midem bulanmıyo göğüslerimde acımıyo artık acaba....:(

bedef

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2007
2.578
1.671
kızlar korkuyorum 2 gündür göğüs ağrılarım sızlama falan yok mide buantımda yok acaba bebeğimin kalbi mi durdu çok korkuyorum.sizdede oldumu hamişler bulantılarınız ve ağrılarınız yokkrnde bebeğinizin kalbi atıyomudu saçma bi sorumu oldu bilmiyorum ama nolur bişiler söyleyin normalmi acaba bunların olması allahım nolur bebeğime bişi olmasın:Saruboceq:

ben yaşadım moralini bozmak istemiyorum benim hep kötü sonuçladı iki defa inşallah bana özgüdür sende böyle bir durum yoktur bende belirtiler kaybolduktan 3 5 gün sonra kahverengi lekelenmem oldu ve sonu hep çok üzücüydü.

dr. git bir an önce

ben yaşadım moralini bozmak istemiyorum benim hep kötü sonuçladı iki defa inşallah bana özgüdür sende böyle bir durum yoktur bende belirtiler kaybolduktan 3 5 gün sonra kahverengi lekelenmem oldu ve sonu hep çok üzücüydü.

dr. git bir an önce

canım benim kendi kendini niçin moralini bozuyorsun.miğde bulantılarını geçmesi normal ara ara geçer ve sonra yine başlar.benim hep öyle oldu.göğüslerin için birşey diyemicem ama sanmıyorum hayatım.iyi düşünelim ii olsun dimi ama....burdaki yada çevremizdeki bazı kişilerden veya olaylardan çok fazla etkilenip kendimize yorumluyoruz aslında hiç doğru değil ama zaman zaman bunu bende yapıyorum elimde olmadan....canım stres yapmamaya bak.ama eğerki çokta kafana takılıyor ise en kısa zamanda dr git bebeğine bak....

ne kadarlık ki bebeğin hemen bu düşünceyi yapıştırdın allah aşkına inşallah böyle birşey yoktur illa her dakkamiden bulanacak göğüslerin acıyacak diye bir kaide yok ki....içini ferah tut .....ne dilerden o olur....ii şeyler düşün lütfen...

çok sağolun kıslar ama ne bilim bazı arkadaşlardan duydum onlarıda burda duydum KK da belirtilerin azaldığını ve bittiğini o yüzden böyle düşündümkusura bakmayın meşgul ettim bazı arkadaşları teşekkür ederim cevaplarınız için

Canım aklına kötü şeyler getirme. İnşallah hiçbir sorun yoktur. :nazar: :Saruboceq: İçin rahatlasın diye doktora git istersen yarın. Yoksa kendine bayramı zehir edersin bu kuşkularla. Şeniz

canim bence kesinlikle moral bozulacak bir sey yok. cunku bebegin kalbi vs dursa, hormonlarin calismaya devam edecegi icin belirtiler azalmaz ki benim kurtaj oldugunda bile goguslerimin acimasi 2-3 hafta sonra gecmisti kurtajdan. yani hormonlar pat diye inmiyor ki kanda. yani 2 gundur goguslerin sizlamiyor olabilir ama bu bebeginin yasamadigi anlamina gelmiyor. cunku vcutu BHGC yi artan progestronu bile 1 ayda vs sifira dusuruyor belirtiler kayboluyor.

senin cok zor bir bolgede yasadigini biliyorum. insallah bir sorun yoktur canim. orada devlet hastanesi vs yok mu kalp atisina vs baktirabilsen?

Canım bende 2 gün boyunca bebeğimin hareketlerini dinleyip,azaldığına karar verdim ve soluğu doktorda aldım!Rabbime şükürler olsun ki kalbi bas bas atıyordu ben burdayım diye :)) Doktorum da çok kızdı,bebeği strese sokuyorsun diye -tatlicadiarzu-
Bence yarın bir doktora git ve bebişini görde için rahatlasın!Yoksa sende bebeği strese sokarsın :) Bayram tatili de rezil olur!! a.s.

canim bence bosuna heycan yapiyorsun seni anliyorum ilk zamanlar boyle olur ama yine de cok kafana takma..hamileligin hep bulantiyla gececek diye birsey yok ki...yok icim rahat etmiyor diyorsan bi dr a git.Allah bebisini sana bagislasin....

