Mide ek$imesine karsi ne yapabiliriz ??

askito rennie duo diye şurup var benim ikl zamanlar çok yandı arada içtim hiç bi zararı yok, deneyin derim ben geçmiş olsun canım

Canım ben 2 aylık hamile olduğundan beri mide yanması şikayeti yaşıyorum.
Mide ekşimemde çok oluyordu. Mide ekşimemin nedenini buldum bazen pastaneden yiyecek şeyler alıyordum meğersem onlardan kaynaklanıyormuş.
Mide yanmamın sebebini bulamadım hala biraz biraz devam ediyor ama ılık sütle onu da idare ediyorum.
Bana doktorum limonlu soda içebilirsin dedi, çoğu arkadaşımda hep içti
Sana niye yasakladı doktorun.

kizlar öncelikle tsk ederim.. ve sunu demek istiyorum..yediklerimle cok alakali evet ama sevdigim seyler baharatli yiyecekler . napiim diorum yanarsa yansin ..yanincada kosturuyorum ondan ona :roflol:
yildizcim doktoruma bacagima kramp giriyo dedim .. bana soda ,maden suyu iciomusun dedi..evt dedim günde bir bucuk litreye yakin iciyorum dedim.. onun icinde natriumchlorid asiti var dedi ..bu da bacaklarinda su birikmesine neden oluyo dedi..yasakladi..:1no2:

kizlar öncelikle tsk ederim.. ve sunu demek istiyorum..yediklerimle cok alakali evet ama sevdigim seyler baharatli yiyecekler . napiim diorum yanarsa yansin ..yanincada kosturuyorum ondan ona :roflol:
yildizcim doktoruma bacagima kramp giriyo dedim .. bana soda ,maden suyu iciomusun dedi..evt dedim günde bir bucuk litreye yakin iciyorum dedim.. onun icinde natriumchlorid asiti var dedi ..bu da bacaklarinda su birikmesine neden oluyo dedi..yasakladi..:1no2:

e be canım gunde 1,5ltreye yakın soda ıcecek derdın ne:KK43:(((((
ben asla asıtlı ıcecek kullanmıyorum.evımızede gırmez.kızım daha tadını bılmez kolanın falan.
bolca su ıceceksın canımcıgım.benım normla sartlarda gunluk su tuketımım 4 lt.hamılelıkte6lt ye cıktı.bırde yaz ayıydı.elımde sıse sıse sular.
hem kılo kalmıyor vucutta yag kalmıyor bobreklerın cok ıyı calısıyor.
tavsıye ederım canımcıgım:)))))
sevgıler

:roflol: E güzelim güznde 1,5 lt. içersen doktor tabiki yasaklar 1-2 şişe limonlu soda içsen bir sorun olmazdı sanırım ama neyse. Sen o zaman ılık süt iç ama günde 3 bardağıda aşma canım bu seferde fazla süt kansızlık yapar.Tecrübeyle sabittir.
Ah şu gırtlaklarımız yok mu ne geliyorsa onlardan geliyor başımıza

benim doktorum da gaviscon yazdı.simdi onsuz 1 gun bile geciremiyoru.cok faydasını gördün içdikten 5 10 dakka sonra eksimeyi kesiyo.gebelikte rahtlıka kullanılabilir dedi.öneririm

bende de vardı bir ara doktorum şurub yazdı;ama şu sıra çok şükür kalmadı bişey...şurubu kullanmama gerek kalmadı..buna reflü diyolar..

benimde son zamanlar midem çok kötü.yemek borumda acayip bi yanma hissediyorum.benimki gece değil gündüz oluyor.hamurişlerinden sonra daha fazla olduğunu farkettim.meyveli soda biraz rahatlatıyor,birde sıcak şekerli süt.

gencizacım, benim doktorum gazlı içecekleri yasakladı ,şimdi meyveli soda yazınca aklıma geldi içme istersen fazla.

denemedigim sey kalmadi .. katlanicaz artik valla .. neise az kaldi..

ay bu aralar benimde çok fena miğdem yanıoo ve bulanıodaa tekrar başladı bulantılar hadi hayırlısı walla sabahları kahvaltıyı zorla yapıyorum saçlanıomu acaba ondanmı?

arkadaşlar mide yanmalarına benim doktorumun önerisi:1çay bardağı suya 1çay kaşığı cep sodası krıştırıp iç. oldu hakikaten çok işe yarıyor isterseniz bunu dr unuza bir sorun. normal soda içmek zararlıymış ben hiç kullanmadım hamileliğim boyunca.

kızlar bugün acayip midem ağrıyooo sabah simit yedim ondan olabilirmii acaba uzun zamandan beri ağrımıyodu ne güzellll.........

hamur isi benim midemi agritiyo .. belki agir gelmistir canim.. susamda son doz yagli yani olabilür..

Kizlar Yaa Bende Mide Yanmasi Diye Bişey Yoktu.dün öldüm Resmen Mam Bugün Bişey Yok Geçti Allaha şükür

X