Mide rahatsızlığı hakkında

cileklisut0

🍄
Kayıtlı Üye
6 Haziran 2024
129
32
Kızlar selam,
Benim yıllardır geçmeyen mide şişkinliğim var
Strese girince aşırı midem de gaz oluyor. Ve sancı yapıyor.
Sabahları ve oruçken açken aşırı mide ağrısı yaşıyorum resmen kazınıyor
Gazlı içecek asla içemiyorum direkt rahatsız ediyor.
Uzun zamandır bir sıkıntı olduğunun farkındaydım ama geçen hafta 1-2 hafta mide şişliğim hiç geçmeyince doktora gittim.
Kramp ve anlık gecirici ilaçlar verdi geçmezse endoskopi yapalım dedi. Yaptırayım mı sizce bilemedim.
Bu belirtiler gastrit mi reflü mü acaba kafam karıştı stres tetikliyor

Endoskopi yaptırman gerekiyor ancak öyle anlaşılır… Özelde çok pahalı kısa zamanda devletten randevu al bir iki ay sonrasına veriyorlar zaten.

Geçmiş olsun belirtileri fazlasıyla yaşayan var midem kaziniyor şişkinlik sancı bulantı gaz bağırsaklarim bile bozuldu devleti endoskopi için beklersiniz kolayla sıra gelmiyor mart 2025 kolonoskopi için tarih aldm ama bekleyemcm geçen sene bu zamanlar endoskopi oldum özelde bu senede kolonoskopi midede helikobakteri çıktı tedavi için antibiyotik kullandım bağırsak düzeni mi bozdu galiba şimdi bi ishal bi kabızlık sağ tarafim gaz sancısı uğraşıyorum ibs denildi ama netleşmesi için kolonoskopi kocam öyle pahalı değil özelde 2 3 bin anca sağlıktan önemli değil bence yaptır

• Beğen
Reactions: Gao
Geçmiş olsun belirtileri fazlasıyla yaşayan var midem kaziniyor şişkinlik sancı bulantı gaz bağırsaklarim bile bozuldu devleti endoskopi için beklersiniz kolayla sıra gelmiyor mart 2025 kolonoskopi için tarih aldm ama bekleyemcm geçen sene bu zamanlar endoskopi oldum özelde bu senede kolonoskopi midede helikobakteri çıktı tedavi için antibiyotik kullandım bağırsak düzeni mi bozdu galiba şimdi bi ishal bi kabızlık sağ tarafim gaz sancısı uğraşıyorum ibs denildi ama netleşmesi için kolonoskopi kocam öyle pahalı değil özelde 2 3 bin anca sağlıktan önemli değil bence yaptır
Benim bulantı acıkınca oluyor sizin de öyle miydi durduk yere mi

Benim midemde birkaç yara antral gastirit çıktı kola iciordm ve ağrı kesici aliordm her adet döneminde o yara yapms yara yüzünden midem bişey kabul etmiodu muzdan başka bişey yiemiordm 60 kilodan 53 e düştüm bu sene çok şükür yine zaman zaman atak gibi oluyor kusuorm ama daha iyiym ackncada oluyor tabi ac birakma Kendini az az sık ye mide rahatsızlığı için öyle kolay hazmetsin acta kalıncada olmuyor

Benim midemde birkaç yara antral gastirit çıktı kola iciordm ve ağrı kesici aliordm her adet döneminde o yara yapms yara yüzünden midem bişey kabul etmiodu muzdan başka bişey yiemiordm 60 kilodan 53 e düştüm bu sene çok şükür yine zaman zaman atak gibi oluyor kusuorm ama daha iyiym ackncada oluyor tabi ac birakma Kendini az az sık ye mide rahatsızlığı için öyle kolay hazmetsin acta kalıncada olmuyor
Ben de her ay majezik içiyorum

Ağzıma artık asitli adına hiç bişey koymuorm maden suyu tek arada kefir yağlı kızartma felan yok açık çay tek kahve bile içmiyorum cok dikkat ediyorum çok çektim Allah'ım düşmanims bile vermesin

Korkmayın inanki dünyanın en korkak insani benim belki o kadar korktum ki ama sağlım için gittim oldum pazartesi günüde kolonoskopi olcam inşallah hayırlı haberlerle çıkarım çok korkuorm kötü sonuç duyarım die ama olmak zorundayım

Zaten anestezi altında yapıyorlar sen tek sedyeye uzandığıni hatırlıyorsun geri uyanınca ağrı acı yok nerde otruosnz İstanbul mu

Ben 30 uma kadar 2 kere yaptırdım. Anestezi altında yapıldığı için acısız. Mutlaka yaptırın. Hep sorun yok dendi. 32 den sonra alerjilerimi öğrendim. Birçok yiyeceğe alerjim var. Onları yedikçe, içtikçe şişlik, gaz, sindirim problemi ve ağrılarım oluyor hala. Düzgün beslenirsem daha iyi oluyor. Stresim çoğalınca da hemen midem ağrır.

X