çok teşekkür ederim arkadaşlarbiraz moralim yerine geldi dr a gitmeyi bende istiyorum ama bugün gidemem şuan eşim uyuyo nöbetten geldi.rüyama bile girdi vallaha ne yalan söyliim dr kalp atışına bakıyodu atıyo atıyo falan diyodu inşallah rüyam doğrudur.bugün gidemem dra ilçe yakın ama ultrason günleri var ayda bir defa adını yazdırıyosun öle başka türlü yok özel bi dr vardı oda taini çıkmış yeni gelenin özel muayenehanesi varmı onuda bilmiyorum.3.kontrolumde 12. haftada ense kalınlığı için gideceğiz yani daha çok var.ne yapıcam bilmiyorum.aslıda bulunduğum yer güzel bi yer ama imkanlar kötü işte yani zor.neyse bakalım kötü bişiler varsada ALLAH tan napim sabırla beklicem.şu kalp dinleme cihazından almak istiyordum ben izmitte aradık ama eşimle bulamadık internetten en güvenilir nerden alabilirim acaba bilen varmı kızlar.

bedefcim 14 haftalık hamileyim geçenlerde forumda bir arkadaşımızın bebeğinin kalbinin durmasından dolayı endişelerini okumuştum sonra ona yazılan cevapları o hafta bir de yengemin bebeği kalbi atmadığı için alınınca benin psikolojim hepten bozuldu...beyinlerimiz bizim sandığımızdan daha güçlü ve herşeyden çok etkileniyoruz o durum başımıza gelmese bile sanki bizde de varmış gibi bize yaşatıyor...ben hamile kalmadan önce adetimi geciktirdim psikolojik olarak sonra umutlandım daha sonra noldu biliyor musun adetim geldiğinde de düşük yapıyorum gibi bir kanıya kapıldım...aslına bakarsan bence öyle herşeye fazla takılmamak lazım...
geçen haftalarda ben de tutturdum hadi doktora gidelim diye Allah'tan eşim daha soğuk kanlı da bana uymadı...çarşamba günü gittik ve herşey çok şükür yolundaydı ki dediğin gibi benim de bulantılarım kesilmişti.hayatımı karartan bulantıları dört gözle bekler olmuştum...canım benim dilerim Allah'tan herşey yolundadır, bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şey moral, moralini yüksek tutman dileğiyle...

bedef bnedede böyle korkular oldu aniden bulantım kesildi zaten göğüslerinin acıması zamanla azalıyo normal yani. içini rahat tut

bedefcim bence bir dr git.. hem için rahatlamış olur..inşallah kötü bişey çıkmaz..

Sevgili Bedef,

Bendede fazla belirti yok herkesin hamileliğe tepkisi farklıdır. Bazı vücutlar bünyesi sağlam insanlar hamileliğe daha çabuk adapte olurlar. İlk 3 ayı berbat geciren insanlar duymuştum kusmaktan kalkamayanlar. Bence fazla endişelenme ama içini rahatlatmak için doktoruna gidebilir yada arayıp endişeni söyleyebilirsin. Zaten hamile bayanlar ilk 3 ay, hamilemiyim değilmiyim diye hep tereddüt yaşarmış. Bazen belirtiler çok yoğun yaşarken bazen hiç bir belirti yaşamazmış. Ne zaman bebişin kıpırdamaya başlar ozaman işte ben hamileyim gercekten dermişsin. Ben bazen hiç bir belirti yaşamıyorum hatta senin gibi alla alla bi terslikmi var sorusunu soruyorum. Ertesi gün bir yorgunluk bir uyku bastırıyor kasıklarım hafif ağrıyor ve arada bulanti geliyor ozaman diyorum evet bir şey yok diyorum. Ama artık kendimi dinlemiyorum. Anneme sordum niye böyle diye o bana bizim aile ne kusar ne aşerer sadece yorgunluk olur demişti. Bende anneme çektiysem bu belirtiler normal diyorum artık.

