Mikrodalga fırında neler yapılabilir?

ben de ısıtma,çözdürme işlemleri yapıyorum mikrodalgada. bi de browni..başka bişe bilmiom

En popüleri ıslak kek/brownie oluyor ki onu yapıyormuşsunuz.
Arkadaşımızın dediği gibi kumpir ve patates yemekleri,sütlaç,sebzeli/sarımsaklı ekmek,menemen,makarna sosu,reçel.Aklınıza gelebilecek herşeyi pişirebilirsiniz..
Tabi şahsi önerim,olabildiğince az kullanmanız yönünde olacak.
Keyifli paylaşımlar dilerim..

Son düzenleme:
mısır patlatılır, yumurta kırılır, her çeşit pilav yapılır, patates pişirilir vs vs. (Tabi ısıya dayanıklı uygun kaplarda)

Son düzenleme:
kızlar ben denedim brownie yapamyı mikrodalga fırında ve okadar leziz oldu ki anlatamam yani kesinlikle ne kurudu nede başka bişey oldu yuverlak brocamda pişirdim tarifi paylaşmak isterim umarım işinize yarar sizinde

Bir bardak un (120 gr), 1/2 paket kabartma tozu ve bir tutam tuzu karıştırın.
Başka bir kapta 3/4 bardak şeker (120 gr), 1/2 bardak sıvıyağ, 1/2 bardak süt ve 1,5 yemek kaşığı kakaoyu karıştırın. Bu karışımın 1/2 bardağını ayırın. Kalan karışımın içine teker teker 2 yumurta ekleyin ve üzerine unu eleyin.
Mikrodalga fırına uygun bir kabı hafifçe yağlayın. Hamuru kaba dökün ve fırının en yüksek derecesinde (benimki 800 Watt) 6 dakika pişirin. Daha önceden ayırdığınız yarım bardak sosu sıcak kekin üzerine dökün. İsterseniz bir 30 saniye daha fırına verebilirsiniz.
Ilıkken yanında vanilyalı dondurma ile servis yapın.

ben bu tarfiten yararlandım ve yumuşacık oldu birde ben içine bitter çikolata parçaları attım onlarda eriyince dahada lezzetli oldu afiyet olsun şimdiden

ya kızlar siz fırındanmı bahsediyosunuz yoksa mini fırındanmı hani buzlu şeyleri çözüyoruz yemek ısıtıyoruz falan onda browniedemi yapılıyorrrr

mkrodalga canım valla ısıttığımız buz çözdürdüğümüğüz denemelisin bence bu tarifi cnm

mkrodalga canım valla ısıttığımız buz çözdürdüğümüğüz denemelisin bence bu tarifi cnm

yaptım evet 10 dk kaldı yada 12 dk tam hatırlamıyorum ama çok kötü oldu yaaaaaaaaaa kaskatı oldu kek durdukca mahvoldu noldu çöpe gitti taş gibi oldu resmen yaa emegime ve malzemelere yazık acaba fırındanmı yoksa cok durdugundanmı öyle oldu bizim fırında ekmek ısıtıyoruz çok ısınınca kurutuyo ekmekte kaskatı oluyo sanırım çok durdugundan ama emin değilim cesaret edemiyorum tekrar yapmaya

ama çok tutmuşsun fırında en fazla 7 dakika tutmalıydın cnm benim bide en yüksek seviyede yapmalısın fırnla alakalı değildir sanmam süre fazla bence

peki kızlar bu güzel pişiren memnun olanların fırını ne marka sorabilirmiyim bende arzumun aldım pek alışamadım onu kullanmaya bende pek sevemedim yani

benim mikrodalgamın markası technostar bi elektronik teknoloji mağzasından almıştım ben ama her konuda ii valla çokta güzel yapıo herşeyi ama verdiğim o kek tarifini mutlaka tutturursunuz kolay yani baya ben kaç kere yaptım daha bikere fiyasko olmadı :))

bende sadece defrost ve yemek ısıtmak için kullanıyorum mikrodalgayı.. 1kez sütlaç denemiştim,çok kötü oldu..
browni tariflerinide görmüştüm ama sütlaçtan sonra yapmaya cesaret edemedim. sizin tarifle bir deniycem,inşallah güzel olur

bende sadece ısıtmak ve çözdürmek için kullanıyorum bişey pişirmeye hiç güvenemem ben ona ısıttığım şeyi bile on yedin yedin soğuduğu an kazık gibi oluyor valla ya ben anlamıyom bu dalga işinden yada arzum iyi değil bence

ben karnıyarık için patlıcanları közledim mesala bugün
kızartmak istemeyen hafif olsun diyenler için iyi bi alternatif

bende denedim sonunda..
harika oldu,aynı dışarda satılanlar gibi
şiddetle tavsiye ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…