Misafirlik ve duş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun okuduğunu anlamamakla alakası yok laf atacağınıza kendi açtığınız konuya bakın nerede yazıyor komşuyu kınadığınız,verdiğiniz tepki veya haksız bulduğunuz.İnsanlar yazınca muhtemelen yazdınız alıntı olarak,konuya bakınca ben görmedim birşey,tek tek tüm mesajları mı takip edelim?
Anlatmış ve soru sormuşsunuz ona cevap verdim bu sıcakta duş alınır.Ve lafı edilmez.

Ayrıca bahçeli yerde de olsanız kimse bornozla veya anadan doğma dışarı çıkmıyorsa eğer, her gün kafası ıslak mı diye komşusunu beynine kaydedip sapık gibi izlemez.Yakınlık demek her anımızı izlemek,iç içe olmak demek değil.Ha cidden söyledikleriniz de samimiyseniz 24 saat gözetleyen insanlardan uzak durun.
Bakın yazdığım ;

“her gün gelince duşa girdi hep keza her sabahta ben girerim. Malum yaz ayları.“

Hepimiz giriyoruz bende gittiğimde girerim bu kişinin bu konularda yorumuna da çok şaşırdım bunuda belirttim

Evinize misafir gelse bir hafta kalsa ama her gün duş alsa ayıp olur mu?
Fikrinizi merak ettim.
Eşimin kuzeni 1 haftadır mücbir sebeplerden dolayı bizde kalıyor bugün son günü, birlikte geziyoruz seviyorum kendisini her gün gelince duşa girdi hep keza her sabahta ben girerim. Malum yaz ayları.
Sabah kahvesine yan komşum geldi yakın arkadaşım kendisi o sırada da kız duşa girmişti misafirlikte her gün duşa mı girilir dedi de siz ne düşünüyorsunuz?
Yaz günü her dakika terliyoruz sizce de çok normal değil mi ? Komşunuza ne ayrıca ?

Fikrinizi merak ettim.
Eşimin kuzeni 1 haftadır mücbir sebeplerden dolayı bizde kalıyor bugün son günü, birlikte geziyoruz seviyorum kendisini her gün gelince duşa girdi hep keza her sabahta ben girerim. Malum yaz ayları.
Sabah kahvesine yan komşum geldi yakın arkadaşım kendisi o sırada da kız duşa girmişti misafirlikte her gün duşa mı girilir dedi de siz ne düşünüyorsunuz?

ben misafirliğe gittiğimde bu kadar rahat olamıyorum. örn; eşimin ailesinin yanına gitsem dahi (alt katta da bekar kız kardeşi oturuyor) 2 günde 1 ya da mesafeyi biraz daha uzun tutmaya çalışıyorum, kayınpederim rahatsız olmasın diye görümcemin evinde vs duş alıyorum. sonuçta orası benim evim değil.

ama burada önemli olan misafirinizin rahatlık durumu, her şeyde çok rahat olmasını istemem mesela.
örn. eşiniz yokken girmesi daha münasip bence

Fikrinizi merak ettim.
Kokalım mı?

Yaz kış sık sık duş alan insanı her zaman ayrı severim banyonun içine etmeden cıkıyorsa hele baş üstünde yeri var
Ah ah rahmetli teyzem bize gelince banyoya girer bir saat çıkmazdı bizde endişelenirdik, çıktığı an banyo mis gibi temizlik kokardı meğer beş dakika duş alıp geriye komple banyoyu temizliyormuş🥹
Allah rahmet eylesin

Fikrinizi merak ettim.
E yatılı misafir sıcakta napsın, Antalya, İzmir, 60 dereceyi gören illerde insanlar ne yapacak misafirim kokayım mı diyecek. Duş alma rahatlığı olmayacak evde de kalınmaz gider otelde kalır insan. Yoksa ne diye yatıya gelsin. Ayrıca ele ne ? O nerden biliyor her gün duş aldığını

Rahatsız oluyorsanız elalem ile dedikodu yapana kadar gelme otelde kal diyeceksiniz. Siz de ayıp etmişsiniz yani. Ben duysam bu muhabbeti adım atmam eve çok net, seviyorum falan lafı hikaye. Mücbir bir sebep varmış o da bayılmıyordur sizde kalıp duş almaya evi var herkesin sonuçta

Bakın yazdığım ;

“her gün gelince duşa girdi hep keza her sabahta ben girerim. Malum yaz ayları.“

Hepimiz giriyoruz bende gittiğimde girerim bu kişinin bu konularda yorumuna da çok şaşırdım bunuda belirttim
Tamam bunu demiyorum,gelen misafiri sevdiğinizi ve duşa girdiğini yazmışsınız.Arkasından komşunun ettiği lafı belirtmişsiniz,misafirlikte duşa mı girilir ? demekle, misafirlikte her gün duşa mı girilir ? demek farklı anlam çağrıştırıyor.

Bende bu yüzden size, duşa devamlı girdiğini nerden biliyor dedim.Birinin her gün duşa girdiğimi bilmesi için 2 seçenek var çünkü,ya ben söylemişimdir ya da kendisi her hareketimi izleyen biridir.
Anlattığınıza göre bahçede gördükçe biriktirip durmuş içinde,o halde kesinlikle uzaklaşın.
Yıllarca bahçeli sırt sırta evlerde yaşadım böyle bir durum hiç yaşamadım,kimse söylemedi ya da kimseye dikkat etmedim,donla mı kafası ıslak mı nedir diye.
Bu her şeyi inceleyip,biriktirip dedikodusu malzemesi arıyor o zaman.

Yahu okuduğunu anlamayan bir kesim var cidden. Bu komşum yakındı bize kızla da muhabbetleri oldu bahçeli yerdeyiz genelde duştan çıkınca gördü kendisini. Ben hak mı vermişim ? Bir okuyun yahu. Görüşmeyi de kesiyorum kendisiyle çünkü bende her gittiğim yerde duş alırım misafirlikte. Demek bu tarz kişiler ayıp diyebiliyor. Ben demem demedim kendim duşa girerim çünkü
Okuduğumuzu anlıyoruz siz net ifade etmediğiniz için, komşu ile duşa girme dedikodusu yapmış gibi algılanıyor okuyunca o yüzden herkes aynı tepkiyi vermiş. Alttaki yorumları görene kadar insanlar ilk yazıya bakıyor. Yazınızı editleyin tekrar bence

Kendisini ilgilendirmeyen konularda yorum yapan, sorulmadığı halde fikir beyan eden insanlara sinir oluyorum.
Komşunuza da sinir oldum.
Yok ya konu sahibi misafirinin dedikodusunu yapmış yapmış şimdi komşuyu günah keçisi ilan ediyor olan bu yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X