Misafir

lilipit

Bitkin
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2013
13.030
14.808
kızlar merhaba,
Cumartesi misafirm gelecek. Cumadan işlerımın cogunu halletmek istiyorum. Peynırlı börek yapmayı düşünüyorum. Hanı bir gün önceden yapılıp buzdolabında bekletılıyor ya.
Annem okadar uzun beklemez diyor
Yani cuma 3 te yapsam, cumartesı aksam 6 da pişireceğim.
Siz bu sekılde önceden borek yapıyor musunuz? Yapıyorsanız nasıl oluyor? Tarıf verır mısınız?

Not: cok becerıklı sayılmam anlamıyrm bu işlerden pek :)
5 aylık bebegım var
Bırde uc yasında koalam

Son düzenleme:
Bence cumartesi sabah erkenden kalkıp yapın, dolaba atın. Bir gün önceden beklerse bozulur.

bence varsa bi pastane ile anlaşın. yani bi gün önceden yapıp dolapta bekletmekle filan uğraşacağınıza.

Peynirli börek kuru oluyor.
Ispanaklı çökelekli yap bence.
Ve çiğ bekletme evet pişir.
İkram etmeden önce de mikrodalgada ya da normal fırında ısıt lezzet kaybı olmaz.

Yengem sodalı börek yapıyor bir gun bekleyince daha güzel oluyor demisti. Tarifi hatırlamıyorum ama bir araştırın.

Buzlukta beklet? Bizim ani gelen misafire karşı her zaman buzlukta ustu kapalı bir şekilde boregimiz olur. Tadı da aynı oluyor.

Bak kardes fırın tepsinde yap hazırla sadece pisrme kısmı kalsın yani Streç geçir buzdolabına koy buzluk degil yani alt kısma öbür gün pişir inan harika olcktr

Peynirli börek o kadar beklememeli bence ama yaparken harcina soda katin cok guzel oluyor.
Cumartesi sabahtan yaparsaniz iyi olur cok zahmetli bir sey degil zaten hazir yufkadan yapacaksaniz.

sodalı börek yapabilirisin bekledikçe güzelişiyor internete bir sürü tarifleri var bir bakın

Börek dolapta 1 gün beklerse çok daha lezzetli oluyor.
Ben misafire hep öyle yapıyorum.
Üzerine yaptığın sosuda dök sadece yumurta sürüyorsan ki ben tavsiye etmem yumurta kokuyor onu pişirmeden önce sürersin.
Kolay gelsin :)

Aslında içini hazırlayıp fırına gönderip sıcAK peynirli pidede yaptırabilirsiniz,aynı gün.
Yada illaki bekletecem diyorsanız su böreği yapabilirsiniz bekledikçe güzelleşir.

Ben ki elde açarım her türlü böreği hazır yufkayı çok nadir alan birym ama birgün önce den yaplnc inan eldə açılmış gibi çok lezzetli oluyor susam çörek otu serpstr birde kalan sosu en üste de güzelce yay inan süper olur

Masalalh :)
Bı tarıf var
Dort yumurta ıkı sıse soda falan bana cok geldı
Neler koyuyorsun?

Çocuklarınız varmış madem cuma gecesi onları yatırdıktan sonra yapın böreğinizi, kekinizi. Ertesi güne bişey olmaz böreği pişirebilirsiniz. Gelmelerine yakın fırının düşük ayarında ısıtıp ikram edilebilir. Telaşlanmayın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…