Milyonluk mezarlar. Büyük İstanbul depremi .Göç dalgası

egeye göç etseler egede güvenli değil heryer fay hattı. şuan konya ankara en güvenilir gibi görünüyor ama ben dün baktım sanki oralarında kiraları epey atmış bir ay önce 6-7 olan kiralar 9 dan aşağı yok.

Yardımları baya önemsiz buluyosunuz herhalde. Bu site sayesinde yardım alan bir sürü insan oldu. İyi ki depremi konuşmuşuz. Madem deprem konusu görmek istemiyosunuz o zaman pcyi telefonu tvyi her şeyi kapayıp kafanızı devekuşu gibi kuma gömün. Onbinlerce insanın vefat ettiği, enkaz altında kaldığı bir ortamda deprem konuşup rahatsızlık verdiğimiz için kusura bakmayın diyemiycez. Siz siteden gidebilirsiniz

Kocam saçımdan sürükleye sürükleye kaynanamın önüne attı ,o da tekme tokat mahalleden kovdu diye konu açsam bu kadar tepki vermezdi.
Herkesin gerçeği ilgi alanı başka

Göçük altında kalmamanın çözümü KKdaki yorumlar değil. Çözümü sözlerde aramaktan zaten bu haldeyiz.
Başka yere mi gidelim diyorlar, ne konuşulacaktı? Bizler konu açarak fikir alışverişinde bulunuyoruz ve evet anca konuşuyoruz. Ne yapalım yani toplaşıp mahallemizdeki evleri mi yeniliyelim, beton ölçümü mü yapalım, statik hesapları doğru yapılmış mı diye kafa mı yoralım?

İstanbul,Kocaeli sanayı bölgeleri ,iş imkanları daha fazla,giderlerse ufak illerde iş bulma sıkıntısı yaşarlar belki de

İş bulmanın zor olduğu yerler köyler, illere bağlı kasabalarda ve orta ölçekli yerlerde ortalama şartlarla iş bulmak mümkün hatta bazı yerlerde daha kolay. Bu konuyu iki haftadır araştırıyoruz eşimle, kendisi Trabzon'lu mesela Tonya, Araklı vb... çok ufak yerleşim yerlerinde zor iş bulmak ama Akçaabat, Beşikdüzü vs. asgari ücretliler ve ya biraz üstü için gayet makul, iş ilanlarını falan inceledik, oralarda yaşayanlarla konuştuk. Ben eyt ile emekli olacağım, eşim çalışmaya devam etmek istiyor araştırmamız o yüzden, dar gelirli insanlar İstanbul'da bal börek bir hayat yaşamıyorlar bir yerde bence can güvenliği de daha önemli.

Hanımefendi ben bakırköyde yaşıyorum 1. derece deprem bölgesi. En çok ilgilendirmesi gereken kişilerden biri benim. sadece burda bunu tartışmak tuhaf geldi.
neyi tartışmak tuhaf geldi?

mesela siz neden gitmiyorsunuz 1. derece deprem bölgesinden?
herkes bu konuda ne düşündüğünü ne karar aldığını, neye binaen bunu dediğini vs yazsın işte ne var ki bunda?

tv'lerde deprem mühendisleri ya da sosyal konulardan uzmanlar tek tek sizin benim durumumuzu konuşacak değiller ki burası tek tek seni beni konuşabileceğimiz bir mecra

zeytinyağlı bilmem ne tarifi konuşmaktan ya da hangi nemlendirici krem konuşmaktan çok daha fazla laf salatası yapılması gerek bir konu bu

Siteden gidip gidemeyeceğime ben karar veririm karar mercim değilsiniz. Yardımları gereksiz bulmak kimin haddine orda HARİÇ diye belirttim. Laf sokma heyecanıyla okuduğunuz 10 kelimenın 5ini görmüyorsanız yapabileceğim birşey yok.

Hanimefendi sizden RİCA ediyorum lütfen,konum kötü bir konu değil,lütfen sabote etmeyin.
Sizin dışınızda herkes güzel güzel fikrini beyan ediyor. Lütfen

İstanbul,Kocaeli sanayı bölgeleri ,iş imkanları daha fazla,giderlerse ufak illerde iş bulma sıkıntısı yaşarlar belki de
Aslında celal Şengör hoca yillardir bu konuyu dile getiriyor. büyük bir Marmara depremi bekleniyor , özellikle sanayilesmeyi az riskli bölgelere dağıtmak gerek diye ama kimsenin salladigi yok. Keşke bu depremden biraz ders cikartip bilim adamlarini dinleseler ama hiç sanmıyorum

Aynen
Şimdi herkes olayın sıcağıyla oralara yerleşecek,kırsal bölge arsa fiyatları da artar

biz de ne konuşup konuşmayacağımızı size soracak değiliz. O kadar bencilsiniz ki deprem konularıyla keyfimi kaçırıyolar diye şikayet ediyosunuz. sizin etkilenmeniz umrumuzda değil. Görmek istemiyosanız def olun gidin biz konuşmaya devam edicez

E ben konuşmayın demedimki manasız dedim. Keşke okuduğunu algılayabilsen. Ayrıca defolmayı aynen iade ediyorum. Cümlelerime aynı düzeyde hakaretsiz cvp veremiyor olman sosyokulturel olarak baya asağı tabakadan geldiğini gösterir bana laf soktugunu değil.

Yok arkadaş illa her b.k İstanbul'da olmalı.

Aslında bayadır farklı şehirler tercih ediliyor ki .

Tabakanizida alın gidin siz bir zahmet.

Sizin yaptığınız bu hakaret içeren yorum da herkesi pamuk gibi yaptı hakikaten. Deprem konusu geriyor, sizin yorumlarınız herkesi yoga yapmışçasına rahatlatıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…