Miyom ameliyatı olanlar

Tekrarlıyor demek genelde . Ah ben hala ameliyat acısını çekiyorum karnım patlayacak gibi. Keşke yaptırmasaydım diyorum . Rahim zarar görüyor mu peki arkadaşım ameliyattan sonra ? Ben çocuk düşünüyorum. İnşallah zarar görmemiştir rahim tüpler .
Rahim zarar gördü.3 kez tüp Bebek yaptım.tutunmadi.normal yollada hamile kalmadım.tam bir hüsran.

Tekrarlıyor demek genelde . Ah ben hala ameliyat acısını çekiyorum karnım patlayacak gibi. Keşke yaptırmasaydım diyorum . Rahim zarar görüyor mu peki arkadaşım ameliyattan sonra ? Ben çocuk düşünüyorum. İnşallah zarar görmemiştir rahim tüpler .
Bende 2. Miyom ameliyatı ni yaptirdigima bin pişmanım.ondan sonra hep aksilik oldu.tupum kapandı.hidrosalping oldum sonra onun için ameliyat oldu m.hetsry ters gitti

Bende 2. Miyom ameliyatı ni yaptirdigima bin pişmanım.ondan sonra hep aksilik oldu.tupum kapandı.hidrosalping oldum sonra onun için ameliyat oldu m.hetsry ters gitti
Çok üzüldüm, ne yapacağız peki biz? Ameliyattan başka çözüm yok diyorlar, oluyoruz tekrarlıyor, yine çözüm değil ki bu 😞😞😞

Bugün doktor kontrolüm vardı, ameliyatın üstünden 4 ay geçmesine rağmen 1.8 cm bir miyom oluşmuş :KK43: kısa sürede bu durumu yaşayan var mı?
Uzun süredir okumadım yazılanları. Sizin adınıza çok üzüldüm☹️ Kısa sürede tekrarlamış, maalesef bu olabilecek bir durum. Ben de korkuyorum tekrarlar diye.

Yeni katılan arkadaşlar... Ameliyattan korkmayın.Bu konuda deneyim kazanmış doktorları Araştırabilirsiniz. Kendınızi hazırlayabilirsiniz psikolojik olarak bu süreçte... Özelde fiyatlar malum,moralinizi bozmayın .Eğitim hastanelerinde de gayet donanımlı hocalar mümkün. Kapalı teknik de yapılıyor bazılarında. Bana da ilk söylenen rahmin alınması ihtimaliydi. Bunu zaten söylecekler size ameliyata tüm şartları kabul ederek giriyorsunuz. Hoş ben de buraları okudukça öğrendim. Ne kadar rahım bizde kalsa da, ileride sıkıntılar olabiliyormuş. Ameliyat sonrası doktorumun bana söylediği rahmimin baya hasar gördüğüydü, nasıl görmesin 3 kiloydu kendısı... Bunu ilerleyen süreçlerde öğrenıcem artık. Şuan ameliyattan korkmak en son düşüneceğiniz şey olsun. Her aşamada bır sıkıntıyı atlatıp bır sonraki ile yüzleşiyoruz. Ben amelıyat olduğum zaman annem çok üzüldü bunları yaşadığım için, göğsünde ağrı hissetti. Daha hasta yatağımda annemı ikna etmeye çalıştım doktora gitmesi için, 3 ay gecikmeli gıttı ve sonuç meme kanseri... Yanı sinir, stres, üzüntü yakamızı bırakmadı ,atlatıcaz inşallah ne diyelim her şey bizim için...
Yanı ertelemeyin arkadaşlar miyomunuzdan haberdarsanız kurtulmaya bakın. Sonuçta büyüdükçe verdiği hasar da büyüyordur diye düşünüyorum. Ben son zamanlarımda öğrenmiştim ama tüm belirtiler varmış.
Mesanenize, bağırsağınıza baskı yapacaktır. Benım son halim öyleydi, minnacık idrar bıle baskı yapıyordu,kesılmeyen adet kanamam vardı, karnım 6 aylık gebe gibiydi,çok kuvvetli sırt ağrım vardı ki benı doktora gitmeye ikna eden sırt ağrımdı. Neyse Çok uzun oldu içimi döktüm galiba birazda 🤭 Bu arada benım 5 ay geçti ama halen karnımda gerilme hissediyorum. Her türlü işimi yapıyorum ama bazen amelıyat yerim kendını gösteriyor sızısı ile 😬 kontroller normal geçtiği için dert etmiyorum şimdilik bunu.

