Mimyomla Hamilelik

Herdal28

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2021
128
98
Merhaba. İlk çocuğuma hamile kaldığımda 1 cmlik miyomum vardı rahimde. Hamileliğim süresince 1 tane daha çıktı. İkiside doğum sonunda 8 cm'e kadar ulaştı. İki adet 8 cmlik miyomla doğum gerçekleşti.
Doğumda miyomları almadılar, yerleri tehlikeli, kanama riski yüksekti.
Kızım şu an 2 yaşında, en son 1 sene önce kontrole gittiğimde 3 cme kadar gerilemişlerdi.
Şimdi tekrar ameliyat olup milyonları aldırmaya korkuyorum açıkçası. Yaşın 32, kızım küçük. Doktor da çok gerekli görmedi, tekrar hamilelik durumunda aynı şeyleri yaşayacaksın, çocuk için bir gelişimsel bir riski olmaz dedi.
Hamileliğimde miyom kaynaklı 3 kanamam oldu, progesteron hapı kullandım sürekli. Bir de ağrılıydım ama dayanılmayacak gibi değildi.

Merak ettiğim aranızda büyük bir miyomla doğum yapan var mı ? Ameliyat olsam mı olmasam mı çok kararsızım..

Hamile kalmadan önce benimde 1 miyom vardı. 3 miyomla doğum yapmış oldum. Doğum sonrası kontrolde öğrendim bunu. 1 rahim 2si yumurtalık kismimda. 2 tanesi 3 cm bı tanesi 5 cm büyüklüğünde. Sanırım 6-7 cm'i geçince ameliyat gerektiriyormus. Banada doktor yaşın genç şuan için tehlikeli değil ama çoğalır ya da yoğun ağrı kanama yaparsa o zaman ameliyat düşünülebilir demişti.

Benim myomlar vardi doğumda alindi bir sıkıntı olmadi hamilelikte

Kanama çok oluyormuş doğumda alınırken sorun yaşadınız mı
Yok yasamadim, zaten doktor doğum öncesi eğer kanama çok olursa, alınacak sekilde değilse almam dedi. Daha öncesi gittiğim doktorda dedi aslında alınır ama rahime zarar verecekse , kan takviyesi yapılacak bir durum olacağı öngörülürse almayız dedi.

Ben hiç farkında olmadığım 8 cmlik bir miyomla hamile kalmıştım. Hiçbir belirtisi yoktu. Gebelik için ilk ultrasona girdiğimde öğrendik ki bebekle beraber 8cmlik bir miyomum var rahimde. 3 doktor gezdik başta, üçü de bebek için düşer dediler. Düşmezse de çok sıkıntılı bir gebelik olur dediler. Gebelik boyunca progestan kullandım. 34. haftada bir erken doğum riskim oldu, iki gun hastanede kaldım. Sonra 37. Haftada sezeryanla doğum yaptı. Doğuma girerken miyomum 13cme ulaşmıştı. Maalesef cok buyuk olduğu ıcın doğumda alamadılar. Kırkım çıktığında 6 cme düştü. Muhtemelen tekrar ameliyat olup aldıracagım.

Bence olmalısın bende hamile kaldığımda miyomum çok küçüktü bize engel olacak bı durum yok demişti doktorum ama daha 4 aylıkken miyomum 6cm çıktı ve çok hızlı buyuyo inanılmaz ağrı yapiyo doktorum şimdide bebeğin eşini zorladığını söyledi Allah korusun bebeği eşinden ayırıp bebek ölümüne bile sebep olabiliyomus aynı şekil erken doğum ve bebeğin yerini daraltip gelişimini bile etkileyebiliyomus şuan elimden hiç bişe gelmiyo sadece duayla hamileligimi bitmesini bekliyorum bı aksilik çıkmadan doğumdan sonra biraz toparlandık tan sonra aldırmayı düşünüyorum bu miyomlari

Merhaba benim hamileliğim hiç olmadı ama miyomum vardı 5 cm’di ceviz kadar kocaman gözüküyordu ultrasonda doktor bana doğum kontrol hapı + şeker ve hamur yasaklamıştı bu ilacı içtiğim sürece yasaktı sebebide miyomlar kistler vs. Şeker ve hamurdan besleniyor ve ürüyorlarmış çokta haklı çıktı doktorum ilacı alıp paket gıdadan uzak durunca şekeri ve hamuru da kesince sonraki zamanda milimetrelik kalmıştı miyomum sizin miyomunuz tam olarak nerde ben bilmiyorum ama benim tam rahim duvarında biyerdeydi afedersiniz adet olamıyordum ve ilişkide çok ağrı ve acı çekiyordum böyle anladım bişeylerin ters gittiğini.. uzunca yazmak istedim başka kadınlarda burda bilsin paket gıdadan uzak dursun hormonları alt üst ediyor kist yapıyor kısırlık yapıyor polikistik over sendromu ve diğer hastalıklara neden oluyor .. sağlığınıza dikkat edin kızlar

Merhaba ben 15 cm lik myomla dogumyaptim ve myomumu dogumla aldilar. Cok kanamam oldu mu oldu ama iyi bir doktor gozlemi ile 5 gun hastanede yattim ve inanin eve cikinca bir sorun yasamadim. Ihtiyaciniz olan bence iui bir doktor

Miyom neredeydi peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…