Minik kızımı kime emanet ederim...

çalışan annelerin en büyük derdi işte bu...valla çocuk bile emanet etmek zor arkadaşım...kaldı ki 4 aylık bir yavru..tabi ki zor olacak...senin şimdi yapman gereken güvenilir birini bulmaya çalışmak olacak....çevrendeki herkese gerekirse tek tek sor..ben o konuda çok şanslıyım, daha bebeğim yok, ama o kadar çok bebek bakan var ki çevremde.....tanıdıklarım da hep iyi insanlar, tecrübeli insanlar..yapacağın tek şey güvenilir birini bulmak, onun baktığı çocukların anneleriyle konuşmak, gerekirse büyümüş çocuklarla da konuş...en doğru bilgiyi onlar verir....aklıma bu geldi, çünkü bebek bakan bir tanıdığım var, onun baktığı bir çocuk var şimdi 12 yaşlarında....kendi evi gibi gelir, ziyaret eder her zaman......sanki evin çocuğu gibi olmuş.....

canım gerçekten zor bir durum ben kızımı 9 aylıkken babaannesine bıraktığım halde burnumun direği resmen sızlamıştı mecazen kullanmıyorum bu kelimeyi gerçekten çok kötü hissetmiştim hergün ağlıyordum epeyce bir yol alana kadar şimdi oğlumu babaanne sanırım bakamayacak anneanneyede maalesef çok uzağız umudum bir mucize olması ve anneme yakın bir yere taşınmak ama buda çok imkansız görünüyor bir bakıcı bulacağız sanırım ama ben eğer bir aksilik çıkmazsa 11 aylık olana kadar bakacağım o yüzden şimdiden düşünmüyorum umarım hepimiz çok iyi bakıcılarla karşılaşırız

Son düzenleme:
juli ve istanbulda oturup bakıcı arayacak olan arkadaşlar aklıma bişey geldi paylaşmak istedim, ben çocuk gelişimciyim ve şu an yetişkinlere meslek eğitimi veren bir kurumda çalışıyorum, mezun öğrencilerimiz anaokullarında yardımcı öğretmen olarak çalışıyorlar hatta bazı özel okullarda doğrudan öğretmenlik yapanlar bile var, içlerinde çalışmayanlar varmı bilmiyorum ama isterseniz araştırabilirim, (bazıları üniversiteye hazırlandıkları için işe girmediler ama haftada 4 gün falan olunca belki düşünürler)
bu kızlar bebek bakımında çok tecrübeli değiller ama en az lise eğitimi üzerine iki yıl çocuk gelişimi eğitimi aldılar, biraz rehberlikle çok rahat bebek bakabilirler,

X