korunacaksın dedi sanki 5 senedir kaldımda :)) 5 ay sonra önceki tedavimden kalan tüp bebek ilaçlarımın tarihi geçiyo nasıl olcak bilmiyorum

Bana 6 ay korunacaksın dedi sanki 5 senedir kaldımda :)) 5 ay sonra önceki tedavimden kalan tüp bebek ilaçlarımın tarihi geçiyo nasıl olcak bilmiyorum
Ah canım kıyamam benim de hep ters gitti bu mücadelem ama sanki şimdi olcakmış gibi hissediyorum.ameliyat tarihin belli mi?hangi gün? Olunca hemen güzel haberlerini yaz.merakta bırakma.emin ol herşey daha iyi olcak ALLAH ın izniyle.

Canim sen acik olmamismiydin ameliyatı benmi yanlış anımsadım çünkü 6 ay yasak konuyor açıkta biliyorum
Doğru hatırlıyosun canım.evet açık ameliyat oldum.ameliyat olmadan önce de doktorum ameliyattan sonra ilk adetini beklicez dedi kontrolunu yapcaz duruma göre hareket edicez dedi.kontrolum olumlu geçti ve korunmya gerek yok hamilelik olsa da sorun olmaz artık dedi.bakalım bugün yarın adet olcam.olursam hsg için randevu vercekler tüplerime bakılcak.

Çok sevindim bu duruma öncelikle bende ameliyattan 3 gün sonra oldum ilk adetimi sarkmadı hiç ikinciyi olucam sonra doktor kontrolüm var benimde ameliyattan 1.5 ay sonra demişti kontrolüme şansıma 2 regl geçirmiş olucam ama doktor bana 6 ay bekliycez demişti ameliyat olmadan önce bakalım bende aralığın 10 u gibi gidicem
Bende ameliyattan çıkınca doktora ilk tüplerim Nası die sormuşum kafaya bak sen :))) hadi hayırlısı güzel haberler le gelirsin inşallah :)

Canım Rabbim en kısa zamanda o mutluluğu yaşatsın sana.ameliyat esnasında benimde tüplerime bakmak için mavi bi sıvı vermiş doktor ama reaksiyon göstermişim ve o sıvı lenflerden venözlerden vücuduma yayılmış.bakamamış. 1 saat düzelmesini beklemişler çünkü masmavi olmuşum :) doktorum avatardaki gibi olmuştun diyor :) ameliyattaki hemşreler tarafından da şirine diye biliniyorum artık :) bende ilk ayıldığımda tüplerimi sormuşum.hakkımızda hayırlısı arkadaşım.okadar çok istiyorum ki burada miyom ameliyatından sonra hamile kaldım yazılarını görmeyi :) çünkü gerçekten çok büyük mücadele veriyoruz.Rabbim nasip eder inşaALLAH

Güzel haberlerini bekliyorus :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…