arkadaşlar ilginize alakanıza ve içimi rahatlattığınız için size çook teşekkür ederim.gerçekten haklısınız şuan mide bulantılarım yine başladı.çünkü içim rahatlamıştı nazar deydirdim kendimesırnaşık şeyherkes gibi bende yaşıyorum o korkuları elimde olmadan napim belki çok değil ama bu bebeği uzun zaman bekledik ve her anne adayı gibi benimde tedirgin olduğum şeyler oluyo belkide daha neler yaşayacağım bilmiyorum inşallah kötü günler geçirmem inşallah hiç bir anne adayı geçirmez.bebeklerimize sağ sağlim kavuşuruz.tekrar teşekkür ederim kıslar içimi rahatlattınız zaten hep istediğim şeydi yeterki hamiş olayım yeterki bebeğim olsun bütün dertlerini çekmeye razıyım diyodum.inşallah bebeğim kendini hep hissettirir.:ecrin_bebek::emir_bebek:

arkadaşlar ilginize alakanıza ve içimi rahatlattığınız için size çook teşekkür ederim.gerçekten haklısınız şuan mide bulantılarım yine başladı.çünkü içim rahatlamıştı nazar deydirdim kendimesırnaşık şeyherkes gibi bende yaşıyorum o korkuları elimde olmadan napim belki çok değil ama bu bebeği uzun zaman bekledik ve her anne adayı gibi benimde tedirgin olduğum şeyler oluyo belkide daha neler yaşayacağım bilmiyorum inşallah kötü günler geçirmem inşallah hiç bir anne adayı geçirmez.bebeklerimize sağ sağlim kavuşuruz.tekrar teşekkür ederim kıslar içimi rahatlattınız zaten hep istediğim şeydi yeterki hamiş olayım yeterki bebeğim olsun bütün dertlerini çekmeye razıyım diyodum.inşallah bebeğim kendini hep hissettirir.:ecrin_bebek::emir_bebek:

bedefcim cnm merak etme hic bisey olmaz mide bulantisi hergun olacak diye bir kaide yok ama endiseni anliyorum tabi bendede oyle oluyordu 1 hafta midem bulaniyor ve hergun bir kez mutlaka kusuyordum ama arada bir iki gun aniden geciyordu sonratekrar basliyordu demek istedigim bu cok normal bence gectigi gunlerin tadini cikar bundan sonra cunku o bulantilari ii bilirim nasil zor oldugunu herseye olumlu bakki olumlu olsun cnm benim :1hug:

teşekkür ederim loracım buraya son yazdığım mesajdan sonra çok kötü bi mide bulantısı geçrdim kusuyodum a kasın ama keşke kussaydım rahatlardım biraz hala var ama öncekine göre daha az iştahım falan çok yok hatta hiç yok sadece bulantım ve çok affedersiniz utanara diyorum kabızlığın kralını yaşıyorum ve inanıyorum ki bebeğim varlığını hissettiriyo bana.minik meleğim benim şu 12. hafta gelsede babasıyla beraber görmeye gitsek daha hiç görmedi

teşekkür ederim loracım buraya son yazdığım mesajdan sonra çok kötü bi mide bulantısı geçrdim kusuyodum a kasın ama keşke kussaydım rahatlardım biraz hala var ama öncekine göre daha az iştahım falan çok yok hatta hiç yok sadece bulantım ve çok affedersiniz utanara diyorum kabızlığın kralını yaşıyorum ve inanıyorum ki bebeğim varlığını hissettiriyo bana.minik meleğim benim şu 12. hafta gelsede babasıyla beraber görmeye gitsek daha hiç görmedi

cnm minik bebegin 12. haftalarada gelecek 30.haftalara hic merak etme sen kabizlik bendede bir zaman oldu cnm sana actimel yada activyayi tavsiye ederim cok ise yariyor ben onunla atlattim diyebilirim ilerki zamanlarda daha cok kabizlik sorunun olacak muhtemelen allah yardimcin olsun cnm

X