Mini etek problemi

Eşimle yine sıradan kavgalarımızdan birini ettik, gece gece moralim bozuldu, tartışma iyice büyüdü bu defa.. Kavgamız benim giyimim. Belki eşim mini etek giymeme izin vermiyor zannedeceksiniz ama tamtersi. Açıkcası ilk başta kavga tanımadığım insanlara çok sıcak davranamadığımdan çıktı, eşimin arkadaşlarına kendi arkadaşlarıma olduğum kadar sıcak değilmişim!!! Ben yapım gereği cıvıl cıvılımdır ama birisiyle ilk tanıştığım gün çekingen olurum, iş yerinden arkadaşlarını davet etmişti dün akşam, ilk defa tanıştık ara ara sessizlikler oldu ama ben elimden geldiğince misafirperver olmaya çalıştım. Onlar gider gitmez eşim benim konuşkan olmağımla başladı mini etek giymeyişimle bitirdi. Hava sıcakmış neden kısa elbiseler giymek yerine diz altı ya da uzun giyiyormuşum. Üstelik dün üzerimde gri siyah tül elbise vardı içi mini etekli, yırtmacı da baya büyük. Yürürken ya da otururken gayet bacaklarım gözüküyor. Eşim açtı ağzını susmadı bir türlü ben neden bacaklarımı göstermiyormuşum!!! Kan beynime sıçradı resmen, o seviyor diye her gece gecelikle uyuyorum ya da evde hep kısa elbiseyleyim, işe giderken kimse mini giymiyor ben ne yapayım. Ona da bunu söyledim burası ev dışarısı başka diyor. Çok sinirlendim ne istiyorsun başkaları görsün mü istiyorsun? (böyle diyince sen nasıl konuşuyorsun dedi) Sen neden bana saygı duymuyorsun falan dedim. O da diyor aç anneni ara ya da benim annemi sor bakalım onlar kocaları için bir şey yapıyorlarmıymış yoksa her şeye karşı mı çıkıyorlarmış. Bu burda bitmedi tabi baya bir laf dalaşı oldu aramızda. Haftaya düğüne gideceğiz diz altı baya dar bir elbise almıştım,onu da beğenmediğini söyledi, o bana kısa al demiş. Sürekli böyle, sürekli bacaklarıma takık, sürekli istekler ha bir de makyaj yapmamı istemiyor, hele ruj ya da allık süreyim dilinden kurtulamıyorum, kadın gibi her şeye karışıyor. Sizinle paylaşmak istedim derdimi, yazmak iyi geldi. Ne yapmalıyım diye sormuyorum bir orta yol bulmamız gerektiği kesin sadece moralim bozuk biraz.

Hımmm kısa hatta çokkk kısa etek giymenizi istiyor ve bunu bakımlılık olarak görüyor;evde giymeniz ona yetmiyor dışardaki insanların da bacaklarınızı görmesini istiyor...Dışarıdaki insanların bacaklarını görmesini isterken,makyaj yapma diyor...Hımmm yani makyaj bakım değilmiş,sadece çoook mini etek bakımlı olmakmış....
Eşinize ben evde sana bakımlı olmam yetmiyor mu? Sen hangi 55 yaşın üzerindeki kadını (ANNELERİ) dışarıda çooook mini etekle gördün.Kocaya saygı duymak ayrı,koca istediği için bacaklarını açıp dışarıya göstermek ayrı...Ki çoook mini etek giyenlere saygım var ancak bunu eşinin kıskanacağı yerde istemesi cıkss çok ilginç,KLİNİK VAKA:KK43: ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

eşin ister mini etek giy yada tersi giymeme demesi her ikiside baskıdır. kıyafete karışılması yanlış. sen nerede ne giyeceğini biliyosun. illa mini giymek zorundamısın. şu adamların şekilcilikleri kıstaslarıda bir bitemedi. ruj sürme makyaj yapma ama mini giy. adam garip.
aynen öyle garip ben de açıklayamıyorum mesela göğüs dekolteside sevmiyor, tek söyleyebileceğim şey garip olduğu

kendisinin yaninda uzun giymenden mi rahatsiz, elin heriflerinin yaninda mi?
uzun giyebilirmişim arada bir ama genelde kısa giysem onu mutlu edermişim. hep yani evde zaten evlendiğimizden beri elbiselerle dolaşıyorum :KK70: Türkiyedeyken 3-5 elbisem vardı buraya geldim sürekli kış bile olsa dolap elbise dolu :KK70:

Bana ilginc gelen kisim mini giymenizi istiyor ama makyaj yapmanizi istemiyor.Modernlik falan degil bu . Esiniz neden bu kadar karisiyor ki size ?
ben de diyorum ya kadın gibi her şeye karışıyor diye. bugün yazamadım dolmuş burası bir sürü mesajla, küste olsak beni yemeğe götürdü söz vermişti ilk başlarda soğuk davrandı acık ama sonra yine iyi olduk. yemek sonrasında da arkadaşlarımızla buluştuk. arkadaşının eşiyle konuşuyordum ben de yarın alışveriş merkezine gidicem siyah sandalet alıcam dedim eşim taaaaa ordan duymuş siyah mııı neden beyaz değil diyor :KK70:

Bu benim kaldırabileceğim bir şey değil.
Her şeyden önce bana/tarzıma/zevkime/tercihime saygısızlık.

''Neden arkadaşıma bacağını göstermiyorsun'' nedir yaa?
Korkunç.
Demek ki gurur duymak istiyor, denmesi de bir acayip.
Adam kel ama hanımının saçlarıyla övünüyor benzeri atasözü vardı, tam otururmuş.

eşiniz diğer erkeklerin tam tersiymiş ve değişik düşüncelere sahip.
ilk okuduğumda mini etek giymeme izin vermiyor diye okudum ama meğer yalnış okumuşum.sonuçta alışkın değiliz böyle şeylere.acaba niye illa kısa giymenizi istiyor? hiç sormadınız mı eşinize?cevabını gerçekten merak ettim.
sordum sordum, bacaklarımı görmek istiyormuş, daha çok beğeniyormuş ve hava çok sıcakmış

Bir pskolog kitabında okumuştum çok zaman evvel. karısının sürekli açık ve mini giymesini isteyen bir koca karısıyla gösteriş yaptığını ve gay olduğunu yazmıştı :))) sizin kocanızda gay olmasın :))
Şaka bi yana, demekki onun ortamında erkekler karılarının fizikleriyle birbirlerine hava atıyorlar.
Ama ne olursa olsun, çok çirkin. İzin vermeyin bu kadar kişiliğinize saldırmasına.
deme :KK70:

bu kadar anlatırken araya eşinizin yabancı olduğunu ekleyemediniz mi? bunları buraya yazarken insanların nasıl tepki vereceğini nasıl bilemezsiniz anlamıyorum. dikkat çekmek falan mı amacınız nedir yani
yok aslında düşünmedim sonradan tepkiler gelince aklıma yazmak geldi, bu kadar çok kişinin yazacağını düşünmemiştim

Benim arkadasımının sevgilisi de arkadasıma devamlı mini etek giy cok gösterişsiz giyiniyorsun falan diyordu.
Sonra bir gün arkadasım mini giydi. Görünce de demiş ki bacakların cok zayıfmış cirkin görünüyorsun bir daha giyme:KK57:
Konuyla alakasız ama aklıma geldi işte öyle:KK48:

X