mirena spiral çıkartıldı ,gebe kalmak ıcın ne kadar beklemelıyım ? tecrubesı olanlar varmı

betyboob

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2024
9
5
34
mırena spıralımı cıkarttırdım gebelık planlıyorum . varmı deneyımı olan ? herkes 6ay kalamadım hamıle fln yazmıs .varmı aslı

keske çıkaran doktora sorsaydınız. doktor spirali çıkardıktan sonra rahmi ve yumurtalıkları inceledi ve bir sorun göremediyse denemeye başlayın. ama zaten korunmasız ilişkide 1 yıl içinde gebe kalmanız beklenir. yani sağlıklı bir kadın ilk ayda da gebe kalabilir 10 ayda da. yani spiralle ilgisi yok onun çok (eğer spiral rahme zarar vermediyse)

keske çıkaran doktora sorsaydınız. doktor spirali çıkardıktan sonra rahmi ve yumurtalıkları inceledi ve bir sorun göremediyse denemeye başlayın. ama zaten korunmasız ilişkide 1 yıl içinde gebe kalmanız beklenir. yani sağlıklı bir kadın ilk ayda da gebe kalabilir 10 ayda da. yani spiralle ilgisi yok onun çok (eğer spiral rahme zarar vermediyse)
sordum tabıkı , bır engel yok hemen baslayabılırsınız dedı doktorum .

sordum tabıkı , bır engel yok hemen baslayabılırsınız dedı doktorum .
o zaman yılmadan en az bir yıl deneyeceksiniz 😂 ama aylara takılmayın bence çok stres yaratıyor. sürekli şu 3.ayında gebe kaldı, diğeri 6.ayında gebe kaldı diye düsünmeyin. herkesin bedeni farklı. en rahat ve en hazır olduğunuz zaman bedeniniz zaten gebeliği doğru şartlarda oluşturacaktır.

X