Kızlar birkaç mj okudum da yazmadan edemedim, karamsar olmaya gerek yok, sürekli tekrarlıyor evet ama gebelige engel olacak yerde değilse problem değil. Böyle söylemesi kolay diyedüşünüyorsunuz tabi, şöyle söyleyeyim o zaman,portakal büyüklüğünde myom aldırdım acık ameliyatla, sonra evlendim 2 sene cocuk olmayınca yine ameliyat oldum tekrarladı cünkü, bu arada klomen vs tedavisine başladım hiçbir problem yok dendi hep ilaç verildi sürekli, cok iyi bir dr başka bir myomu görene kadar böyle devam etti.. Çok riskli bölgedeymiş ayrıca 5-6 tane varmış.. Diğerleri nasıl farketmedi hala düşünürüm. Hemen kapalı ameliyat oldum, 3 aya hamile kaldım.. Gebelikte yine oluştu myom onu da dogumda aldırdım. Bebegim 1 yaşına girince yine hamile kaldım, tekrarlarsa aynı seyleri yaşamamak için. Şimdi 2. Bebeğim 6 aylık oldu şükür. Ama düşündüğünüz gibi rahim cok yorulmuş, başka cocuk yapma dedi dr.bugünümüze binlerce şükür.
Demem o ki,
-olaya çokk kaliteli bir drla başlayın, tam olarak problemin ne oldugu bilinmeli, myom zararsız yerde olabilir, klomen vs verilen ilaçlar hormon ilacı, olan myomu cabuk büyütüyo. Bi de dipnot, baharatlı yiyeceklerin de myomu besledigini okumustum.
-Ameliyattan korkmayın, başka çaresi yok çünkü, tecrübeli ellerde oldugu sürece..
-Ve sabredin, Allah emeklerinizin karsılıgını veriyor, sadece sabrımızı sınıyor, en başta bebeğim olsaydı belki bu kadar sabırlı olmazdım çocuguma karsı.. Üzerdim onu, Allah emanetini emin ellere vermek istiyor..
Uzun oldu😊

Sevgi hn mrb hangi sehirde oldunuz dr arayisi icindeyim bende acik diyolar drlar ama cok korkuyirum ben
Kusura bakmayın şimdi görüyorum ben ankraya gittim özellikle hu ameliyat için ali ayhana oldum konusunda cok uzman oldugu söylendiği için ama ali hocayla iletişim problemleri olabiliyor açıkcası bu sorunum için cevap alamadım

Arkadaşlar miyom ameliyatı sonrası ne zaman güvenli gebelik ? Kendi doktorum 3 ay dedi ama az gibi geldi . Başka doktorlar da 6 ay diyor .

Benim doktor açık da kapalı da 3 ay diyor . Benim açık oldu . Neyse ben garantiye alıp bekleyeyim 6 ay .
Doğrudur.. Ben 10 ay içinde 2 kapalı ameliyat oldum, son ameliyattan tam 3 ay sonra gebe kaldım.. Ama açıkta çok az gibi bebeğim 6 aylık ve hala dikişlerim sızlıyor.. Beklemek her türlü daha sağlıklı tabi yaş elveriyorsa..

Doğrudur.. Ben 10 ay içinde 2 kapalı ameliyat oldum, son ameliyattan tam 3 ay sonra gebe kaldım.. Ama açıkta çok az gibi bebeğim 6 aylık ve hala dikişlerim sızlıyor.. Beklemek her türlü daha sağlıklı tabi yaş elveriyorsa..
Evet kapalı çok daha iyi . Benim 18 gün oldu ama hala iki büklüm geziyorum . Hala sızlıyor . Siz neden 2 kez oldunuz ameliyat , tekrarladı mı ?

Doktorlarınızı paylaşırmısınız? Esra çabuk cömert var aklımda Ankaraya gitmeyi düşünüyorum.Konyada doktor bulamadım.Siz kime oldunuz?

Evet kapalı çok daha iyi . Benim 18 gün oldu ama hala iki büklüm geziyorum . Hala sızlıyor . Siz neden 2 kez oldunuz ameliyat , tekrarladı mı ?
Çok geçmiş olsun tekrardan. Ara ara aklıma geliyorsunuz, nasıl oldunuz acaba diye merak ediyorum. Açık ameliyatta tamamen iyileşmek 40 günü bulabiliyormuş. Ama en zor kısımları atlattınız çok şükür. İnşallah bundan sonraki süreç daha kolay ve daha az ağrıyla geçer ve sağlığınıza kavuşursunuz

