Minik kızımı kime emanet ederim...

julianne

Guru
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2008
3.062
3
Merhaba kızlar. Biliyorsunuz şu an ben birçoğunuz gibi doğum iznindeyim. Üç ay sonra işe başlayacağım. Bebek gelmeden önceki tek planımız annemin ona bakacağı olmuştu. Ama biliyorsunuz hamileliğim sırasında annemin kalp hastası olduğunu öğrendik. Geçtiğimiz günlerde açılan damarı tekrar tıkanmış. Torununun sevincini bile yaşayamadı annecim. Sanırım onu bypass ameliyatı bekliyor... Bu durumda bebeğe de bakamayacak. Öncelişkle annemin iyi olmasını istiyorum ama bebeğimi de düşünmeden edemiyorum. Annem dışında bakacak kimse yok ( İŞi bırakmam mümkün değil çünkü kredi borcu ödüyoruz. Zaten 800 milyonluk bakıcı da bulamam. Ne yapacağımızı şaşırdık eşimle. Hadi az para istyen bir bakıcı buldum. İşe başlayınca 4 aylık olacak kızımı nasıl emanet edeğim bilmiyorum...

Hem sizden fikir almak hem de biraz anlatıp rahatlamak istedim...

canım üzülme,
evet cok zor bi durum, bebeğinden ayrılamaz insan ama daha 2 aylıkken kreş gibi ortamlara başlayan bebekler biliyorum ben.bizimkiler en azından biraz daha büyümüş olacaklar. bende calışıyorum ve benim bebeğime de kimin bakacağı hiç belli değil.
yakınlarda bi akrabanız falan yok mu, hala teyze onlarda bakalbilir en azından annen iyileşene kadar.

Ne yazık ki canım ya. Teyzem şehir dışında yaşıyor. Halam da hasta babanneme bakıyor. Tam çıkmaz yani. Haklısın mecbur kalınca kreşi falan düşünmeye başlayacağım. Eşim öğretmen önce velilerinden falan güvenilir biri var mı yok mu onu araştıracağım. Zaten haftanın 4 günü ve 12 den 6 ya kadar bakılması gerek. Martta işe başlayacağım. Umarım güvenilir, bu süre içinde bize abla olacak birini bulabilirim. Sen ne yapmayı düşünüyorsun Elif?

offf zor bı durum.. calısmak zorunda olmak, kucucuk bebeklerımızı emanet edebılecegımız guvenılır bırılerını bulmak cok zor.Benımde calısmam gerekıyor ve bende kıme bırakırım hıc bı fıkrım yok (
Allah yardımcımız olsun ne dıyım

ben de annem bakıcak diye ümit ediyorum. ama net değil olmazsa akraba değilse bile cevreden tanıdık birilerini bulmaya calısıcam. hiç bilmediğim bi bakıcı asla olmaz yaa..

şubat 13 iş başı yapmam lazım ve bakıcı diyince karnım ağrıyor.
annem baksın çok isterdim. ama büyük oğluma zor bakıyor.
bizimde ödemelerimiz var ve 700 ytl veremem. kreşş hiç olmaz zaten burda yaşından önce almıyorlar. ne yapcam şaştım. haftada 3 gün ve akşam 5 e kadar bakacak kimse yok :1shok::1no2:

ya demek sen de aynı durumdasın zeynep. bir yandan bakınmaya başlamak mı lazım bilmiyorum ki. insan hiç tanımadığı birine nasıl emanet edecek bebişi.

merhaba kızlar
bende 11 şubat gibi işe başlayacağım.allahtan benim kıza annem bakıcak son anda ani bi aksilik olmadğı sürece.
sizlere akıl vermek gibi olmasın ama benim annem uzun süre bebek baktı şuana kadar biz 3 öz çocukları haricinde 3 tanede sıfırdan bebek büyüttü.ve biliyoum ki çoğunda da daha bebek doğmadan anne ile beraberdi yani bebekler bi nevi annemin elinde doğup büyüdüler.bu hem bakıcı ile bebek arasında hemde anne arasında bağ kurmaya yardımcı oluyor.bu sebeple eğerki bakıcı ayarlayacaksanız çok geç kalmadan başlayın derim.her iki tarafta işe başlama sürecine kadar birbirini tanıyıp daha da güven duyar bence.allah sizlere şimdiden kolaylık versin zor bi konu.

QUOTE=julianne;4425960]ya demek sen de aynı durumdasın zeynep. bir yandan bakınmaya başlamak mı lazım bilmiyorum ki. insan hiç tanımadığı birine nasıl emanet edecek bebişi.[/QUOTE]

valla şu ana kadar 2 kişi için araştırma yaptım. ikiside çocuk bakmış işini biliyor ama onların işlerini bilmesi değil benim onları bilmem lazım.
bir tanesi oturduğum yerde hemn karşımızda oturuyor hemde. diğeride çalıştığım kurumdaki öğrencilerden birinin ablası. açıkcası bunlar dışında da bulamadım. kulağım delik geziyorum bu konuda. hiç olmadı görüşecem zaten ikisi ilede umarım fiat konusunda da üzülmem.

annesi bypass olacak arkadasimiza oncelikle gecmis olsun diyorum, benim de babam o ameliyati gecirdi ve 3 ay sonra tam olmasa da iyilesti,yani annen belki de 3 ay sonra bebege bakacak kadar iyi olacak,simdiden dert etme canim

Dolphin teşekkür ederim ama annemin ne zaman by-pass olacağı da belli değil. Yani ben işe başladığımda da ameliyat olabilir.

