Miyom ameliyatı olanlar

Sağol arkadaşım iyiyim şükür . Karnımda gerginlik ve şişkinlik var . Bir de yatıp kalkarken zorlanıyorum onun dışında bir sıkıntım yok . Yavaş yavaş işlerimi de yapmaya başladım .
Her gün daha da kolaylaşacak Dikiş gerginliği için batikonla silip kantaron ve çay ağacı yağı sürmek rahatlattı beni, gaz gerginliği içinse yavaş yavaş ev içi yürüyüşler ve zamana ihtiyaç var Bir de ilk muayenede (20 gün sonraydı) doktoruma da sorarak çok sıkmadan korse kullandım, desteklediği için beni çok rahatlattı, hala zaman zaman takıyorum. Acil şifalar

Çok teşekkür ederim . O gerginlik benim mahvediyor . Ben de kantaron alıp süreyim . Mecburen yürüyüş yapıyorum çünkü evde yavaş yavaş işlerimi yapmak zorundayım . 1 ay sonra kontrolüm var doktora sorarım ben de . Peki siz de ameilyat sonrası ara ara kanamalar oldu mu ?

Benim hiç ara kanamam olmadı ama doktor lekelenmelerin olabileceğinin normal olduğunu söylemişti taburcu olurken. Çok miktarda bir kanama yoksa endişelenmeyin

mrbmahmutöncülde ameliyatoldunuzsanırım,nasılbir doktordur acaba

Bugün doktor kontrolüm vardı, ameliyatın üstünden 4 ay geçmesine rağmen 1.8 cm bir miyom oluşmuş kısa sürede bu durumu yaşayan var mı? ((

Bugün doktor kontrolüm vardı, ameliyatın üstünden 4 ay geçmesine rağmen 1.8 cm bir miyom oluşmuş kısa sürede bu durumu yaşayan var mı? ((
Sen nasıl ameliyat olmuştun canım kapalımı açıkmı?benim 1 yıl oldu olalı 6. Ayında kontrolüm temiz çıkmıştı,bakalım bu kontrolde ne çıkacak.Doktor bişey dedi mi peki?

Tekrarlama riski var demişlerdi ama bu kadar çabuk tekrarlamasının sebebi nedir peki ? Doktor ne dedi bu duruma arkadaşımm?

Sen nasıl ameliyat olmuştun canım kapalımı açıkmı?benim 1 yıl oldu olalı 6. Ayında kontrolüm temiz çıkmıştı,bakalım bu kontrolde ne çıkacak.Doktor bişey dedi mi peki?
Tekrarlama riski var demişlerdi ama bu kadar çabuk tekrarlamasının sebebi nedir peki ? Doktor ne dedi bu duruma arkadaşımm?
Açık yöntemle ameliyat olmuştum. Henüz boyutu küçük ama bünyen üretmeye müsait demek ki dedi. 6 ay korunma vermişti ama hemen bırakın korunmayı temmuza kadar doğal yolla gebelik olmazsa hemen tedaviye başlayalım dedi. Kurtuldum derken üzüldüm tekrar olmasına

Mrb arkadasim cok gecmus olsun. Ymarim buyumez.

Haklısın canım o kadar eziyet çekip tekrar aynı şeyin başa sarması can sıkıcı ama üzülme lütfen çok minik . O kadar minik miyom gebeliğe engel olmaz sanırım . Gebelikte de çok sıkıntı yaşatmaz muhtemelen . Benim miyom gebelikte 7 cm falan olmuştu doktorlar ah çok ağrın olur kanaman olur erken doğum olur vs vs dedi ama var mı yok mu anlamadım bile gebelikte. Hemen düşünüyor musun çocuk şimdi ? Ben de korunma süresi biter bitmez 2. Çocuk düşünüyorum .

Peki bunu kontrol altinda tutmak veya buyumesini önlemek icin herhangi bir ilac yokmu. Illaki bunu badturan bisi vardir tıpta

Biraz daha toparlanmayı bekleyecektim aslında ama doktorun dediğine uyacağım, benim çocuğum yok, hiç hamile de kalamadım inşallah hayırlısıysa kendiliğinden olur Allah sana da nasip etsin gönlündekini

Peki bunu kontrol altinda tutmak veya buyumesini önlemek icin herhangi bir ilac yokmu. Illaki bunu badturan bisi vardir tıpta
Şimdilik müdahale gerektirecek boyutta değil fasulye tanesi kadar, hemen gebelik deneyelim dedi. Daha önce duyduğuma göre ilaçlar geçici menapoz yapıyormuş bu da gebelik isteğime uymuyor Doktorumdan memnunum ama başka bir hocaya daha danışacağım. Başka ne yapacağımı bilemedim, ameliyat sonrası yediklerime bile o kadar dikkat ettim ki, işlenmiş gıda yok, süt ürünü çok çok az, düzenli yürüyüşler... tavsiyelere de açığım, bu kadar çabuk tekrarlayan miyomu olan arkadaşlar nasıl bir yol izledi?

Çok geçmiş olsun canım.Malesef tekrarlama olasılığı çok yüksek.Umarım bir an önce hamile kalır bebeğini kucağına alırsın.Ama şunuda unutma 1 tane miyon oluştu diye yine aynı şeyleri yaşayacak değilsin.Belkide o boyutta kalacak, çoğalmayacak ve büyümeyecek.illa kötüsünü düşünme.

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Ameliyattan çok kısa süre sonra olduğu için galiba biraz karamsarlığa kapıldım. Allah’tan ümit kesilmez, hayırlısı olsun.

Biraz daha toparlanmayı bekleyecektim aslında ama doktorun dediğine uyacağım, benim çocuğum yok, hiç hamile de kalamadım inşallah hayırlısıysa kendiliğinden olur Allah sana da nasip etsin gönlündekini
Amin inşallah çektiklerimize değer . Allah mükafatını hepimize verir inşallah

miyomlar tam bir baş belasıdır.ben 2 kez açık ameliyat olmama rağmen sürekli tekrarladı.şimdi yine var.şaştım kaldım. geçici menopozda oldum.yine gitmedi.bıktım usandım.

miyomlar tam bir baş belasıdır.ben 2 kez açık ameliyat olmama rağmen sürekli tekrarladı.şimdi yine var.şaştım kaldım. geçici menopozda oldum.yine gitmedi.bıktım usandım.
Tekrarlıyor demek genelde . Ah ben hala ameliyat acısını çekiyorum karnım patlayacak gibi. Keşke yaptırmasaydım diyorum . Rahim zarar görüyor mu peki arkadaşım ameliyattan sonra ? Ben çocuk düşünüyorum. İnşallah zarar görmemiştir rahim tüpler .

Öyleymiş ben de tecrübe etmiş oldum çocuğum olmadığı için aldırmak zorundaydım, inşallah tekrar çok büyümeden hamile kalabilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…