Mide kanseri

Merhaba
Mide kanseri olduğumdan dolayı ameliyat oldum kemoterapiye başladım ağzımdan ve burnumdan kan geldi kemoterapi işleminde doktorum ara verdi çok korktum zaten korkuyordum neden gelmiş olabilir böyle etkilerinin olması normal mi dualarınızı bekliyorum.
Nedenini bilmiyorum şifalar diliyorum 🙏 akrabamda olmuştu mide kanserinden ameliyat kemo falan baya tedavi gördü şuan çok şükür,o yaşlı olduğu halde atlattı umarım sizde kolaylıkla geride birakirsiniz

Merhaba
Mide kanseri olduğumdan dolayı ameliyat oldum kemoterapiye başladım ağzımdan ve burnumdan kan geldi kemoterapi işleminde doktorum ara verdi çok korktum zaten korkuyordum neden gelmiş olabilir böyle etkilerinin olması normal mi dualarınızı bekliyorum.
Rabbim tez zamanda şifa versin. Doktorunuz bi sebep soylemedimi?

Öncelikle Allah şifa versin. Benim babamda mide kanseriydi kemoterapi aldıktan 2-3 gün sonra onda da burun kanamaları ve buna bağlı tansiyon düşmeleri baş dönmeleri ayakta duramama gibi durumlar oluyordu. Bu ilacın yan etkisi denmişti. Siz ne sıklıkla Kemo alıyorsunuz ? Kaçıncı evrede hastalığınız ?

Öncelikle Allah şifa versin. Benim babamda mide kanseriydi kemoterapi aldıktan 2-3 gün sonra onda da burun kanamaları ve buna bağlı tansiyon düşmeleri baş dönmeleri ayakta duramama gibi durumlar oluyordu. Bu ilacın yan etkisi denmişti. Siz ne sıklıkla Kemo alıyorsunuz ? Kaçıncı evrede hastalığınız ?

Ben 2. evrede öğrendim kanımda enfeksiyon çıktı hemen ameliyata alamadılar 3 evrenin başı şu an ameliyat oldum kemoterapi de 14 günde 1 alıyorum babanız atlattı mı bu hastalığı

T tekumudum7 sizin daha yeni sayılır atlatacaksınız inşallah 🙏🏻 bol bol çiğ kabak çekirdeği kandaki enfeksiyonun düşmesine yardımcı oluyor. Kemoterapi sırasında beslenmenize çok dikkat edin lütfen. Evet biliyorum mide bulantılarınız oluyordur ama bir şekilde bir şeyler yemenin yolunu bulun iyi beslenin mutlaka , vücudunuz zayıf düşmesin.
Özellikle gençlerde mide kanserinden sonra iyileşme oranı çok çok yüksek. Sizde iyileşeceksiniz. Sonrasında da kontrollerinizi tam yaptırın mutlaka hiç aksatmayın inşallah bu hastalık geçecek , bitecek. Zaten herkesten duyuyorsunuzdur ama moral , beslenme , hayat enerjisi çok önemli. Kemo aldıktan sonra 2-3 gün dinlenin sonra dışarıya çıkın mutlaka , arkadaşlarınızla görüşün hayat enerjinizi kaybetmeyin. Maskesiz kesinlikle dolaşmayın.
Şeker tüketmiyorsunuzdur zaten ona dikkat edin mutlaka. Bildiğiniz gibi kemo öncesi kan tahlili yapılıyor orada wbc değerine de bakıyorlar eğer bir yükseklik varsa doktor bizi eve gönderirdi bol bol çiğ kabak çekirdeği yiyip gelin derdi gerçektende 2-3 gün bol bol kabak çekirdeği yedikten sonra wbc yani kandaki enfeksiyon değeri düşerdi. Kemo sırasında bulantılar olmasın diye evde sağlıklı bir şekilde kraker yapıyorduk babam onlardan atıştırıyordu o an çok bulantısı olmuyordu. Hatta yanında oturanlara da ikram ediyormuş hepsine iyi gelmişti tarif paylaşmıştık herkesle. Sizin için de aşağıya link bırakıyorum. Sorabileceklerinizi sorabilirsiniz bana , hastalığı ben yaşamadım ama babamla birebir ilgilendim.

benim babamın durumu sizinkinden farklı kesinlikle bu sizin referans alacağınız , kıyaslayacağınız bir durum değil ama ben anlatayım gene de. Babamın çok ileriydi evresi. Biz öğrendiğimizde 4. Evrenin başlarıydı. İlk başta 3 seans kemoterapi aldı daha sonra ameliyatla midenin tümü alındı ameliyattan sonra 6 seans kemo alıp bir süre de kapeda kullandı. 2020 temmuzda olmuştu ameliyatı , ameliyattan sonra özellikle kemoterapi bittikten sonra gayet iyiydi normal yaşantısına devam ediyordu. Ama 2022 Nisan ayında karın zarına metastaz yaptı hastalık. Ve karın zarına yapan metatazın tedavisi çok zormuş özellikle belli bir yaş üstüne hiç tedavi uygulayamıyorlarmış. Nisandan bu metastazı öğrendik ama 10 kasıma kadar iyiydi. Sonra bir anda kötüleşti ve aralıkta kaybettik. Babam 72 yaşındaydı. Yani aslında babamın sebebi mide kanseri değil karın zarı kanseri oldu.

Allah şifanızı versin. Hiç üzülmeyin artık kanser tedavileri eskisi gibi değil çok iyi doktorlarımız var bol bol siyah çekirdekli üzümlerden yiyin o çok kan yapıyor

Amin inşallah yan etki dediler
Oyledir o zaman, dert etmeyin kendinizi sikintiya sokmayin. Herkeste farkli oluyor yan etkiler, birinde bi çok yan etki gözükür diğerinde belki hic. Moralinizi yüksek tutun. Allah buyuktur. Rabbim yar ve yardımcınız olacaktir inşallah. Dualarımız sizinle kardesim. 🤲🌸💐💐💐💐

Oyledir o zaman, dert etmeyin kendinizi sikintiya sokmayin. Herkeste farkli oluyor yan etkiler, birinde bi çok yan etki gözükür diğerinde belki hic. Moralinizi yüksek tutun. Allah buyuktur. Rabbim yar ve yardımcınız olacaktir inşallah. Dualarımız sizinle kardesim. 🤲🌸💐💐💐💐
Allah razı olsun inşallah atlatacak ım🤲🌸

X