Yeni katılan arkadaşlar... Ameliyattan korkmayın.Bu konuda deneyim kazanmış doktorları Araştırabilirsiniz. Kendınızi hazırlayabilirsiniz psikolojik olarak bu süreçte... Özelde fiyatlar malum,moralinizi bozmayın .Eğitim hastanelerinde de gayet donanımlı hocalar mümkün. Kapalı teknik de yapılıyor bazılarında. Bana da ilk söylenen rahmin alınması ihtimaliydi. Bunu zaten söylecekler size ameliyata tüm şartları kabul ederek giriyorsunuz. Hoş ben de buraları okudukça öğrendim. Ne kadar rahım bizde kalsa da, ileride sıkıntılar olabiliyormuş. Ameliyat sonrası doktorumun bana söylediği rahmimin baya hasar gördüğüydü, nasıl görmesin 3 kiloydu kendısı... Bunu ilerleyen süreçlerde öğrenıcem artık. Şuan ameliyattan korkmak en son düşüneceğiniz şey olsun. Her aşamada bır sıkıntıyı atlatıp bır sonraki ile yüzleşiyoruz. Ben amelıyat olduğum zaman annem çok üzüldü bunları yaşadığım için, göğsünde ağrı hissetti. Daha hasta yatağımda annemı ikna etmeye çalıştım doktora gitmesi için, 3 ay gecikmeli gıttı ve sonuç meme kanseri... Yanı sinir, stres, üzüntü yakamızı bırakmadı ,atlatıcaz inşallah ne diyelim her şey bizim için...
Yanı ertelemeyin arkadaşlar miyomunuzdan haberdarsanız kurtulmaya bakın. Sonuçta büyüdükçe verdiği hasar da büyüyordur diye düşünüyorum. Ben son zamanlarımda öğrenmiştim ama tüm belirtiler varmış.
Mesanenize, bağırsağınıza baskı yapacaktır. Benım son halim öyleydi, minnacık idrar bıle baskı yapıyordu,kesılmeyen adet kanamam vardı, karnım 6 aylık gebe gibiydi,çok kuvvetli sırt ağrım vardı ki benı doktora gitmeye ikna eden sırt ağrımdı. Neyse Çok uzun oldu içimi döktüm galiba birazda 🤭 Bu arada benım 5 ay geçti ama halen karnımda gerilme hissediyorum. Her türlü işimi yapıyorum ama bazen amelıyat yerim kendını gösteriyor sızısı ile 😬 kontroller normal geçtiği için dert etmiyorum şimdilik bunu.
Benim doktor açık da kapalı da 3 ay diyor . Benim açık oldu . Neyse ben garantiye alıp bekleyeyim 6 ay .
Os gul selam nasilsin nasil oldun aklima dustun bi halini sorayim dedim umarin daha iyicesindir

Çok geçmiş olsun tekrardan. Ara ara aklıma geliyorsunuz, nasıl oldunuz acaba diye merak ediyorum. Açık ameliyatta tamamen iyileşmek 40 günü bulabiliyormuş. Ama en zor kısımları atlattınız çok şükür. İnşallah bundan sonraki süreç daha kolay ve daha az ağrıyla geçer ve sağlığınıza kavuşursunuz
Çok teşekkür ederim arkadaşım . Hala ağrılarım var gerçekten zor bir süreç . Ama daha iyiyim şükür . İnşallah arkadaşım geçsin gitsin artık .

Os gul selam nasilsin nasil oldun aklima dustun bi halini sorayim dedim umarin daha iyicesindir
Sağol arkadaşım çok şükür iyiyim biraz sızılar var rahmimde . Bazen fena sızlıyor ama tabi ilk zamanlara göre çok daha iyiyim . Sen ne yaptın ? Ameliyat olacak mıydın ?

Selam kizlar haftaya çarşambaya ameliyata gun verildi. Ama asiri korkuyorum. Allah rizasi icin bana dua okuyun.
Birde regli haftama denk geliyor. De uma soyledim dedim hocam bnm o hafta regli haftam . Bizim icin sikinti olmaz dedi. Dedim sizin icin olmazda ben yapi geregi biraz fazla oluyirum hem ameliyat ardindan hemen regli bunyemde hassas nasil kaldiririmki bilemiyorum.😢
Aşırı derede korkuyorum😭😭
Artik korkudan sirrima agri vuruyor.
Nasil yapcam ben bilmiyorum.
Birde sabah 8 e yazmislar 6 gelin yatis yapin demisler.
Offff Allah im bana ve bu durumdakilere yardim etsin InşAllah.
Dr uma dedim hocam cok korkuyorum. Korma elimden geleni yapacagim senin icin dedi.
Beni suan her detay ürkütüyor. Aşırı kötü hissediyrum. Herhalde kalkip kacarim diyirum. Yada bayılır miyim bilmiyorum
Nolur duaları niza ihtiyacim var😔😔😔

X