Bir arkadaş nerede oturduğumu sormuştu. Mecidiyeköy'e yakın bir yerde oturuyorum.

canım aynı durumdayız ben de mecburen bakıcıya bırakıcam düşündükçe kalbim parçalanıyo ama benim de bakıcak kimsem yok (
şimdiden araştırmalara başladım , ocakta işe başlamasını isteyeceğim bakıcının ki ben evdeyken görüyüm nasıl biri olduğunu..

Ya kızlar ben anneme bile emanet etme konusunu düşünmeye başladım.annem benle ilgili çok hassas davranıyor ama bebeğime yeterince hassas davranmıyor açıkcası.Bana içeceğim suyu bile kaynatıp soğutup içiriyor.Hazır su olmasına rağmen.
ama bebeğimle ilgili yeterince steril davranmadığını gördüm.bi kaç kez uyardım.
Beni çok fazla abartmakla suçluyor.Bugün bbama beni çekiştiriyırdu duydum.Bunlar böyle giderse çocuk en ufak bi şeyde hasta olur düyordu.
Bebeğimiz suyunu kaynatıp soğuttuğum sudan kullanıyorum,biberonunu felan kaynar suda bekletiyorum,banyosunu da hazır suyla yaptırıyorum.anneme kalsa çeşme suyuyla yıkayacak bebeği de biberonunu da.Onlar anne elindeki mikraba karşı bile savunmasızlar.e<n azından kırkı çıksaın,biraz daha kendilerini toplasınlar.ben de her zaman hazır suyla yıkamayacağım zaten ama şimdi çok hassas.kıyamam bebeğime.

Bakıcı konusunda ise.ben olmazsa bi öğrenci velimi düşünüyorum.Gerçi gönüllü biri var.bizim okulun hizmetlisini eşi ve kızı.İkisi de bakar.ama bunlarla ilgili tereddütlerim var birazcık.

Julicim çok zor bi konu bu.Bende 3 ay dolcak kızımı bırakcam sen gibi.Bide bunlar daha süt kuzusu emmek,kucağımıza gelmek isteyecekler ((
ben o yüzden emziğe alıştırmaya çalışıyorum.Hiç değilse biraz kucaktan indirme fırsatı oluyo.Yoksa hep kucakta kalacak.

bence erkenden bu konuyu düşünerek çok iyi etmişsin canım.Öğrenci velileri iyi bir tercih olabilir.Çocukları terbiyeli bi veli tercih et.

Evet Andina bakıcı bulunca 15 gün 1 hafta önce evde seninle olması lazım. Ama işte o kadar çok şey istiyorum ki. Bakıcımız hem bizi zorlamayacak rakam alsın, hem bebeğime anne şefkatiyle yaklaşsın hem benimle arasında sınır olsun ve dediklerimi yapsın. Bu hayal gibi bir şey.

Dark benim de aklımda bir veli var ama onun da paraya ihtiyacı yok. Daha söylemedim bile ama eminim kabul etmez. Eşimle gece gündüz bu konuyu düşünüyoruz. Bu arada ne kadar istekli olurlarsa olsunlar bence en azından bir yaşına kadar bebeğini başkasına emanet etme. Bırak annenler baksınlar. İnan kayınvalidem ya da annem olsa iyi ya da kötü başkasını aramazdım. Onların sevgileri yeter canım unutma.

benimde kayınvalidem bakıcak inşallah, ama nasıl olacak bilmiyorum, benim sorunumda tam tersi çok evhamlı

tekrar bakma fırsatım oldu canım.her ne kadar Ceren teyzesiyle anneannesinin sabrını zorlasa da inatla onları başbaşa bıraktım :)))
anneme öğreticem rtık bebek bakımını.ben de bi yaşa kadar bırakmak istemesem de mecbur kalırsam bırakırım artık.
ist DA BAKICI ÜCRETLERİ 800-700 mü.
sanki yazılarınızda öyle okudum,çokmuş yaaa
bizim istekli bakıcı dediğimle aramda bi sınır yok.yani kadın çok rahat bana.ben o yüzden bu kadını değil de veliyi tercih ediyorum.bu kadın herkese darkın bebeğine ben bakcam diyor,kendi kendine öyle karar almış.

sen yinede o velinle bi konuş canım belki kabul eder.inşallah annen iyileşir de o bakabilir canım.işimiz çok zor gerçekten.
akşama kadar nasıl dayancaz bunlar olmadan...ben bi kaç saat uyuduğunda özlüyorum.

ay annem geçen bi mama hazırlamış,nasıl kaynar bebeği yakcak nerdeyse ben bakmasam,işte böyle şeyler yapınca annem düşünmeye başladım bakıcıyı.

anneme de dedm böyle yapacaksan ben bakıcı tutayım dedim.savunması da şuydu,ben ne de olsa kontrol ediyorum diye ısıtmış bakmadan getirmiş.

Aynen öyle iki saattir uyuyor gidip gidip seyrediyorum. Babası hafif grip gibiydi dğn. Elliklerini getirdim tüm gece onlar kokladı. Çok özlüyoruz evde bile olsa. İşe başlayınca ne yapacağım bilmiyorum. Özleme dayanırsın da yeter ki gözün arkada kalmasın.

Canım ben de senin gibi aman annem bakarsa şöyle böyle yapar di,yorudm ama bak şimdi hastalık çıkınca kaldım ortada. Şimdi diyorum ki iyi olsun da istediği gibi baksın bebeğime.

Dediğin gibi çok fazla fiyatlar ama ben zaten 400 den fazla veremem. Zaten haftanın 4 günü bakacak.

geçmiş olsun eşine.
burda bakıcı fiyatı 250 verirsen ev işlerine de çok az yardım ediyorlar.
tabi çocuk biraz büyükse.
işe vakti kalıyosa.

ama burası ilçe ondan.
inş. gönlümüze göre bakacak kimseler buluruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…